Úvod Lifestyle Cestování Vánoce s botanickou zahradou
Cestování

Vánoce s botanickou zahradou

18

Štědrý den ve Fatě_foto archiv BZ (1)Většina pražských rodin má zajetý mechanismus, jak úspěšně zvládnout hodiny zbývající ke štědrovečerní tabuli. V první řadě se dopoledne navštěvují příbuzní, dohání se poslední nákupy, nebo se chodí na výlety do blízkého okolí.
Maminky pak mají nejraději, když otcové vyvedou ratolesti až do pozdního odpoledne, aby měly čas na přípravu sváteční večeře. V této souvislosti chceme upozornit na to, že  Botanická zahrada v Troji připravila pro své návštěvníky vánoční dárek. Přímo na  Štědrý den otevře tropický skleník Fatu Morganu zcela zdarma. Zahrada zve také návštěvníky do své vinotéky, kde bude letos jedna z posledních možností ochutnat místní víno z vinice sv. Kláry.
Příjemnou alternativu prožití Štědrého dne nabízí botanická zahrada v pražské Troji. Návštěvníci, kteří se rozhodnou přijít čtyřiadvacátého prosince do skleníku Fata Morgana, nebudou muset platit vstupné. Dlouhé čekání na štědrovečerní večeři si tak zpříjemní v exotické atmosféře deštného pralesa nebo stolových hor. „Namísto televizní zábavy se mohou lidé vydat za dobrodružným poznáním do tropické džungle,“ říká ředitelka zahrady Věra Bidlová.

Zadarmo bude i chvojí!

Zahradníci v současné době v expozicích upravují jehličnany, z nichž zbyde množství chvojí. To bude na Štědrý den zdarma k dispozici právě před skleníkem. „A to nejsou jediná vánoční překvapení, která jsme přichystali. Pro návštěvníky otevřeme i viniční domek, kde zatopíme v krbu.  Z přilehlé terasy, na níž si mohou vychutnat sklenku našeho originálního vína, je navíc krásný výhled na pražskou metropoli. Speciálně pro tuto příležitost tam budou instalovány zbrusu nové plynové zářiče. Ať už bude počasí jakékoli, jsme připraveni, “  ujišťuje Věra Bidlová.
Vinotéka_foto Pavel FlorianZbývá dodat, že romantická vinice sv. Kláry ožije i večer, kdy se v tamní kapli bude konat Půlnoční, a to od 23 hodin. Barokní kaplička bude otevřena také na Boží hod a svátek sv. Štěpána – po oba dny se v ní bude od 11 hodin dopoledne sloužit mše.

 

 

Fata Morgana: 
Štědrý den  9 – 14 h – ZDARMA
1. svátek vánoční 9 – 16 h
2. svátek vánoční 9 – 16 h
Silvestr ZAVŘENO
1. 1. 2015 9 – 16 h

venkovní expozice: 
otevřeny během všech svátečních dnů 9 – 16 h
vinotéka sv. Kláry: 
Štědrý den 11 – 14 h
1. svátek vánoční 11 – 17 h
2. svátek vánoční 11 – 17 h
Silvestr ZAVŘENO
1. 1. 2015 ZAVŘENO

 

Ivan Černý

Foto: archiv

Populární články

Související články

CestováníTéma dneUmění

Tři desítky let s vitráží

Uměleckořemeslná firma z Lubence na Karlovarsku Jitky a Richarda Kantových letos slaví 30 let...

CestováníUmění

Vítejte v klatovském Pavilonu skla

Zájemci o šumavskou sklářskou historii dobře vědí, o čem je řeč. Rádi...

Cestování

Kam v zážitkové turistice?

Volnočasové nároky na zábavnou a příjemně strávenou dovolenou našich spoluobčanů stále rostou....

CestováníNovinkyTéma dne

Prožijte ve zdraví bezstarostnou dovolenou snů, stáhněte si aplikaci s lékařem v telefonu

Okamžitá lékařská péče není jen výsadním právem majetných. Věděli jste, že opravdu...