Úvod Lifestyle Cestování Na festival Ledosochání do Špindlu
Cestování

Na festival Ledosochání do Špindlu

37

V letošním roce se do nejpopulárnějšího horského střediska republiky po loňské premiéře již podruhé vrací festival Špindlerovská zima, který láká děti i dospělé. Od pátečního rána 16. ledna bude probíhat na náměstí sochání pěti metrového Krakonoše a horských chaloupek ze sněhu.
Sněhové a ledové království na náměstí bude rozšířeno během sobotního dne o čtyři ledové sochy sportovců v nadživotní velikosti, představující zimní sporty. Pro návštěvníky festivalu bude probíhat v sobotu dopoledne závod Buď Fit v Labském dole a celodenní program na náměstí, kde budou své umění během celého dne převádět ledosochařští mistři. Ve 13 hodin přivítá všechny příchozí pán hor Krakonoš, kterého doprovodí „lyžníci“ v dobovém oblečení a na  historických „jasankách“, kteří předvedou tradiční lyžařskou rozcvičku.

Ledosochání1Zábava pro celou rodinu

To však zdaleka není všechno. Dokonce ve Špindlerově Mlýně vystoupí folklórní soubor Špindleráček a mrazivé vody řeky Labe  pokoří otužilci. V Krknošských pohádkách se od 15:00 hodin pokusí obalamutit Krakonoše Trautenberg. Odpoledne rovněž pobaví koncert na sněhu skupiny Vacancy a ohnivá show.
Ukázka ledosochaření bude také celý den v areálu Sv. Petr, kde bude i ledový bar a od 19 hodin večerní lyžování s otevřeným závodem pro veřejnost, IceMaster, na který naváže ledová IceParty. Večerní párty během festivalu budou probíhat v klubech Dolská a SilverRock.
Během neděle bude možné obdivovat otevřené ledové „muzeum“. V rámci festivalu nebude chybět tradiční občerstvení a nápoje a speciální nabídky organizované místními podnikatelskými subjekty.
Závěrem připomínáme, že festival Ledosochání je atraktivní podívanou pro každého. Asi zbytečné je pak sdělení, že město Špindlerův Mlýn je oblíbeným turistickým cílem pro mnoho zimních aktivit, které se dají nejenom v rámci festivalu „ŠPINDLEROVSKÁ ZIMA“ využít.

Více informací a podrobný časový program  na:

www.mestospindleruvmlyn.cz nebo filipova@mestospindleruvmlyn.cz

Ivan Černý, foto archiv

 

Populární články

Související články

Cestování

Pozvánka do nejsevernějších Čech

Národní park České Švýcarsko je nejmladším z kvarteta NP České republiky. Hlavním...

Vše o cestování na výstavě v Letňanech 15.-17.3. 2024
CestováníLifestyleRelaxSoutěžZaujalo vás

Cestování všemi způsoby

Baví vás cestování v karavanu nebo toužíte plout na lodi kolem světa nebo...

CestováníKulturaVýstavyZaujalo vás

Kam budeme letos cestovat?

Již za pár dní vedou veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD trendy...

Pázdniny na|Zanzibaru nemají chybu
CestováníKulturaZaujalo vás

Dva týdny prázdnin na Zanzibaru

Když přistanete na letišti na Zanzibaru, projdete další kontrolou zavazadel a teprve...