Úvod Filmy O pohnutém osudu básnířky Antonie Pozzi
FilmyKultura

O pohnutém osudu básnířky Antonie Pozzi

28

YaraBonanni__MG_9516 Výjimečný celovečerní debut italského režiséra Ferdinanda C. Filomarina Antonia se bude ucházet o Křišťálový glóbus v hlavní soutěži 50. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Talentovaný tvůrce, jehož krátkometrážní tvorba byla oceněna na festivalech v Locarnu nebo Sundance, natočil film o pohnutém osudu nejznámější novodobé italské básnířky Antonie Pozzi.
Antonia Pozzi (1912–1938) náležela k ženám, které se YaraBonanni__MG_9516rozcházely s dobou, v níž žily. Neschopnost přizpůsobovat se normám a touhu žít naplno vkládala do svých básní, v poezii hledala únik nejen před realitou, ale i před vlastním složitým nitrem a citovým životem. Básně psala od šestnácti let. Film líčí její rodinné prostředí, nešťastnou gymnaziální lásku k profesorovi i vztahy s mladými radikály Milána v létech fašismu. Vnitřní drama, jímž se Antonia trápila, vyvrcholilo počátkem prosince 1938, kdy v pouhých 26 letech spáchala sebevraždu. Originální vhled do jejího života natočil devětadvacetiletý Ferdinando Cito Filomarino na popud proslulého kolegy Luky Guadagnina, který se ujal produkce. Uvedení filmu na antonia_correkarlovarském festivalu se zúčastní Ferdinando Cito Filomarino i  Luca Guadagnino.
Ferdinando Cito Filomarino vystudoval filmovou vědu na univerzitě v Boloni. Jako asistent režie spolupracoval na filmu Luky Guadagnina Io sono amore (Jsem láska), který slavil velké úspěchy v Americe. Sám natočil krátký film Diarchia (2010), v němž hraje řada známých mladých italských a francouzských herců a za nějž získal Zlatého leoparda za debut na 63. MFF v Locarnu 2010 a Zvláštní uznání na Sundance 2011. Po krátkém dokumentu L’inganno (Podvod, 2013) realizoval svůj první celovečerní film Antonia.

Antonia na 50. MFF Karlovy Vary:

4. 7., 20.00, Velký sál
5. 7., 13.00, Pupp
7. 7., 11.30, Kino Drahomíra

Projekce pro press/industry
4. 7., 10:30, Kongresový sál

Populární články

Související články

Kultura

Haló, paní Bohunko…

Populární pražská AA-gallery výtvarného umění v Domě u Černohorských na Újezdě je...

HodinkyKultura

Výstava hodinek na pražském Žofíně 20.-21. října

Hodinky jsou pro mnoho mužů jediným krášlícím prvkem. Můžeme k nim ještě počítat...

Kultura

Beyond Vibrations – neobyčejný balet Národního divadla

Máte rádi balet? Chodíte často do divadla? Máte nyní neobyčejnou možnost vidět...

FilmyTéma dneUmění

Další triumf českých sklářů!

Po takových unikátních projektech, jakým byl kupříkladu osmitunový skleněný sarkofág pro dánskou...