Úvod Světoznámá Danielle de Niese zazpívá s Pražskou komorní filharmonií

Světoznámá Danielle de Niese zazpívá s Pražskou komorní filharmonií

12

Jedna z nejlepších sopranistek současnosti Danielle de Niese ozdobí krátce po novém roce Cyklus výjimečných projektů Pražské komorní filharmonie. Exkluzívní koncert pod názvem Danielle de Niese zpívá Mozarta se koná 6. ledna ve Dvořákově síni pražského Rudolfina pod taktovkou šéfdirigenta orchestru Jakuba Hrůši.

Příjemnou atmosféru navodí mozartovský program, ale i očekávání spojená s prvním pražským vystoupením vyhledávané mladé sopranistky, jež by měla dobře ladit s mladým duchem Pražské komorní filharmonie.

D.de+Niese3

Osobní kouzlo temperamentní Američanky australsko-srílanského původu by samo nemohlo stačit k její žádanosti v předních světových operních domech. Danielle de Niese již s úspěchem zpívala v newyorské Metropolitní opeře, v Královské opeře Covent Garden v Londýně či na festivalu v Glyndenbourne. Ve slavné Metropolitní opeře se představila již v devatenácti letech v roli Barberiny v Mozartově Figarově svatbě, kde zpívala s Renée Fleming, Brynem Terflem a Cecilií Bartoli. Do téže inscenace na stejné scéně se v sezóně 2009/2010 vrátila – ale již v hlavní ženské roli Zuzanky. Slavila již mnohé operní úspěchy, zazářila například v Itálii v Gluckově opeře Orfeus a Euridika.

D.de+Niese1

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

Vztahy

Rozvíjejte naplno mozek svého dítěte

Slavný neuropsychiatr Daniel J. Siegel a odbornice na výchovu Tina Payne Bryson...

Kultura

Beyond Vibrations – neobyčejný balet Národního divadla

Máte rádi balet? Chodíte často do divadla? Máte nyní neobyčejnou možnost vidět...

Video

Káva a hodinky?

Ptáte se, co mají společné? Jde o zajímavou spolupráci dvojice švýcarských společností:...

Hodinky

Pouzdro z kávových kapslí

Kávě, tomu božskému nápoji, holduje většina z nás. To je na místě...