Úvod Krása a zdraví Kosmetika: nad chemií vítězí byliny
Krása a zdraví

Kosmetika: nad chemií vítězí byliny

34

Trendem poslední dekády v kosmetice je návrat k přírodě a bylinným složkám. Stále více kosmetických firem využívá výtažky z bylin, například z konopí, které jsou oproti uměle syntetizovaným látkám hypoalergenní a bez možných vedlejších účinků.
Zájem o produkty na přírodní bázi v posledních několika letech velice vzrostl. Lidé se častěji zajímají, jak je možné poznat, zda jejich kosmetika obsahuje chemikálie jako silikon, parabeny nebo minerální oleje. Ty totiž mohou způsobovat ucpávání pórů, podráždění pokožky nebo alergické reakce. Mohou být také příčinou zvýšeného maštění a vypadávání vlasů a spekuluje se o nich jako o možných karcinogenech. Na kosmetických přípravcích se proto objevují nejrůznější certifikáty nezávislých organizací, které mají zaručovat určitý podíl přírodních složek.

IMG_1929Vzrůstá poptávka po konopné kosmetice

Mnohé kosmetické firmy se díky zvýšené poptávce začaly orientovat na vyvíjení produktů s obsahem bylinných zdrojů. Příkladem může být společnost Pharma Future, která je známá mimo jiné pro výrobu konopného mazání. Podle slov zástupce této společnosti, Pavla Sedláčka, je vysoká poptávka po konopné kosmetice dána především vhodností těchto preparátů i pro lidi s citlivou nebo problematickou pletí. V současné době tedy připravují rozšíření svého portfolia o konopné šampony, tělová a sprchová mléka nebo pleťové krémy. Kosmetika s výtažky z konopí v sobě totiž obsahuje konopný olej, který pomáhá hydratovat pleť a vlasům zaručuje pevnost, pružnost a lesk.

Jarmila Podhorná: byliny pomáhají komplexně

O vzrůstajícím zájmu o bylinnou terapii a kosmetiku svědčí také zkušenost nejznámější české bylinkářky Jarmily Podhorné, která vyrábí vedle tinktur z bylin a pupenů také koupele, oleje, výluhy a masti. Ve své snaze o ozdravení kosmetického průmyslu jde až tak daleko, že všechny byliny, které používá, pěstuje na vlastní zahradě. „Nárůst poptávky po kosmetice s výtažky z bylin je znatelný. Příčin návratu k přírodě je podle mého názoru více. Jako jednu z nejzásadnějších vidím fakt, že byliny mohou pomoci lidskému tělu komplexněji,“ vysvětluje Jarmila Podhorná. „Jedna bylina totiž přispívá k léčbě více zdravotních problémů, aniž by zároveň měla vedlejší účinky,“ uzavírá Podhorná.

Populární články

Související články

Krása a zdraví

Představujeme jedinečné Ozdravné centrum FUZHI

V čase respiračních chorob, dlouhotrvajícího boje s pandemií covidu a dalších nástrah, oslabujících naší...

Krása a zdravíWellness

Věnujte v novém roce více času péči o tělo a mysl

Že je novoroční předsevzetí považováno za klišé? Ne tak docela. Zvolíte-li si...

Krása a zdravíTrendy zdraví a krásyWellness

Nechte se hýčkat

Hotel Mandarin Oriental, Prague nabízí ve svém SPA exkluzivní světoznámou britskou kosmetiku značky...

Krása a zdravíSpolečnostTrendy zdraví a krásyWellness

La Praire atelier

V Praze se začátkem září otevřel exkluzivní prostor zasvěcený věčnému mládí a luxusním pečujícím produktům...