Úvod Kultura Nová sezona koncertů pro rodiče s dětmi
KulturaTipy DÁMY

Nová sezona koncertů pro rodiče s dětmi

30

Koncerty pro deti1_c_Morris_Media 2013_resSkřítkové Šíma a Lupi opět zavítají do Rudolfina; provedou dětské publikum koncerty PKF – Prague Philharmonia, poprvé s Bedřichem Smetanou příští sobotu. „Smetana není jen do kávy!“ hlásí titulek prvního koncertu pro malé posluchače.
O nejpůsobivějším odkazu Bedřicha Smetany či Antonína Dvořáka, o skladbách Bohuslava Martinů, jež se zrodily v zahraničí, nebo o tom, jaké je to tančit na hudbu Leoše Janáčka, povypráví další edukativní koncerty PKF – Prague Philharmonia, tentokrát s podtitulem Já jsem muzikant a přicházím k vám z České země. Cyklus koncertů pro rodiče s dětmi, který začal orchestr pořádat již před 16 lety jako vůbec první těleso v České republice, naváže na dramaturgii minulé sezony, kdy se nejmladší posluchači poprvé setkali s neposednými skřítky Šímou a Lupi. První koncerty s jemně alegorickým názvem Smetana není jen do kávy! se odehrají již příští sobotu 8. listopadu od 10 a 12 hodin.
„Nová koncertní sezona připraví pro děti a jejich doprovod opět čtyři komponované pořady v prostranství Dvořákovy síně Rudolfina, kde se konají ty nejvýznamnější koncerty vážné hudby. Naši věrní průvodci, hudební skřítci Šíma a Lupi v podání herců Filipa Sychry a Nikoly Pádivé je zasvětí do tvorby našich nejproslulejších hudebních skladatelů a nahlédnou na ně nejen jako na hudební génie, ale také jako na obyčejné lidi. Děti se dozví, jaké měli skladatelé dětství, čím byli výjimeční, jak vypadali a co jim daly sudičky do vínku. Stěžejním prvkem bude nejen hudba, ale také aktivní a hravá spolupráce dětí a orchestru, čímž jsou koncerty PKF – Prague Philharmonia typické a tak oblíbené,” přibližuje náplň pořadů v sezoně 2014–15 jejich dramaturg a režisér Vladimír Jopek.

Koncerty pro deti2_c_Morris_Media 2013_resSérie čtyř koncertů: zpívají i děti

První koncerty zvou příští sobotu na nejskvostnější díla, jež zkomponoval Bedřich Smetana. Pod taktovkou japonského dirigenta Chuheie Iwasakiho, jenž dlouhodobě žije v Praze, zazní například předehra či Proč bychom se netěšili z opery Prodaná nevěsta, ukázky ze symfonických básní Vltava a Vyšehrad, Louisina polka a další.
Tak jako tomu bylo v minulé sezoně, každý koncert uvede a zakončí již populární písničková znělka Muzikanti s hudbou Pavla Jurkoviče a textem Jiřího Žáčka, ve které zpívají skřítci i celý orchestr včetně dirigenta. A protože je založena na krátkých refrénech, mohou se děti i dospělí jednoduše zapojit svým zpěvem nebo napodobováním hry na různé nástroje. Součástí programu budou opět vědomostní soutěže a pro vylosované šťastlivce mají skřítkové připravenou lákavou odměnu.
Další koncerty jsou naplánovány na 29. listopad, 14. březen a 6. červen vždy v čase od 10 a od 12 hodin. Veškeré edukativní pořady mají svou verzi též pro školy, a to nejen v českém, ale také v anglickém jazyce. Vzhledem k velké úspěšnosti v minulých sezonách a k příležitosti oslav 20. výročí uspořádá PKF – Prague Philharmonia opět Mimořádný koncert pro děti s názvem Nebojte se JOHOHO, pojďte s námi do ZOO aneb Plyšoví mazlíčci jsou v Rudolfinu vítáni!. Hostem bude vynikající dětský sbor Severáček, který zazpívá zvířecí písničky. Plyšoví mazlíčci i jejich majitelé (děti) se mohou těšit na kvalitní klasickou hudbu o zvířatech. Koncert se uskuteční v neděli 3. května od 17.00 ve Dvořákově síni Rudolfina.

Koncerty pro deti_c_Morris_Media 2013_resVstupenky v kategoriích pro děti i dospělé je možné zakoupit v kanceláři PKF – Prague Philharmonia, Husova 7, Praha 1 nebo hodinu před koncertem v pokladně Rudolfina. Další informace jsou k dispozici na čísle 224 267 644, na e-mailové adrese vstupenky@pkf.cz, prostřednictvím webových stránek www.pkf.cz a na Facebooku.

Populární články

Související články

Kultura

Haló, paní Bohunko…

Populární pražská AA-gallery výtvarného umění v Domě u Černohorských na Újezdě je...

HodinkyKultura

Výstava hodinek na pražském Žofíně 20.-21. října

Hodinky jsou pro mnoho mužů jediným krášlícím prvkem. Můžeme k nim ještě počítat...

Kultura

Beyond Vibrations – neobyčejný balet Národního divadla

Máte rádi balet? Chodíte často do divadla? Máte nyní neobyčejnou možnost vidět...

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...