Úvod Krása a zdraví Není kosmetika jako kosmetika … aneb s chemií nebo bez?
Krása a zdravíTéma dne

Není kosmetika jako kosmetika … aneb s chemií nebo bez?

11

Vážené dámy, vážení páni,

tak jsem se trochu porozhlédla po internetu, popovídala si s uživatelkami různých kosmetických přípravků a vzala v úvahu vlastní zkušenosti a ráda bych se s vámi podělila o výsledek.

Předně jsme mystifikováni nálepkami! Každý výrobce kosmetiky vám bude tvrdit, jaké všechny výtažky či jiné blahodárné ingredience jeho produkty obsahují, což může být pravda, ale už vám neřeknou, jaké látky jsou přidány např. ke konzervaci, k zamezení pocení, či z jiných důvodů. Za všechny bych jmenovala např. parabeny (methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben), Aluminium (hliník), dioxiny, propylen glycol a mnoho dalších. Tyto látky ukazují na zdravotní rizika – ať už možnou kancerogenitu (rakovinotvornost), různé alergické reakce či jiné.

Abych vás ale potěšila, jsou i výrobci, kterým se jedná o naše zdraví. A nejen o zdraví člověka, ale též berou ohledy na nižší tvory – zvířata, a proto na nich svoje výrobky netestují. Některým výrobcům není lhostejná ani naše planeta, takže mají budovy postavené s ohledem na šetření zdrojů, jako např. Ecover http://avocados.cz/ecover, nebo jak mě informovali zaměstnanci Marks & Spencer.

Cílem tohoto článku není výčet všech nebezpečných ingrediencí či studií a vědeckých výzkumů. Cílem je upozornit vás, že existují cesty ke zdraví a kráse bez zdravotních rizik a bez utrpení nižších tvorů.

Je jistě mnoho odkazů k tomuto tématu, pro příklad uvádím dva, kde se můžete dočíst o výše uvedených i dalších potenciálně nebezpečných látkách, a také o kosmetických společnostech, které pro vás mohou být zajímavé:
http://avocados.cz/nebezpecne-chemikalie-v-deodorantech-antiperspirantech
http://www.greenwave.cz/proc_bio_kosmetika/pravda_o_ingrediencich/chemicke_latky_v_kosmetice
Pozn.: pokud se dostanete na článek EKO versus BIO… pak zde uváděné biodynamické zemědělství nemusí být totéž jako BIO označení na potravinách či kosmetice, i když by to bylo hezké. Označení BIO, které vidíme na výrobcích, podléhá určitým legislativně zakotveným kritériím, které se nemusí zcela shodovat s principy biodynamického zemědělství.

Neznám všechny kosmetické značky, ale kromě těch, které jsou uvedeny na zmíněných webech, a které jsou orientovány na přírodní zdroje, soucit se zvířaty a případně i ekologické provozy, bych vás ráda informovala ještě o dvou, které jsem tam nazahlédla, a které mě velice zaujaly.

První je česká certifikovaná přírodní kosmetika Nobilis Tilia
http://www.nobilis.cz/

a druhá francouzská kosmetika Bio Altearah
http://avere.cz/clanek/50/ALTEARAH–ORIGINALNI-KONCEPT.htm

Obě tyto značky používají vysoce kvalitní suroviny, netestují na zvířatech a jejich výrobky neobsahují žádné výše uvedené nebezpečné látky. Jsou zaměřeny na aromaterapeutické působení, takže máte v jednom kosmetiku a harmonizaci vašeho těla i ducha. Vzhledem k tomu, že toto není reklamní článek – ani jedna ze zmíněných společností nevěděly, že o jejich produktech budu psát – nechám případné posouzení na vás.

Když jsem uveřejnila toto pojednání a přišla jsem domů, uslyšela jsem píseň, která mi přišla tak symbolická, že ji nemohu nepřidat http://www.youtube.com/watch?v=TahhRYpJY7Q&feature=related. Všem, komu se nebude líbit se omlouvám :o)

Šťastný výběr a mnoho zdaru, zdraví a přirozené krásy!

Pokud byste se s námi chtěli podělit o vaše vlastní zkušenosti napište nám, budeme rádi.

Foto: autorka

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

CestováníTéma dneUmění

Tři desítky let s vitráží

Uměleckořemeslná firma z Lubence na Karlovarsku Jitky a Richarda Kantových letos slaví 30 let...

Téma dneUmění

Návštěvou v ateliéru Vojtěcha Kolaříka

V dubnu roku 2019 se v Galerii Dům Černohorských na pražském Újezdě...

FilmyTéma dneUmění

Další triumf českých sklářů!

Po takových unikátních projektech, jakým byl kupříkladu osmitunový skleněný sarkofág pro dánskou...

Krása a zdraví

Představujeme jedinečné Ozdravné centrum FUZHI

V čase respiračních chorob, dlouhotrvajícího boje s pandemií covidu a dalších nástrah, oslabujících naší...