Úvod Krása a zdraví RUN-UP netradiční běh pro vás
Krása a zdravíTipy DÁMY

RUN-UP netradiční běh pro vás

11

5 DŮVODŮ PROČ SE ZAPSAT NA RUN-UP 2011 (BĚH DO SCHODŮ)

Stairclimbing nebo-li běh do schodů prý může posílit všechny části Vašeho těla. Tento nový druh závodu odstartuje letošní rok v 6 městech České republiky. Princip je jednoduchý: vystoupat co nejryhleji po schodištích nejvyšších českých budov až na jejich vrchol. Mezi oceněnými bude také speciání kategorie “ženy”. Nejlepší jsou schopny vyběhnout 500 schodů již za 3 minuty a 30 vteřin. Můžete to zkusit i vy. Organizátoři tohoto závodu udávají pět důvodů, proč se zúčastnit:

1- Hezká a pevná stehna :

Běh je nejlepší způsob, jak harmonicky posílit Vaše nohy. Navíc sportovní lékaři potvrzují, že při rovnoměrném namáhání dolních končetin nehrozí zvětšení jejich objemu. Tento negativní vliv můžeme pozorovat spíše u cyklistiky, kde se může zvětšit objem Vašich stehen a lýtek. U Run-Up (běh do schodů) zapojujete do posilování více svalů po celé délce nohy. Důležité je správné protažení po každém tréninku.

2- Ženy vydrží více :

Sportovní aktivity vedou ke zmenšení menstruačních obtíží. Výsledkem je větší pravidelnost cyklu a méně bolesti. Sportující ženy mají také rychlejší a lehčí porod než ty, které se sportu pravidelně nevěnují. Run-Up posílí svalstvo porodních a usnadní ženám porod i proto, že budou lépe znát své tělo. Porod je totiž dlouhotrvající zátěž, na kterou jsou běhající ženy lépe připravené, jak po stránce fyzické, tak psychické.

3- Už nikdy měkký zadek :

Run-Up může zlepšit křivky Vašeho pozadí. Stejně jako u stehen nenaberete zbytečný objem, ale již za několik týdnů zpevníte hýždě. Při jejich posilování totiž procvičujete zároveň i vnější stehenní svaly. Vyhnete se tak nepříjemnému ukládání tuků v partií hýždí.

4- Procházím menopausou :

Pro většinu žen je menopauza především velkou hormonální změnou, která se projevuje podrážděností, nadváhou, bolestmi nebo depresemi …Tyto nepříjemnosti jsou způsobeny dysfunkcí nervového systému vnitřních orgánů. Většina odborníků se ale shodje na tom, že pravidelné cvičení může tyto projevy zmírnit tím, že ulehčuje regulaci těchto nervových systémů. Run-Up může ženám pomoci projít tímto obdobím v pohodě, jelikož také podporuje pevnost kostí a tím bojuje proti osteoporose – hlavním rizikem menopausy.

5- Vyhrajete spoustu dárků :

Kategorie « ženy » závodu Run-Up 2011 je plná dárků. Vítězka každé etapy získá slevový poukaz v hodnotě 2.000,- Kč od firma Skins, hodinky Breo, cyklotričko Hervis Sport, batoh Axon a kompresní podkolenky SL3 . Mezi dalšími dárky : koloběžky, kolo, kosmetickí balíčky, sandály, sportovní tašky, předplatné, ….

Pokud máte chuť, můžete si přijít i s rodinou nebo přáteli zaběhnout na některou z věží závodu Run-Up 2011:

  • Hervis Run-Up 2011 v Plzni 19. srpna
  • Arkády-Pankrác Run-Up 2011 v Praze 2. září
  • VCES Run-Up 2011 v Olomouci 23. září
  • Mistrovství ČR Běh do schodů 2011 v Olomouci 25. září

Podrobné informace naleznete na stránkách závodů Run-Up www.run-up.cz.

Foto: archiv pořadatele, vložila Marcela Ferrandová

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

Krása a zdraví

Představujeme jedinečné Ozdravné centrum FUZHI

V čase respiračních chorob, dlouhotrvajícího boje s pandemií covidu a dalších nástrah, oslabujících naší...

Krása a zdravíWellness

Věnujte v novém roce více času péči o tělo a mysl

Že je novoroční předsevzetí považováno za klišé? Ne tak docela. Zvolíte-li si...

Krása a zdravíTrendy zdraví a krásyWellness

Nechte se hýčkat

Hotel Mandarin Oriental, Prague nabízí ve svém SPA exkluzivní světoznámou britskou kosmetiku značky...

Krása a zdravíSpolečnostTrendy zdraví a krásyWellness

La Praire atelier

V Praze se začátkem září otevřel exkluzivní prostor zasvěcený věčnému mládí a luxusním pečujícím produktům...