Úvod Pro média

Pro média

Blog-magazín www.dama-online.cz není novým internetovým titulem. Původní web s tímto názvem vznikl už v roce 2000. Reagoval na tehdejší rychle se rozvíjející internetová média. A navazoval na tehdejší tištěný časopis  DÁMA, který vznik už v roce 1995. Byl dlouhá léta dvouměsíčníkem zaměřeným pro ženy od 30 let výše. Stal se prvním časopisem v ČR a na Slovensku, orientovaným na tuto věkovou skupinu. Do té doby převládaly tituly pro mládež kolem dvacítky a níže (kromě odborně zaměřených).

Nové logo i vzhled stránek v roce 2023

V roce 2023 blog dama-online.cz dostal novou šablonu a tím získal i další vymoženosti internetového světa.  Lze ho číst kdekoli a na jakémkoli digitálním zařízení.  Ovšem není už komerčním titulem nebo doplňkem jiného tištěného titulu. Je osobním blogem své zakladatelky a jejich přátel. 

Tištěný magazín DÁMA – vycházel jako dvouměsíčník od roku 1995 do roku 2017

Je málo ryze českých časopisů, které přežily porevoluční boom v devadesátých letech i následné krize. Rozvoje i pády naší ekonomiky se odrážely nejen ve společnosti, ale i na mediálním trhu. O to více si české čtenářky cenily, že DÁMA byla s nimi 22 let. Ty nejvěrnější si získala v devadesátých letech a na začátku nového tisíciletí, kdy redakce pořádala konkursy o titul DÁMA roku. Magazín DÁMA prošel mnoha proměnami, obsahovými i vzhledovými, jako ostatně každá žena během svého života. Dokonale si spolu rozuměly, protože reagovala na její potřeby, zájmy a sny. V době globalizace a uniformity se časopis vyděloval od ostatních svým původem, vlastním obsahem (žádné překlady zahraničních článků), originální grafikou, vyhledával pro interview české ženy z oblasti byznysu a managementu. Prvenství mezi dámskými časopisy drží i v jedné mužské záležitosti – jako první a jediný dámský časopis v našich zemích začal uveřejňovat autotesty v každém čísle bez přerušení. Byl inspirativním čtením pro ženy, které hledaly odvahu a směr ve své kariéře i životě. Velkou měrou tomu napomohly soutěže DÁMA roku. Nešlo v nich o míry a krásu, ale o osobnost a charakter ženy. A to i díky spolupráci s renomovanými fotografy Jadranem Šetlíkem a Milošem Schmiedbergerem a především s Vlastimilem  Harapesem, předsedou poroty po dobu 6 ročníků. To silně inspirovalo ostatní a s podobnými soutěži se roztrhl pytel. Časopis i 6 ročníků soutěže dávaly ženám návod k seberealizaci, tvůrčí práci a rozletu. Důkazem toho byly jejich dopisy.

dama-online.cz existuje od roku 2000

Dáma-online byl od začátku (od roku 2000) webový portál zaměřený na novinky ze světa módy, kosmetiky, luxusního zboží, zdraví, partnerských vztahů, stylu bydlení, kulturu apod. tedy vše, co zajímalo moderní ženu. Internetový časopis se tak stal vítaným doplněním tištěného magazínu DÁMA a následně tabletového interaktivního měsíčníku DÁMA. V roce 2014 získal  internetový magazín novou moderní podobu a také se dal číst na mobilu a tabletu. V roce 2023 díky novým technologiím se posunul dál. Nyní je www.dama-online.cz osobním blogem svého zakladatele a okruhu přátel.

DÁMA měla a má doposud svůj facebook

Tabletový časopis DÁMA vycházel od roku  2014 do prosince 2017

Interaktivní tabletový měsíčník DÁMA začal vycházet  v roce  2014. Reagoval na potřeby trhu a byl jedním z prvních českých interaktivních časopisů pro mobily a tablety v našich zemích. Byl určen ženám, které holdují novým technologiím. Byl nádherně hravě interaktivní a v ničem nezaostával za podobnými světovým tituly. 

Interaktivní tabletový časopis nás hrozně bavil.

První číslo tabletového měsíčníku DÁMA si můžete prohlédnout jako video

V roce 2017 z důvodu onemocnění vydavatele bylo ukončeno vydávání tištěného magazínu DÁMA a tabletového interaktivního měsíčníku DÁMA.

O dalších titulech vydavatele se dozvíte na www.timeforum.cz

Pro více informací pište na e-mail: info@dama-online.cz

Populární články