Úvod Téma dne Co je to erektilní dysfunkce?
Téma dne

Co je to erektilní dysfunkce?

10

Erektilní dysfunkce představuje poměrně častý medicínský problém, který zcela zásadním způsobem negativně zasahuje nejenom do kvality života muže, a taky jeho partnerky, ale který může být i prvním signálem daleko závažnějších onemocnění, které se dostaví sice později, ale zanedlouho. Odtabuizování mnohých témat,  rozvoj společenských vztahů i možností medicíny posunul toto téma v posledních letech daleko více do centra pozornosti, ale ne vždy v adekvátních a odpovídajících souvislostech.
Je tedy dost důvodů proč toto téma posunout do roviny, která mu náleží a věnovat mu patřičnou pozornost.

Nejčastější sexuální dysfunkce. Podle Prof. MUDr. Dalibora Pacíka, CSc. je erektilní dysfunkce trvalá neschopnost, tedy nejméně 6 měsíců, dosáhnout nebo udržet dostatečnou erekci pro uspokojivý sexuální styk. S výskytem 10 % v dospělé mužské populaci představuje nejčastější sexuální dysfunkci, pouze každý desátý postižený však vyhledá pomoc lékaře.

Příčiny erektilní dysfunkce mohou být psychogenní, organické nebo smíšené. 10-15 % případů erektilní dysfunkce je způsobeno vedlejšími účinky farmakoterapie pro jiná onemocnění, nejčastěji hypertenzi. Klinickým projevem erektilní dysfunkce je chybějící, nedostatečná nebo nespolehlivá erekce, která znemožňuje nebo znesnadňuje uskutečnění uspokojivého sexuálního styku.

Základem diagnózy je anamnéza, fyzikální a psychosexuální vyšetření, v indikovaných případech laboratorní testy a funkční vyšetření. Je proto velice důležité zájst za lékařem, který udělá potřebné testy a vyšetření a diagnostikuje vaše potíže.

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

CestováníTéma dneUmění

Tři desítky let s vitráží

Uměleckořemeslná firma z Lubence na Karlovarsku Jitky a Richarda Kantových letos slaví 30 let...

Téma dneUmění

Návštěvou v ateliéru Vojtěcha Kolaříka

V dubnu roku 2019 se v Galerii Dům Černohorských na pražském Újezdě...

FilmyTéma dneUmění

Další triumf českých sklářů!

Po takových unikátních projektech, jakým byl kupříkladu osmitunový skleněný sarkofág pro dánskou...

Téma dneUmění

Těžké časy našich sklářů gradují

Málokteré umělecké řemeslo je v posledních letech tak zkoušené, jako je sklářství....