Úvod Móda Vydejte se na cesty se zavazadly Louis Vuitton
MódaMódní trendyNávrháři

Vydejte se na cesty se zavazadly Louis Vuitton

29
Louis Vuitton nyní uvádí na trh již svoji druhou řadu inovativních cestovních zavazadel na kolečkách, kterou pro moderní cestovatele navrhl Marc Newson.
Soft & duffle black
„Po kufrech s tvrdými stěnami, jejichž parametry jsou přirozeně více rigidní, jsme si stanovili další výzvu – a to nevyztužená zavazadla. Musel jsem najít vhodnou technologii, ale i nosnou myšlenku – něco vyloženě atraktivního, co by dostal projekt do vínku. Nakonec to byla technologie – ne tolik technologie samotná, ale spíše proces, technika, s níž jsem měl již zkušenosti s různých jiných projektů – v podstatě se jedná o pletený materiál.“ Marc Newson.
MN face
Technicky revoluční vnější plášť zavazadla je vyroben ze za tepla lisovaného 3D úpletu s žakárovým vzorem na rubové i lícové straně, na kterém je Newsonova interpretace charakteristického motivu Louis Vuitton Monogram. Úplet je kompletně zhotoven z funkční příze, která kombinuje elastická a teplotně spékavá vlákna a je bezešvý. Technologie výroby byla uzpůsobena speciálně potřebám značky Louis Vuitton.
Duffle in the air
Jeden kus úpletového materiálu je následně ze tepla lisován do příslušného tvaru. Před fází lisování však ještě prochází vodovzdornou úpravou. Průstřihy na kapsy a zipy se dělají ultrazvukem a zavazadlo se z 95 % obejde beze švů, které má běžná cestovní taška. Místo toho je materiál lepen, opět za tepla, což je elegantní a technicky pokrokové řešení, které umožňuje technologie výroby.
Duffle Family picture + MN
Pokud jde o balení a cestování, váha a kapacita jsou zásadní. Nové technologie a neustálé testování během vývojového procesu zajistilo, že hmotnost byla snížena na minimum při zachování maximálního objemu. Lehké, ale Lehké, ale odolné palubní zavazadlo vážící pouhých 2,9 kg znamená, že maximální váhovou výhodu pro pasažéra.
MN back
Jako v případě kufrů Horizon, které Marc Newson také navrhl a které byly uvedeny na trh v roce 2016, se teleskopické držadlo z eloxovaného hliníku nachází vně zavazadla, což mu propůjčuje pevnost a strukturu a zároveň maximalizuje velmi důležitý vnitřní prostor. Zabalené věci navíc nebudou mít charakteristické podélné otlaky od vnitřního držadlového systému; místo držadla je v zavazadle více místa.
Duffle Family picture + MN
Stejně jako některé ikonické historické kufry Louis Vuitton, i tato zavazadla mají držadla obalená přírodní hovězí kůží pro maximální komfort a minimální objem, protože i držadlo je se započítává do vnějších rozměrů pro účely omezení velikosti zavazadel u mezinárodních leteckých společností.
Duffle Family picture + MN stand
Marc Newson sám navrhl každý jednotlivý komponent  – na zavazadle nenajdete jediný „generický“ díl. Speciálně byl navržen i ergonomický bezpečnostní zámkový systém na kombinaci tří čísel, který má homologaci od TSA a lze ho ovládat jen jednou rukou. Zámek se nabízí ve stříbrném, champagne nebo tmavě šedém provedení. Dvě miniaturní kolečka byla navržena s cílem maximálně tichého provozu.
M20124_PM2_Front view_UC103412
„Je to převratný produkt, protože nikdo s tím zatím nepřišel. Nic než inovace. Design je ze své podstaty disruptivní a inovativní. Když nepřijdete s něčím novým, tak proč to vůbec dělat?“ Marc Newson. Návrhář dodává: „Sám často cestuji a jako spousta lidí, kteří tráví téměř veškerý čas na cestách, vím, co od zavazadel očekávám. Myslím, že hovořím za všechny. Cestování je neoddělitelně spjaté s luxusem – od historického po funkční kontext. Ty dvě věci jdou ruku v ruce. Vložil jsem do toho veškeré své zkušenosti. Ta zavazadla jsou předurčená k životu na cestě.“

Populární články

Související články

MódaMódní trendy

Ledové království na nohou

Animovaný film Ledové království se poprvé promítal v kinech v roce 2013. Neobyčejný příběh...

MódaSpolečnostTéma dne

Maestro Žorž Rovalis v Praze

Holiči a kadeřníci, vizážisté, filmaři a především ženy a dívky, toužící státi...

Módní trendy

Vánoční lucerničky pro radost dětí i dospělých

Jak známo, letitý zvyk zdobení vánočních stromků přišel do českých zemí s největší pravděpodobností...

MódaMódní trendyNákupy

Elegantní i poslední den v roce

23Konec roku je ve znamení oslav a šampaňského. Všechny ženy touží po...