Úvod Lifestyle Cestování Noční procházka korunami stromů letos naposledy
CestováníKultura

Noční procházka korunami stromů letos naposledy

11

IMG_4690Již pouze dvě srpnová úterý budou mít návštěvníci možnost navštívit Stezku korunami stromů v noci. Nová lipenská dominanta má totiž každé úterý prodlouženou otevírací dobu, a to až do 23 hodin. Celá Stezka korunami stromů je nasvícená a zvláště vyhlídková věž září do tmy úchvatnými barvami. Aby byl zážitek ještě silnější, připravili organizátoři na celé léto sérii koncertů.
V úterý 19. 8. zahrají přímo ve vyhlídkové věži Naked Proffesors, kteří hrají převážně irskou hudbu a bluegrass, ale uslyšíte i známé hity v „irish“ stylu. Poslední prázdninové úterý pak celou koncertní sezónu na Stezce korunami stromů uzavře Klarinetový soubor z Prachatic, který zahraje skladby od baroka až po současnost. Dechový kvartet interpretuje skladby různých žánrů a tanečních stylů, jako je samba, boogy – woogy, ragtime nebo foxtrot.
Na Stezku se lze večer dostat buď klasicky lanovou dráhou z hlavního parkoviště, která má také prodlouženou otevírací dobu nebo po vyznačené turistické cestě.
IMG_4704Stezka korunami stromů Lipno je jedinou svého druhu v České republice. Za maximálního stoupání 2 – 6 % se návštěvníci dostanou až do 24metrové výšky. Prvenství si drží také u svého 52 metrů dlouhého tobogánu s převýšením 24 metrů, který je nejdelším suchým tobogánem u nás. Stezka je specifická i svou celoroční otevírací dobou, která  umožňuje  vracejícím se návštěvníkům jedinečný zážitek a možnost srovnání okolní krajiny v průběhu celého roku.  Atrakce je unikátní nejen svou vyhlídkou, ale i kompletní bezbariérovostí pro dětské kočárky, ale i pro vozíčkáře.

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

CestováníTéma dneUmění

Tři desítky let s vitráží

Uměleckořemeslná firma z Lubence na Karlovarsku Jitky a Richarda Kantových letos slaví 30 let...

CestováníUmění

Vítejte v klatovském Pavilonu skla

Zájemci o šumavskou sklářskou historii dobře vědí, o čem je řeč. Rádi...

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...

Cestování

Kam v zážitkové turistice?

Volnočasové nároky na zábavnou a příjemně strávenou dovolenou našich spoluobčanů stále rostou....