Úvod Lifestyle Cestování Dovolená na horách: aktivně v Tyrolské Zugspitz Areně
CestováníTipy DÁMY

Dovolená na horách: aktivně v Tyrolské Zugspitz Areně

31

TZA-alm-milchkanne-maedchenNapínavé nabídky pro rodiny, pěší túry ke křišťálově čistým horským jezerům v barvě Karibiku a přes 100 cyklostezek pro horská kola dělají z TZA jednu z nejrozmanitějších aktivních oblastí. Novinka roku – tři nové běžecké tratě v různé délce i obtížnosti. Letní Alpy otevírají svojí náruč!
Sportovci, požitkáři a rodiny jsou srdečně vítáni: hned za hranicí mezi Bavorskem a Tyrolskem otvírá Tyrolská Zugspitz Arena svou bránu. Obce Ehrwald, Lermoos, Berwang, Bichlbach, Biberwier, Heiterwang am See, Lähn-Wengle a Namlos mají pro letošní léto v nabídce opět nové a rozmanité aktivity. A novinka roku: TZA rozšířila běžecké tratě a nabízí ve třech okruzích optimální tréninkové podmínky pro každou úroveň. Místo pěšky na dvou kolech – horští cyklisté si mohou užít „ nejlepší cykloregion Rakouska“ na více než stovce značených tras v celkové délce 4.330 km. Naplánovat trasu si můžete v pohodlí domova na portálu Online-Tourenportal. Na turistických stezkách ke křišťálovým jezírkům zažijí hosté přírodu v celé své původní kráse. A kdo si chce vylepšit handicap, může odpalovat na 9-jamkovém hřišti Tiroler Zugspitz Golf, který skýtá golfistům nádherný výhled na fascinující masiv pohoří Wettersteinu. Aby byla letní dovolená mimořádným zážitkem i pro malé návštěvníky, nabízí TZA skvělý program pro celé rodiny. Výhodné paušály a pohodlná doprava po dálnici přes Mnichov – Garmisch-Partenkirchen nebo Ulm – Füssen dělají z tyrolské Zugspitz Areny obzvlášť atraktivní oblast.

TZA-wandern-blick-sonnenspitze

Dobrodružná dovolená (nejen) pro malé návštěvníky

Vodopády, horské louky a lesy tyrolské Zugspitz Areny tvoří kulisu pro nezapomenutelné prázdniny a nadchnou děti pro horský svět Alp. Mnohotvárný letní program přináší oblibu regionu pro celou rodinu: ať už jde o objevování tajemství rostlin nebo čarodějné bylinky, slaňovací dobrodružství u vodopádů nebo dobývání ukrytého pokladu u pramenů Loisach – nabídky jsou nejen napínavé, ale i poučné. S razancí to jde při raftování v Bichlbachu, na vodní skluzavce v lázních Lermoos nebo na nejdelší letní sáňkovací dráze v Tyrolsku v obci Biberwier. V zahradě se šplhacími lany v Bichlbachu mohou trénovat děti už od šesti let hravě koordinaci pohybu a týmovou spolupráci. Poněkud klidnější je pak plavba na výletní lodi po jezeře Heitwanger See nebo návštěva ZOO a hracího parku v Bichlbachu.


Nový trend: běžecká trať (Trailrunning)

TZA má se svou rozmanitou krajinou, od zelených luk přes ukryté lesní pěšiny až do strmých skal ty nejlepší předpoklady pro nový trend běžecké scény – Trailrunning. Region postavil pro léto 2014 několik tratí. Na třech okruzích v různých délkách a stupních obtížnosti si najde každý běžec dráhu pro svoji osobní tréninkovou úroveň.. Pro začátečníky je vhodný okruh Ehrwald-Obermoos. Na 9,5 km je navýšení z 1200 na 1745m – přímo pod majestátnými stěnami masivu Zugspitze. Na okruhu Ehrwald-Glockenschlag je to těžší. V délce 15,9 km stoupají běžci až na 1900m nadmořské výšky. Trať vede z z výchozího bodu Eibseeblick kolem bavorsko-tyrolské hranice. Extrémně náročný okruh Ehrwald-Thörlen je jen pro dobrodruhy a profesionály: 43,9km a 2030m nad mořem vyžadují velkou sílu svalů a výbornou kondici běžců. Start a cíl všech tratí je v údolní stanici tyrolské lanovky (Tiroler Zugspitzbahn) v Ehrwaldu.

