Úvod Kultura K dobrému filmu dobré víno
Kultura

K dobrému filmu dobré víno

28

Zoran plakát-webVzhůru do letního kina! Italsko-slovinský snímek Zoran, můj synovec idiot režiséra Mattea Oleotty bude mít předpremiéru v letních kinech po celé ČR. Diváci budou mít při té příležitosti možnost ochutnat vybraná italská vína z produkce společnosti Wine Food Market. První projekce proběhne už tento pátek 8. srpna v Letním kině Širák v Hradci Králové.
Komedie z prostředí italského vinařského venkova je celovečerním debutem režiséra, herce, scenáristy a v neposlední řadě vinaře Mattea Oleotty. Film byl s velkým ohlasem uveden na filmovém festivalu v Benátkách 2013, kde získal hned několik cen: Cenu týdne kritiků, Cenu FEDIC a Cenu Fedeora (Zvláštní ocenění). V Česku byl poprvé uveden v rámci Febiofestu v soutěžní sekci Nová Evropa.
Italsko-slovinská komedie ukazuje s nadsázkou italský venkov i jeho obyvatele. Režisér si bere na paškál náturu obyvatel malého regionu a staví proti sobě dva lidské typy, které si na první pohled nemohou být vzdálenější, ale pod vzájemným působením se začnou proměňovat a sbližovat.

Projekce s ochutnávkou

Atmosféru snímku, natáčeného v italském vinařském kraji Friuli, umocní speciální akce – ochutnávka tří druhů vín právě z tohoto regionu. Ochutnávky, které zajišťuje firma Wine Food Market, proběhnou vždy před začátkem projekce.
Projekce filmu s ochutnávkou vína proběhnou v těchto letních kinech:
LK Širák Hradec Králové 8. 8. a 29. 8. (začátek ve 20.30)
LK Písek 15. 8. (začátek ve 21.00)
LK Beroun 18. 8. (začátek ve 21.00)
LK Litoměřice 9. 8. (začátek 21.50)
LK Hranice na Moravě 21. 8. (začátek ve 21.00)

Originální název: Zoran, il mio nipote scemo / Režie: Matteo Oleotto / Scénář: Daniela Gambaro, Matteo Oleotto / Hrají: Giuseppe Battiston, Teco Celio, Rok Prašnikar, Robero Citran, Sylvain Chomet / Kamera: Ferran Paredes / Střih: Giuseppe Trepiccione / Hudba: Antonio Gramentieri / Země: Itálie / Rok výroby: 2013 / Jazyk: italsky, slovinsky s českými titulky / Stopáž: 106 min

Ocenění: MFF Benátky (2013) – Cena týdne kritiků, Cena FEDIC, Cena Fedeora (Zvláštní ocenění)

Populární články

Související články

Kultura

Haló, paní Bohunko…

Populární pražská AA-gallery výtvarného umění v Domě u Černohorských na Újezdě je...

HodinkyKultura

Výstava hodinek na pražském Žofíně 20.-21. října

Hodinky jsou pro mnoho mužů jediným krášlícím prvkem. Můžeme k nim ještě počítat...

Kultura

Beyond Vibrations – neobyčejný balet Národního divadla

Máte rádi balet? Chodíte často do divadla? Máte nyní neobyčejnou možnost vidět...

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...