Úvod Osobnosti Celebrity Životy herců ze seriálu Dynastie
Celebrity

Životy herců ze seriálu Dynastie

35

Kdo by neznal proslulou rodinu z Denveru, topící se v hromadě peněz z ropného byznysu a obklopenou luxusními domy a automobily. Každá mince má však dvě strany. Za tímto pozlátkem se skrývá i řada problémů a skandálů počínajíc nemanželskými dětmi, otřesnými tajemstvími z minulosti, rozvody, neustálou chamtivostí, a konče intrikami a věčnými boji. Tento úspěšný seriál osmdesátých let, který byl zakoupen do 80 zemí světa se nyní se vrací. Aktuálně mohou čeští diváci sledovat seriál Dynastie každý všední den od 20:10 na stanici CBS Drama. V příbězích naleznete staré dobré postavy, jako charizmatického Blakea, hlavu této zámožně rodiny, Krystle, jeho bývalou sekretářku a nyní i ženu, a zákeřnou Alexis, jež svou lstivostí dodává seriálu nezbytné napětí. Podívejte se ale s námi do zákulisí života herců těchto legendárních postav a odhalte, jací ve skutečném světě jsou a čím vším si prošli.

John Forsythe alias Blake Carrington

Zřejmě nejvýraznější rolí seriálu Dynastie je postava Blakea, patriarchy rodu. Dokonale jej ztvárnil americký herec John Forsythe, přestože původně byla role napsána pro Georga Pepparda. Ten se však nepohodl s autory seriálu a po týdnu od filmování odstoupil.  Dá se říci „naštěstí“, protože John zahrál svoji roli bezkonkurenčním způsobem. Jeho vášeň k herectví byla dokonce taková, že ignoroval otcovo přání, aby se věnoval obchodu, a šel za svým snem stát se hercem. Na počátku své kariéry pracoval v rozhlase, vystupoval na Broadwayi a podepsal kontrakt se společností Warner Bros. Pak přišla druhá světová válka, v které se zapsal do armádního leteckého souboru a vystupoval se show Okřídlené vítězství. Po válce se podílel na založení Actors Studia a začal se objevovat v různých televizních seriálech a filmech. Nejvíce však zazářil až ve své epochální roli Blakea v Dynastii, která ho vyhoupla do hvězdného nebe. Za tuto roli získal dva Zlaté Glóby a řadu dalších nominací na jeho získání, stejně jako na cenu Emmy. Johna si můžete pamatovat i z komedie Charlieho andílci, kde ztvárnil hlas Charlieho, znějícího z reproduktorua zadávajícího úkoly hlavním hrdinkám. Tato role byla však jeho poslední. V roce 2010, ve svých 92 letech, zemřel na rakovinu. Prožil však dlouhý život po boku svých třech manželek a třech dětí. Jako jediný herec prošel všemi 220 díly Dynastie, které běžely v letech 1981-1989, a stal se jeho neodmyslitelnou součástí.

Linda Evans alias Krystle Carrington

Americká herečka Linda Evans zpodobňuje v seriálu Dynastie usměvavou blondýnku Krystle, manželku Blakea, která se snaží zapadnou do nové rodiny. Linda s herectvím začala na popud svého učitele angličtiny, podle kterého měly lekce pomoci překonat její extrémní nesmělost. A hle, zrodila se hvězda. Linda začínala v seriálu „Big Valley“ a „Bacheir Father“, kde si již v té době zahrála po boku Johna Forsytheho. S ním pak o dvacet let později utvořila v seriálu Dynastie manželský pár. Tato role jí přinesla zasloužený ohlas a díky ní se stala v 80. letech snad nejoblíbenější televizní hvězdou. Za svůj herecký výkonobdržela Zlatý Globus a několik dalších nominací na jeho získání. Navržena byla dokonce i na získání Emmy. Pravidelně se také umisťovala v žebříčcích jako jedna z nejkrásnějších žen Ameriky a objevila se i v časopise Playboy. Během svého života se dvakrát vdala, ale bohužel její manželství nikdy nevydržela. Poté, co seriál Dynastie skončil, bylo možné Lindu vidět na televizních obrazovkách jen zřídka. Začala se zato zajímat o ochranu životního prostředí, je majitelkou sítě fitness center a rozdává tipy jak zdravě stárnout ve své knize s názvem „Recipes for Life“ – „Recepty pro život“.

Joan Collins alias Alexis Carrington Colby

Potvoru zvanou Alexis, která v té době neměla na televizních obrazovkách obdoby, si zahrála anglická herečka, spisovatelka, režisérka a podnikatelka Joan Collins. Bývalou ženu Blakea dokonce ztělesnila tak dobře, že dodnes má problémy s tím, aby jí lidé okolo nevnímali jen v negativním světle. Poté, co za mlada vystudovala Královskou akademii dramatického umění (Royal Academy of Dramatic Art), získala první uměleckou smlouvu od Arthur Rank Film Company a poté od 20th Century Fox. Za svou kariéru hrála v desítkách filmů a v mnoha televizních seriálech. Roli měla dokonce i v několika filmech podle románů své sestry Jackie. Svůj herecký talent předvedla i v jednom z Bondových příběhů. Dodnes se prodalo více než 50 milionů jejích knih, ve kterých sdílí své životní zkušenosti. V roce 1997 byla dokonce povýšena královnou Alžbětou do šlechtického stavu za své zásluhy. Toto ocenění však jistě nemělo co do činění s jejím pózováním pro pánský časopis Playboy. Joan je také bohužel známá i svou smůlou v osobním životě, během kterého se stačila čtyřikrát vdát a čtyřikrát rozvést. Zato její kariéra byla veleúspěšnou a v roce 1982 se dokonce stala Hvězdou roku.

Populární články

Související články

CelebrityGurmánLifestyleSpolečnost

Šampaňské Mumm – styl hvězd zářijové edice pražského fashion weeku

Fashion week, který se letos odehrává v originálním barokním komplexu karlínské Invalidovny hostí  historicky...

CelebrityHodinkyŠperkySpolečnost

Montblanc představil v Houstonu novou kolekci psacích per StarWalker

U příležitosti blížícího se 50. výročí prvního přistání na Měsíci představil Montblanc...

CelebrityOsobnostiSpolečnost

Yemi porotcem ve světové soutěži!

Tvůrci populárních soutěží, jako je například The Voice, MasterChef nebo American Idol,...

CelebrityHudba

Hvězdy v kostele

Šňůru letošních adventních koncertů bude korunovat ten vánoční, v pražském kostele sv. Šimona...