Úvod Kultura Laterna magika: VIDÍM NEVIDÍM
KulturaTipy DÁMY

Laterna magika: VIDÍM NEVIDÍM

8

Nové rodinné představení Laterny magiky Vidím nevidím připravuje filmová režisérka Maria Procházková na motivy dětské knihy Ivy Procházkové Pět minut před večeří.

Agátka prosí tatínka, aby jí vyprávěl, o tom jak byla malá. Stulí se mu v náručí, ale místo pozorného naslouchání napovídá, doplňuje, předbíhá. Určitě to slyší nejméně po stopadesátéosmé: Byl jednou jeden listonoš, který na kole rozvážel dopisy. Jezdil každý den okolo kadeřnictví – kde pracovala maminka, viď? A pak se jim narodila holčička Agátka. To jsem já! Všichni se radovali, jenom pan doktor se trochu strachoval, že její oči nejsou úplně v pořádku. Agátka viděla svět jako za tlustým mléčným sklem. Ale ve svém světě za mlhou dokázala prožít dobrodružství i v prostředí, které na první pohled působí docela obyčejně: na zahradě u babičky, v maminčině kadeřnictví, při rozvážení dopisů s tatínkem, při hraní s kočkou či za bouřky. A pak přišel den, kdy jí pan doktor oči vyléčil…

Laterna magika

Laterna magika, divadlo, které zdobí přídomek „první multimediální divadlo na světě“, se od roku 2010 stalo opět součástí Národního divadla. Po letech stagnace se tak nyní jako součást naší první divadelní scény opět snaží dostat do popředí zájmu inovativními multimediálními projekty. A právě v roce, kdy slavíme 35 let od prvního uvedení nejhranějšího titulu Laterny magiky a českého divadla vůbec – Kouzelného cirkusu, začíná práce na novém představení určeného zejména pro rodiny s dětmi, ale nejen pro ně. Na premiéru se můžeme těšit v únoru.

Fotogalerie z příprav

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...

KulturaUměníVýstavy

V ateliéru Bohunky Waageové

Tato talentovaná malířka mazlivého jména není našim čtenářům neznámá. Rozhovor s ní jsme...

HudbaKnihyKultura

Napsal písňový text i na tácek od piva

Potkali jsme se před krátkým časem u příležitosti křtu monografie kreslíře-humoristy Slávy...

KnihyKulturaTéma dne

…a Slova mají křídla

Před krátkým časem se v jedné z pražských bohémských kaváren konal již...