Úvod Lifestyle Cestování Noční procházka korunami stromů letos naposledy
CestováníKultura

Noční procházka korunami stromů letos naposledy

29

IMG_4690Již pouze dvě srpnová úterý budou mít návštěvníci možnost navštívit Stezku korunami stromů v noci. Nová lipenská dominanta má totiž každé úterý prodlouženou otevírací dobu, a to až do 23 hodin. Celá Stezka korunami stromů je nasvícená a zvláště vyhlídková věž září do tmy úchvatnými barvami. Aby byl zážitek ještě silnější, připravili organizátoři na celé léto sérii koncertů.
V úterý 19. 8. zahrají přímo ve vyhlídkové věži Naked Proffesors, kteří hrají převážně irskou hudbu a bluegrass, ale uslyšíte i známé hity v „irish“ stylu. Poslední prázdninové úterý pak celou koncertní sezónu na Stezce korunami stromů uzavře Klarinetový soubor z Prachatic, který zahraje skladby od baroka až po současnost. Dechový kvartet interpretuje skladby různých žánrů a tanečních stylů, jako je samba, boogy – woogy, ragtime nebo foxtrot.
Na Stezku se lze večer dostat buď klasicky lanovou dráhou z hlavního parkoviště, která má také prodlouženou otevírací dobu nebo po vyznačené turistické cestě.
IMG_4704Stezka korunami stromů Lipno je jedinou svého druhu v České republice. Za maximálního stoupání 2 – 6 % se návštěvníci dostanou až do 24metrové výšky. Prvenství si drží také u svého 52 metrů dlouhého tobogánu s převýšením 24 metrů, který je nejdelším suchým tobogánem u nás. Stezka je specifická i svou celoroční otevírací dobou, která  umožňuje  vracejícím se návštěvníkům jedinečný zážitek a možnost srovnání okolní krajiny v průběhu celého roku.  Atrakce je unikátní nejen svou vyhlídkou, ale i kompletní bezbariérovostí pro dětské kočárky, ale i pro vozíčkáře.

Populární články

Související články

CestováníKnihy

Za starými Slovany

S chlebem a slaninou, šlapeme krajinou…zpívá se v jedné z trempských písniček takříkajíc do kroku....

Kultura

Haló, paní Bohunko…

Populární pražská AA-gallery výtvarného umění v Domě u Černohorských na Újezdě je...

HodinkyKultura

Výstava hodinek na pražském Žofíně 20.-21. října

Hodinky jsou pro mnoho mužů jediným krášlícím prvkem. Můžeme k nim ještě počítat...

Kultura

Beyond Vibrations – neobyčejný balet Národního divadla

Máte rádi balet? Chodíte často do divadla? Máte nyní neobyčejnou možnost vidět...