Úvod Lifestyle Cestování Nové CD: Jan Werich čte „Italské prázdniny“
CestováníKultura

Nové CD: Jan Werich čte „Italské prázdniny“

21

Známý literární cestopis Jana Wericha vychází poprvé na 2CD v rozšířené – rozhlasové – podobě autorského čtení. Zatímco pro předchozí vydání v nahrávce na LP nebo CD připravil Jan Werich jen malou část ze svých letních italských vzpomínek, rozhlasový záznam zahrnuje téměř dvojnásobně delší vyprávění, které je volnou improvizací mezi řádky původního textu.
Werich CD

Italské prázdniny Jana Wericha – audioknížka, která je nejen originálním cestovatelským průvodcem na cestě z Prahy do Říma a zpět, ale dodnes zůstává půvabnou letní reportáží o cestě sama k sobě, ke vzpomínkám a k poznání, že domovu člověk nikde neunikne.
Jan Werich i v civilní masce turisty je stále on, herec-filosof, a popis výletu do Itálie se v jeho podání promění ve veselé momentky o životě, zpestřené typicky werichovskými záběry z antického Říma.

Z bookletu
Vnitřní obal pátého vydání Italských prázdnin zdobí pohlednice zaslaná 30. července 1958 Jane¨M Werichem příteli Jiřímu Voskovcovi:

„Fontána di Trevi. Do této kašny se házejí drobné penízky, aby se člověk opět vrátil do Říma. Minule jsem to udělal a jsem tu. (…) Šetři si pár Kr a mohli bychom se tu sejít, nebo v Paříži. Stálo by to za to. Svět je malý a s klidem v duši by se dalo leccos vyvést, kdybychom zase mohli spolu sedět někde na chodníčku.“

Vydal Radioservis
stopáž 78:36+78:48
2CD; 249 Kč

Populární články

Související články

Kultura

Haló, paní Bohunko…

Populární pražská AA-gallery výtvarného umění v Domě u Černohorských na Újezdě je...

HodinkyKultura

Výstava hodinek na pražském Žofíně 20.-21. října

Hodinky jsou pro mnoho mužů jediným krášlícím prvkem. Můžeme k nim ještě počítat...

Kultura

Beyond Vibrations – neobyčejný balet Národního divadla

Máte rádi balet? Chodíte často do divadla? Máte nyní neobyčejnou možnost vidět...

CestováníTéma dneUmění

Tři desítky let s vitráží

Uměleckořemeslná firma z Lubence na Karlovarsku Jitky a Richarda Kantových letos slaví 30 let...