Úvod O nás

O nás

Tento blog-magazín je moderním pokračováním internetového časopisu dama-online.cz, který vznikl v roce 2000. Reagoval na tehdejší rychle se rozvíjející internetová média. Ale začátek mého vydavatelského počinu se datuje do roku 1995, kdy jsem začala tvořit a vydávat tištěný časopis DÁMA. Byl dlouhá léta dvouměsíčníkem zaměřeným pro ženy od 30 let výše. Stal se prvním časopisem v ČR a na Slovensku, orientovaným na tuto věkovou skupinu. Do té doby převládaly tituly pro mládež kolem dvacítky a níže (kromě odborně zaměřených).  Cením si při tvorbě  časopisu mojí spolupráce s renomovanými fotografy Jadranem Šetlíkem a Milošem Schmiedbergerem a hlavně při soutěžích DÁMA roku. Hledali jsme u žen nikoli míry, ale osobnost a charakter. 6 ročníků pod vedením Vlastimila Harapese, předsedy poroty, od té doby i mého přítele, silně inspirovalo ostatní a s podobnými soutěži se roztrhl pytel.

V roce 2008 jsem spolu s manželem začala vydávat další, tentokrát specializovaný tištěný časopis HODINKY ŠPERKY. V roce 2011 pak vznikla společnost Watch Star Media, s.r.o. – vydavatelství tištěných, digitálních a internetových časopisů (casopis-hodinky.cz a dama-onine.cz).

Digitální časopisy s interaktivním obsahem a inzercí pro tablety a chytré telefony byly novinkou. Práce nad digitálními internetovými časopisy DÁMA a Hodinky Plus nás velmi bavila, jelikož forma prohlížení byla hravá a líbivá. Čtenáři je velmi oceňovali.  

Dáma-online byl od začátku webový portál zaměřený na novinky ze světa módy, kosmetiky, luxusního zboží, zdraví, partnerských vztahů, stylu bydlení, kulturu apod. tedy vše, co zajímalo současnou moderní ženu. Mezi to patřilo například i osobní testy aut nebo cestování, tipy na luxusní nebo zajímavou dovolenou. Internetový časopis byl tak vítaným doplněním tištěného magazínu DÁMA a následně tabletového interaktivního měsíčníku DÁMA.

Ale člověk míní a život mění. Stalo se, co nikdo nečekal. Nemoc mi zabránila v další vydavatelské činnosti a naše časopisy pro ženy jsme museli ukončit. Vydavatelství jako takové a časopis HODINKY ŠPERKY má od roku 1918 jiný vydavatel. Bohužel, následně ze specializovaného titulu se z rozhodnutí nového vedení stal lifestylový časopis bez odborných znalostí. Toto zklamání nás zasáhlo nejvíce, proto máme nyní každý z nás svůj blog-magazín. Manžel hodinkový timeforum.cz a já blog-magazín se starým názvem dama-online.cz v nové šabloně. Píšeme si zde co nás zajímá, baví a doufáme, že bude i vás.

PhDr. Janka Sirotová

Populární články