Úvod Móda Necháme si poradit?
MódaTéma dne

Necháme si poradit?

13

Like YOU 22746+35746 bíláČeský výrobce prádla, Triola underwear, provedl průzkum mezi zákaznicemi: vyhledávají asistenci prodavaček?
Nejdůležitějším krokem k naznačenému řetězci spokojenosti je výběr a nákup správné podprsenky. Váhající zákaznice najdou pomoc u profesionální stylistky. Mnoho dalších rad k výběru je nejen na firemním webu či facebooku, ale také v každé prodejně TRIOLA, a to v podobě brožur a letáčků. Mnoho žen však dá na radu a doporučení školeného personálu, který je vždy připraven zákaznicím poradit a vše názorně předvést. Jak se ukázalo, nejdůležitější při nákupu je spolupráce zákaznice s personálem.
Na jaře letošního roku Triola underwear u českých žen zjišťovala, do jaké míry jsou ochotné nechat si poradit. Ukázat se např. při zkoušení prádla prodavačce, vpustit ji do kabinky, aby jim mohla zkoušené prádlo zhodnotit a na těle lépe upravit – povolit či přitáhnout obvod podprsenky, délku ramínek či poradit „fígle“ při oblékání, zkoušení a nošení.
Z výsledků průzkumu, při kterém bylo osloveno 300 žen, vyplývá, že jen 5 % z nich nakupuje spodní prádlo v zahraničí, ostatní nakupují v tuzemsku. 72 % žen kupuje prádlo ve specializovaných obchodech s prádlem, 8 % na e-shopech – a zbytek v textilních obchodech, v supermarketech i u asijských obchodníků.

Vždy vyzkoušet

Dvě třetiny oslovených žen si suverénně myslí, že nosí správnou podprsenku, že mají vhodný střih i velikost. A tedy jsou s ní spokojené.
Většina žen si prádlo před nákupem vždy ráda důkladně vyzkouší (71 %), většinou vyzkouší označilo jen 12 % žen. Háček ovšem je v tom, že si mnohé prádlo v kabince zkoušejí samy. 14 % žen není vůbec zvyklých na přítomnost prodavačky u nákupu! Totiž, vybírají a zkoušejí si prádlo většinou v supermarketech nebo u asijských obchodníků!
Jen asi třetina zákaznic je zvyklá na asistenci prodejního personálu. A další třetina z dotázaných nechává stát prodavačku za závěsem kabinky pro případ, že potřebuje vyměnit velikost. Ale neukáže se jí, nevpustí ji do kabinky, aby prádlo na ní zhodnotila a upravila.
Z šetření přitom vyplývá, že asi dvě třetiny dotázaných žen očekává při nákupu spodního prádla odborné rady a asistenci prodejního personálu. Jedna pětina se zdvořilou pomocí prodavačky nadšeně souhlasí. Pomoc personálu při nákupu by přijalo 130 žen, ale s důležitou podmínkou, a to velmi citlivého přístupu k vlastní intimitě.

Věříme si?

Možná právě v tom je problém – souvisí s tím, že naše ženy jsou skromné, k sobě a ke své kráse velmi kritické. Mají nízké sebevědomí, stydí se a nechtějí se před prodavačkou odhalovat – a být jen v prádle. Podtrhuje to i fakt, že pro 10% z dotázaných je asistence prodavačky v kabince nepříjemná, rezolutně ji odmítá a často by to byl důvod, proč konkrétní prodejnu již nenavštívit.

TRIOLA radí

Rozsáhlé předchozí i toto dílčí šetření vedly českého výrobce k přípravě největšího projektu v jeho historii – letos v únoru odstartoval převratnou a doposud nevídanou novinku v nákupu spodního prádla. S profesionální stylistkou a projektem TRIOLA STYLING TOUR se rozjel za svými zákaznicemi do všech regionů České republiky. V prodejnách s prádlem v Čechách a na Moravě připravil již desítky tzv. TRIOLA STYLING DAYS, na kterých zákaznicím předvedl ukázkově dokonalý a prvotřídní servis při výběru dámského spodního prádla.

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

CestováníTéma dneUmění

Tři desítky let s vitráží

Uměleckořemeslná firma z Lubence na Karlovarsku Jitky a Richarda Kantových letos slaví 30 let...

Téma dneUmění

Návštěvou v ateliéru Vojtěcha Kolaříka

V dubnu roku 2019 se v Galerii Dům Černohorských na pražském Újezdě...

FilmyTéma dneUmění

Další triumf českých sklářů!

Po takových unikátních projektech, jakým byl kupříkladu osmitunový skleněný sarkofág pro dánskou...

Téma dneUmění

Těžké časy našich sklářů gradují

Málokteré umělecké řemeslo je v posledních letech tak zkoušené, jako je sklářství....