Úvod Kultura Všiváci vstoupili do kin
KulturaRůzné

Všiváci vstoupili do kin

28

Všiváci, příběh dvou bratrů, které rozdělila jedna žena, 19. června vtrhli do českých kin. Úspěšné přepremiéry nového filmu Romana Kašparovského mezitím proběhly v USA.

Vsivaci_01

Snímek se pyšní silným obsazením. Role špičkového neurochirurga oddávajícího se alkoholu a milostným avantýrám se zhostil Jiří Langmajer, jeho bratra, zadluženého veterána z české mise v Afghánistánu si zahrál Ondřej Vetchý. Jejich matku ztvárnila Iva Janžurová, v dalších rolích diváci uvidí Tatianu Vilhelmovou, Jiřího Mádla, Kryštofa Hádka, Terezu Voříškovou, Marka Taclíka, Andreu Kerestešovou nebo Ondřeje Malého.
Všiváci se ve světové premiéře představili už před měsícem v USA v rámci přehlídky českých filmů Czech That Film. „Projeli jsme s filmem Los Angeles, San Francisco, Cedar Rapids, Phoenix a film momentálně v rámci přehlídky putuje po dalších dvaceti městech včetně Denveru, Chicaga nebo New Yorku,“ řekl scénárista a režisér snímku Roman Kašparovský, který byl ze zájmu amerického publika přímo nadšený. „Obrovský zájem o film byl pro mě asi největším překvapením. Po každé projekci jsme s diváky vedli živé debaty a několikrát nás z kina dokonce museli i vyhodit,“ dodal s úsměvem autor.
Natáčení snímku probíhalo v roce 2012 zejména v Praze a Havlíčkově Brodě, vojenské scény byly potom reálně natáčeny v Afghánistánu na základně Shank v provincii Lógar. „Fascinovalo mě, jak je tam život intenzivní, jaký tam funguje respekt, tolerance, přátelství, velmi to na mě zapůsobilo,“ svěřil se po poslední klapce Ondřej Vetchý, který se v roli Rickyho vrací z mise nuceně do civilu. To Jiří Langmajer si zase jako chirurg dopřál například i operaci mozku. „Pod dohledem odborníků z Vojenské nemocnice ji Jiří provedl bezchybně, přežili všichni,“ doplnila producentka Karla Stojáková.

Producentem filmu je společnost Axman Production, koproducentem Česká televize a FAMU, distributorem Bontonfilm.

 

Populární články

Související články

CestováníKulturaVýstavyZaujalo vás

Kam budeme letos cestovat?

Již za pár dní vedou veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD trendy...

Pázdniny na|Zanzibaru nemají chybu
CestováníKulturaZaujalo vás

Dva týdny prázdnin na Zanzibaru

Když přistanete na letišti na Zanzibaru, projdete další kontrolou zavazadel a teprve...

Kultura

Haló, paní Bohunko…

Populární pražská AA-gallery výtvarného umění v Domě u Černohorských na Újezdě je...

HodinkyKultura

Výstava hodinek na pražském Žofíně 20.-21. října

Hodinky jsou pro mnoho mužů jediným krášlícím prvkem. Můžeme k nim ještě počítat...