Úvod Kultura Všiváci vstoupili do kin
KulturaRůzné

Všiváci vstoupili do kin

5

Všiváci, příběh dvou bratrů, které rozdělila jedna žena, 19. června vtrhli do českých kin. Úspěšné přepremiéry nového filmu Romana Kašparovského mezitím proběhly v USA.

Vsivaci_01

Snímek se pyšní silným obsazením. Role špičkového neurochirurga oddávajícího se alkoholu a milostným avantýrám se zhostil Jiří Langmajer, jeho bratra, zadluženého veterána z české mise v Afghánistánu si zahrál Ondřej Vetchý. Jejich matku ztvárnila Iva Janžurová, v dalších rolích diváci uvidí Tatianu Vilhelmovou, Jiřího Mádla, Kryštofa Hádka, Terezu Voříškovou, Marka Taclíka, Andreu Kerestešovou nebo Ondřeje Malého.
Všiváci se ve světové premiéře představili už před měsícem v USA v rámci přehlídky českých filmů Czech That Film. „Projeli jsme s filmem Los Angeles, San Francisco, Cedar Rapids, Phoenix a film momentálně v rámci přehlídky putuje po dalších dvaceti městech včetně Denveru, Chicaga nebo New Yorku,“ řekl scénárista a režisér snímku Roman Kašparovský, který byl ze zájmu amerického publika přímo nadšený. „Obrovský zájem o film byl pro mě asi největším překvapením. Po každé projekci jsme s diváky vedli živé debaty a několikrát nás z kina dokonce museli i vyhodit,“ dodal s úsměvem autor.
Natáčení snímku probíhalo v roce 2012 zejména v Praze a Havlíčkově Brodě, vojenské scény byly potom reálně natáčeny v Afghánistánu na základně Shank v provincii Lógar. „Fascinovalo mě, jak je tam život intenzivní, jaký tam funguje respekt, tolerance, přátelství, velmi to na mě zapůsobilo,“ svěřil se po poslední klapce Ondřej Vetchý, který se v roli Rickyho vrací z mise nuceně do civilu. To Jiří Langmajer si zase jako chirurg dopřál například i operaci mozku. „Pod dohledem odborníků z Vojenské nemocnice ji Jiří provedl bezchybně, přežili všichni,“ doplnila producentka Karla Stojáková.

Producentem filmu je společnost Axman Production, koproducentem Česká televize a FAMU, distributorem Bontonfilm.

 

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

Kultura

Beyond Vibrations – neobyčejný balet Národního divadla

Máte rádi balet? Chodíte často do divadla? Máte nyní neobyčejnou možnost vidět...

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...

KulturaUměníVýstavy

V ateliéru Bohunky Waageové

Tato talentovaná malířka mazlivého jména není našim čtenářům neznámá. Rozhovor s ní jsme...

HudbaKnihyKultura

Napsal písňový text i na tácek od piva

Potkali jsme se před krátkým časem u příležitosti křtu monografie kreslíře-humoristy Slávy...