TZA-mountainbike-uphill-lermoosHrací louka nabízí horským cyklistům více než 100 cyklostezek

Podle svých schopností a fyzické kondice si mohou cyklisté vybrat z více než stovky značených stezek v celkové délce 4.330 km a celkem ze 100.000 výškových metrů. Tak si mohou cyklisté vychutnat vrcholné přírodní zážitky během jízdy k jezeru Heiterwanger See na úpatí vrcholků, zatímco milovníci extrémní horské cyklistiky najdou nové sportovní výzvy na překážkové stezce u Grubigsteinu v Lermoos. K tomu jsou k dispozici i osvědčené školy horské cykloturistiky a různé půjčovny a servisní stanice.
Od roku 2012 je Tyrolská Zugspitz Arena mimo jiné i tzv. „movelo-region“: deset půjčoven nabízí elektrická kola a sedm výměnných stanic se postará o dobité akumulátory. S horskými koly typu Allrounder ve sportovní variantě nebo s typem Flyer S-Serie se dají zvládnout bez problémů i strmé horské stezky na nejkrásnější louky regionu.

Putování mezi horskými vrcholy a malebnými jezírky

Kdo chodí raději pěšky, může zvolit některou z více než 150ti turistických tras různého stupně obtížnosti. Místní horské školy poskytují vedle klasických vysokohorských túr také četné tématické pochody: od výprav za vycházejícím či zapadajícím sluncem po bylinkové nebo orchidejové pěší túry. V tyrolské Zugspitz Areně vedou cesty k impozantním vodopádům, tajemným horským jezerům či kulinářským odhalením tyrolských lahůdek. Vrcholem léta je tzv. Big Five Tour. Během pěti dnů, od 14. do 18. července a od 1. do 5. září 2014, se bude společně s průvodcem stoupat na pět nejvyšších vrcholků regionu. Každý den se bude zvyšovat stupeň obtížnosti a připravovat tak účastníky pochodu na korunující závěr: výstup na nejvyšší horu Německa, Zugspitze.
Nabídka pro horolezce se v posledních letech také zvýšila: na úpatí Zugspitze jsou vybudovány horolezecké zahrady ve všech stupních obtížnosti. Díky jižní poloze více než 160ti tras je horolezecká sezóna v tyrolské Zugspitz Areně obzvlášť dlouhá. Spousta horských chat podél těchto tras poskytují aktivním sportovcům zasloužený odpočinek a regionální dobroty.

TZA-wanderin-almbrunnenHistorie a tradice na tyrolské straně Zugspitze

Nejen pro sportovní bouřliváky a přírodní nadšence, ale také pro milovníky tradic je mnoho k objevení v oblasti tyrolské Zugspitz Areny. Tyrolskou horskou dráhou se vyjede na najvyšší horu Německa, kde se nachází zážitkové muzeum pod názvem „Fascinace Zugspitze“. Tady zažijí návštěvníci cestu časem od prvního výstupu na vrchol v roce 1820, přes stavbu a modernizaci lanové dráhy až po současnost. Vedle výstavy včetně multimediální prezentace ve formátu 3D umožňuje zasklený prostor starých příjezdových hal nepopsatelně krásný výhled na horský svět kolem dokola.
S kartou „Z-Ticket“, která je k mání od 24. května do 2. listopadu 2014, poskytuje Tyrolská Zugspitz Arena týdenní bezstarostný balíček: volnou zpáteční jízdenku tyrolské horské dráhy na Zugspitze Tiroler Zugspitzbahn, pět dalších lanovek a všechny autobusy regionu, což umožňuje flexibilní a spontánní plánování výletů všemi směry a atrakcemi. Rodiny se tak mohou radovat z volného vstupu do mnoha jezer a koupališť, zatímco jen některé zážitkové adrenalinové akce půjdou na jejich náklady, například razantní jízda na „Monsterroller“ do údolí v Biberwieru. Atraktivní pušály letošního léta jsou obzvláště lákavé.. K dostání jsou ve všech údolních stanicích horských lanovek.

Populární články

Související články

Cestování

Pozvánka do nejsevernějších Čech

Národní park České Švýcarsko je nejmladším z kvarteta NP České republiky. Hlavním...

Vše o cestování na výstavě v Letňanech 15.-17.3. 2024
CestováníLifestyleRelaxSoutěžZaujalo vás

Cestování všemi způsoby

Baví vás cestování v karavanu nebo toužíte plout na lodi kolem světa nebo...

CestováníKulturaVýstavyZaujalo vás

Kam budeme letos cestovat?

Již za pár dní vedou veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD trendy...

Pázdniny na|Zanzibaru nemají chybu
CestováníKulturaZaujalo vás

Dva týdny prázdnin na Zanzibaru

Když přistanete na letišti na Zanzibaru, projdete další kontrolou zavazadel a teprve...