Úvod Móda Freeport Fashion Academy – vstupenka do světa módní elity pro mladé návrháře
MódaSpolečnost

Freeport Fashion Academy – vstupenka do světa módní elity pro mladé návrháře

22

Outletové centrum Freeport ležící na hraničním přechodu Hatě u Znojma vyhlásilo prestižní mezinárodní soutěž pro mladé módní návrháře z České republiky a Rakouska – Freeport Fashion Academy.

Soutěž přináší jedinečnou možnost mladým módním návrhářům, studentům středních , vyšších a vysokých uměleckých škol z obou zemí představit své práce široké veřejnosti v atraktivním prostředí outletového centra Freeport a především na  módní přehlídce Freeport módní show Znojmo 2012. Této velkolepé open air módní přehlídce, které je věnován významný prostor v českých i rakouských módních a lifestyle médiích se vloni znovu po 5ti letech v České republice představila světoznámá módní návrhářka Blanka Matragi. „Hosty naší letošní módní showbudou přední český návrhář Josef Klír a světová top modelka Taťána Kuchařová. Obě osobnosti navíc zasednou v porotě Freeport Fashion Academy, která zvolí dva národní vítěze, kteří na módní show předvedou vytvořené modely.“, uvedl David Bačovský, marketingový manažer outletového centra Freeport.

Vedle Josefa Klíra a Taťány Kuchařové v porotě zasedne slovinský operní režisér, scénograf a návrhář kostýmů Rocc, který v současnosti působí v České republice jako umělecký šéf spojených operních scén Národního divadla a Státní opery v Praze, dále šéfredaktor předního rakouského módního titulu Style Up Your Life Adi Weiss, či jednatel modelingové agentury DFC Fashion Club Dušan Fádler.

„Mám rád práci s mladými talenty, líbí se mi jejich energie a inspirace. Jako návrhář kostýmů vím, že tato práce není vůbec jednoduchá. Freeport Fashion Academy je dle mého názoru velmi zajímavou příležitostí, jak o sobě mohou dát mladí tvůrci vědět, mohou získat určité mediální reference a navíc zažít práci v reálném prostředí. Freeport Fashion Academy je motivačním projektem, kterého si cením a proto jsem přijal pozvání i do poroty.“, uvedl Rocc, umělecký šéf opery Národního divadla.

Velké finále soutěže proběhne v rámci Freeport módní show Znojmo 2012, která se uskuteční 24. srpna 2012 od 19:00 hod. ve Znojmě na Horním náměstí.

Více informací o módní show najdete na www.freeport.cz/modni-show

Průběh soutěže a podrobná pravidla najdete na www.freeport.cz/fashionacademy

Semifinalisté

Miriam Janásová
Sabina Salčáková
Sandra Marková
Denisa Vasilová
Urschula Buchmann
Jana Cipan

 

Populární články

Související články

MódaMódní trendy

Ledové království na nohou

Animovaný film Ledové království se poprvé promítal v kinech v roce 2013. Neobyčejný příběh...

SpolečnostUmění

Za jedinečnou krásou vitráží…

…  se můžeme vydat koncem měsíce září na Karlovarsko, do obce Lubenec...

DivadloHudbaKnihySpolečnostUmění

Ocenění nositelů dobré nálady

V mediální smršti kolem letošního ročníku Thálie, udělované od roku 1994 Hereckou asociací...

Společnost

Neuvěřitelná výdrž Jiřího Suchého

V roce 1931 u nás ještě vládl jako prezident Tomáš Garrigue Masaryk, v Duchcově...