Úvod Společnost Milovnice luxusu, pozor! V New Yorku bylo otevřeno první šperkařství Fabergé
Společnost

Milovnice luxusu, pozor! V New Yorku bylo otevřeno první šperkařství Fabergé

9

Návrh newyorské pobočky

Dlouho očekávané otevření první pobočky slavného šperkařství Fabergé v jednom ze světových center módy zajisté potěšilo mnoho žen. Nejen Newyorčané si tak mohou vychutnat návštěvu luxusního butiku, jenž se nachází na Madison Avenue. Značka, jejíž ruští zakladatelé se v minulosti proslavili tím, že na zakázku vyráběli šperky pro evropskou šlechtu, si od tohoto kroku slibuje start další a neméně úspěšné etapy svého vývoje. Současně s představením nové prodejny legendárního zlatnictví a šperkařství byla uvedena exkluzivní kolekce Les Précieuses. Prsteny a další její doplňky charakterizují výrazné barvy drahých kamenů.

Značka tradičně přináší vyvážené spojení přepychu a modernosti. Klenotnictví nabízí ručně vyráběné šperky prvotřídní kvality, například manžetové knoflíčky, náhrdelníky, náramky, náušnice či prsteny, které testují hranice současného řemesla. Nebylo by to slavné Fabergé, kdybychom mezi blyštivými doplňky nenašli typická vejce různých forem, například jako přívesky.

Modrý safírový prsten

Při vstupu do první newyorské prodejny na návštěvníky dýchne výjimečná atmosféra. Butik je totiž navržen tak, aby si každý milovník šperků připadal jako v přepychovém paláci z dob Romanovců, druhé panovnické dynastie vládnoucí v Rusku od 17. století. Celý interiér vznikl jako kombinace materiálů špičkové kvality, počínaje dubovou podlahou a stěnami laděnými  v odstínech šedé, fialové a stříbrné a nástěnnými malbami a hedvábnými závěsy konče.

Za celosvětové uznání zlatnictví a šperkařství vděčí zejména zlatému Korunovačnímu vejci. To bylo vytvořeno dvorním klenotníkem Carlem Peterem Fabergem a jeho pomocníkem Michailem Perchinem při příležitosti carské korunovace Mikuláše II. v roce 1897. Klenot  zkrášluje výrazný diamant. Ve svém nitru ukrývá miniaturní křišťálovou repliku královského kočáru.

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

SpolečnostUmění

Za jedinečnou krásou vitráží…

…  se můžeme vydat koncem měsíce září na Karlovarsko, do obce Lubenec...

DivadloHudbaKnihySpolečnostUmění

Ocenění nositelů dobré nálady

V mediální smršti kolem letošního ročníku Thálie, udělované od roku 1994 Hereckou asociací...

Společnost

Neuvěřitelná výdrž Jiřího Suchého

V roce 1931 u nás ještě vládl jako prezident Tomáš Garrigue Masaryk, v Duchcově...

Společnost

Knížka plná srandy do podmračených časů

Před krátkým časem vyšel jedinečný paperback, plný legrace, psiny nebo srandy, chcete-li....