Úvod Tipy DÁMY Letní pozvánka do netradiční Oranžové kavárny
Tipy DÁMY

Letní pozvánka do netradiční Oranžové kavárny

10

Máte rádi štrúdl nebo kapučíno a chystáte se na Trutnovsko? Pak můžete využít šanci zastavit se v Oranžové kavárně, která ovšem není zcela běžná. Nejen že zde dostanete obé za velice příznivé ceny, ale zároveň můžete přijít blíže k lidem, jejichž handicapy jim znemožňují běžné fungování, přestože mohou mít stejné touhy jako každý člověk – zapojit se do života, udělat dobrý štrúdl a mít radost z toho, že mohou obsloužit třeba právě vás.

Barevné domky

Oranžová kavárna stejně tak, jako hospůdka Barevná dřevěnka jsou projekty příspěvkové organizace Barevné domky Královéhradeckého kraje, jejímž cílem je pomoci mentálně handicapovaným spoluobčanům začlenit se do společnosti a vytvářet hodnoty, které mohou být pojítkem mezi jejich životem a životy lidí bez handicapů. Přijímá mentálně postižené občany z celé republiky a umožňuje jim bydlení v chráněných barevných domečcích v Hajnici a zapojení do aktivního života v okolí Trutnova  například prostřednictvím zmíněných pojektů. „Naše Oranžová kavárna je místem, které napomáhá ke stírání předsudků a bariér mezi světem handicapovaných a ostatních občanů,“ uvedla ředitelka Barevných domků Lenka Škarková.

Co všechno kavárna nabízí?

Kavárna může potěšit všechny věkové kategorie nejen díky příznivým cenám, ale též posezením v klidném prostředí, zahradou s pískovištěm, houpačkami a hracím koutkem či výběrem čtení z kavárenské čítárny. Tato možnost vznikla díky společnosti Garada, která podpořila Barevné domky poskytnutím několika desítek knih, od populárně naučné literatury až po letní oddychovou četbu. Knížky jsou k dispozici na poličkách v interiéru kavárny.

Nový věrnostní program, který umožňuje získat při čtvrté útratě nad 25 korun  chlebíček z domácí výroby zdarma a věrnostní kartička, která ještě zpříjemní již tak příznivé kavárenské ceny, svědčí o podnikatelském duchu běžném v dnešní společnosti.  Kapučíno za 15 korun a štrúdl za osm skutečně hnedtak někde neseženete.

A to ještě zdaleka není všechno. V kavárně můžete zakoupit korálky nebo keramiku ručně vyráběné handicapovanými klienty a nebo si vybrat kousek do šatníku z dětských či butik bazárků, které se zde konají.

Oranžová kavárna se tak může stát příjemnou zastávkou během letní turistiky ve východočeském regionu.

Celé prostředí je přísně nekuřácké a umožňuje bezbarierový přístup. K dipozici je 24 míst v interieru a 10 míst venkovních. V případě pořádání seminářů je k zapůjčení flipchart, data projektor i notebook. Můžete si též dojednat občerstvení na objednávku u příležitosti oslav či zvláštních událostí.

Jak je vidět, kavárna toho nabízí opravdu hodně. Jediné co snad ještě chybí, jsou odkazy na stránky kavárny www.oranzovakavarna.cz, příspěvkové organizace Barevné domky www.barevnedomky.cz a přidat přání mnohého zdaru.

Fotogalerie

Foto: Barevné domky

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

KulturaTipy DÁMY

Nechcete být na Valentýna sami? Seznamte se v divadle!

Pro všechny, kteří nechtějí být na Valentýna sami, chystají Městská divadla pražská...

Tipy DÁMY

Kdo poslouchá, nezlobí

Zaposlouchat se s dětmi do krásných příběhů, kde dobro vítězí nad zlem...

CestováníTipy DÁMY

Na Festival čokolády!

Muzea čokolády nejsou až zas tak nic mimořádného, chlubí se jimi řada...

CestováníTipy DÁMY

Ve znamení Svatomartinského

V současné době končí velkolepá obnova nejrozsáhlejšího barokního komplexu v Čechách u Dvora Králové....