Úvod Lifestyle Cestování Když děti skotačí na horách
Cestování

Když děti skotačí na horách

36

11 Lyzarska_skolka_pro_deti_na_SumaveChcete, aby se vaše děti naučily lyžovat nebo se zdokonalily a vy jste si přitom odpočinuli? Vyzkoušejte rodinný pobyt s lyžařskou školku v Nebespánu v Kašperských horách. Děti absolvují deset hodin kvalitní lyžařské výuky a tři odpoledne plné zábavy.  A v čem je tady lyžování s dětmi jiné? „Děti vyzvedáváme a vracíme přímo tam, kde jste ubytovaní – nemusíte ani sundat bačkory. To, že se nemusí o nic starat, ocení zejména maminky, které přijíždějí samy a často ještě také s menším dítětem,“ říká Sabina Kmecová z hotelu a restaurace Nebespán.
V lyžařské školce je dětem k dispozici jeden instruktor na maximálně tři začátečníky nebo pět pokročilých. „Sázíme na velký komfort, kvalitu výuky a individuální přístup k potřebám dětí.  I přes vysoký počet instruktorů je cena výuky navíc velmi příznivá, podotýká Sabina Kmecová, s tím, že vedení Nebespánu tvoří rovněž instruktoři lyžování, a tak jako jediný ze všech hoteliérů osobně dohlíží na kvalitu výuky v lyžařské školce.
Ta je určena dětem ve věku 4 až cca 10 let a probíhá v kvalitním lyžařském areálu Lišák přímo v Kašperských Horách (s umělým zasněžováním) na uzavřeném dětském hřišti s provazovým vlekem a jezdícím kobercem. Výuka v lyžařské školce je přizpůsobena potřebám nejmenších dětí – k dispozici je vyhřívaná klubovna, teplý čaj a svačinka, úschovna lyžařského vybavení přímo ve školce a další vymoženosti, které jinde rozhodně nejsou samozřejmostí. Výuka lyžování pobíhá samozřejmě také na “velkém” vleku pro ty děti, které už umí lépe lyžovat. A pokud už vaše děti umí lyžovat, přihlaste je do výuky na snowboardu!

herna kredit fotoguru.czHerna pro děti, speleoterapie pro dospělé

Kromě toho tady ovšem mají krásné velké prostory pro zábavu a řádění dětí. V Nebespánu nechybí velká skvěle vybavená herna, tělocvična nebo třeba výtvarné dílny. V odpoledních hodinách je pak pro děti a částečně i rodiče přichystaný zábavný program.
A jak vypadá slibovaný relax pro rodiče? Můžete si zajít zacvičit pilates nebo jógu do tělocvičny, která je součástí Nebespánu, hned vedle se můžete svěřit do rukou kosmetičky, manikérky, pedikérky a dalším odbornicím na krásu anebo se vydat za šumavským wellness unikátem, kterým je speleoterapie neboli léčebná relaxace v jeskyni v sousedních lázních. V nedaleké Sušici je nový bazén s wellness zónou. Do lyžařské stopy můžete naskočit za dobrých sněhových podmínek přímo v Kašperských Horách. Více informací najdete na: www.nebespan.cz .

Lednová relaxace a terapie tancem

Po hektickém předvánočním a vánočním období možná budete mít potřebu strávit klidný, relaxační víkend, který vám pomůže „dobít baterky“ a načerpat energii na zbytek zimy. Co byste řekli na odpočinek spojený s terapií tancem a pojídáním šumavských specialit?
„Provedeme vás víkendem plným příjemného pohybu. Ráno si zacvičíte jógu nebo pilates, odpoledne se vydáte na unikátní terapii tancem. Na lekci fyzioterapie dopřejete odpočinku vašim bolavým zádům a s odbornicí se můžete poradit o svých případných potížích. V tento víkend navíc uděláte něco pro své zdraví i z hlediska stravy. Chceme lidem ukázat, že co je zdravé, může být také dobré. Proto jsme připravili dobroty od šumavských a pošumavských farmářů a další domácí produkty, které vyrábíme přímo v Nebespánu,“ říká organizátorka akce Sabina Kmecová.
web kavarna 2 kredit Nebespan.czNejvětším lákadlem pobytu v Kašperských horách ale jistě bude unikátní terapie tancem. Co je její podstatou? „Během našeho života prožíváme různé emoce. Některé mohou být příliš bolestivé. Proto je potlačíme, odmítneme je poznat a prožít. Ony ale bohužel jen nezmizí. Ubírají nám energii a už není žádný další prostor pro nové emoce. Pohyb a jeho nepřirozenější část – tanec, je cesta k otevření těchto emocí, abychom je prožili znovu a nalezli odpovědi,“ říká lektorka jógy a tance z Nebespánu Lucie Benešová. Jediná cesta, jak být svobodní, a ne pouze na chvíli, je podle ní najít se, a udělat první malý krok ke změně. „Při tanci můžete vyjádřit smutek, bolest, štěstí i nadšení, které se nedají vyjádřit slovy. Naše tělo má svůj vlastní jazyk, jazyk tance. Tělo nelže, neoklamete ho.“

Kavárna s francouzským šmrncem

Jmenuje se Nebespán café & apartments a najdete ji přímo na náměstí v Kašperských Horách. Zde ochutnáte výbornou gastronomii od kuchaře Lukáše, poctivé domácí zákusky od cukrářky Jany a výbornou kávu nebo jiný drink od barmana Martina. A nechybí tady ani příjemné ubytování – vybrat můžete mezi levnějšími a útulnými bed and breakfast pokoji v podkroví nebo se ubytovat v komfortních apartmánech v 1. patře. K dispozici přímo v objektu je tělocvična se zrcadly a také velká herna pro děti či zahrada s mnoha atrakcemi.

Ivan Černý

Populární články

Související články

Cestování

Pozvánka do nejsevernějších Čech

Národní park České Švýcarsko je nejmladším z kvarteta NP České republiky. Hlavním...

Vše o cestování na výstavě v Letňanech 15.-17.3. 2024
CestováníLifestyleRelaxSoutěžZaujalo vás

Cestování všemi způsoby

Baví vás cestování v karavanu nebo toužíte plout na lodi kolem světa nebo...

CestováníKulturaVýstavyZaujalo vás

Kam budeme letos cestovat?

Již za pár dní vedou veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD trendy...

Pázdniny na|Zanzibaru nemají chybu
CestováníKulturaZaujalo vás

Dva týdny prázdnin na Zanzibaru

Když přistanete na letišti na Zanzibaru, projdete další kontrolou zavazadel a teprve...