Úvod Tipy DÁMY Praní prádla aneb jak správně dávkovat
Tipy DÁMY

Praní prádla aneb jak správně dávkovat

11

Praní prádla pro většinu z nás představuje každodenní realitu. Některé z nás tuto aktivitu nesnášejí, jiným třídění prádla podle barev problém nečiní. Ať už jste větší přívrženkyně ostatních domácích prací, nebo procházíte celým domem a sbíráte špinavé oblečení svých ratolestí bez větších problémů, tu a tam se s nějakým problémem během praní setkáváme všechny.

Existuje více způsobů, jak dosáhnout společného cíle, tedy čistého a provoněného prádla. Na trhu se dnes střetáváme s mnoha pracími prostředky různé formy. Zda sáhnout po pracím prášku, gelu nebo tabletách záleží čistě jen na našich preferencích a zkušenostech.

Správné množství pracího prostředku

Odpověď lze snadno dohledat na obalech výrobků. Vyplatí se tedy pozorně číst. Dokonce nám výrobci často doporučují vhodné množství pracího prostředku v závislosti na tvrdosti vody. Prací prášky, gely a tablety se v tom, jak je vhodně využít, liší. První dvě varianty dávkujeme podle množství, jež výrobce označil na výrobku. Práci usnadní použití odměrky, jež je neodmyslitelnou součástí balení. Prací tablety představují nejjednodušší variantu dávkování. Jsou totiž již předdávkované, takže problém určení správného množství odpadá. Tablety se umísťují jak do zásobníku na prací prášek, kde se rozpustí rychleji, tak přímo do bubnu pračky.

Špatné dávkování a jeho důsledky

Nadměrné dávkování pracího prostředku mnoho škod našemu oblečení obvykle nezpůsobí. Pocítí to však nejen naše peněženka, ale také životní prostředí. K větší čistotě prádla to stejně nepomůže. Přílišným množstvím způsobíme zanesení zásobníku pračky a špatně rozpuštěný prášek může zůstat na oblečení.

Naopak, pokud je dávka pracího prostředku nižší, než vyžaduje stupeň znečištění prádla a tvrdost vody, výsledek praní uspokojivý opravdu nebude. Prádlo může začít šednout a jeho vzhled se zhoršovat. Barevné textilie ztrácejí svou zářivost a mohou vznikat mastné šedé žmolky.

Nový trend – koncentrované prací prášky

V současné době se stále více  spotřebitelů při výběru pracího prostředku nechává ovlivnit dopadem produktu na životní prostředí. Výrobci proto na trh přišli s novinkou – koncentrovaným pracím práškem. Tento typ působí šetrněji nejen na přírodu, ale také na naše peněženky.  Ty to prací prášky slibují vyprání stejného objemu prádla, ale s použitím menšího množství prostředku. Mezi takové produkty patří například novinka Persil Expert.

 

 

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

KulturaTipy DÁMY

Nechcete být na Valentýna sami? Seznamte se v divadle!

Pro všechny, kteří nechtějí být na Valentýna sami, chystají Městská divadla pražská...

Tipy DÁMY

Kdo poslouchá, nezlobí

Zaposlouchat se s dětmi do krásných příběhů, kde dobro vítězí nad zlem...

CestováníTipy DÁMY

Na Festival čokolády!

Muzea čokolády nejsou až zas tak nic mimořádného, chlubí se jimi řada...

CestováníTipy DÁMY

Ve znamení Svatomartinského

V současné době končí velkolepá obnova nejrozsáhlejšího barokního komplexu v Čechách u Dvora Králové....