Úvod Lifestyle Gurmán Francouzský trh na Kampě
GurmánLifestyle

Francouzský trh na Kampě

12

Francouzsky_trh_3Tradiční Francouzský trh na Kampě nabídne již poosmé jedinečný gurmánský zážitek. Autentická francouzská atmosféra přímo pod Karlovým mostem! Ve dnech od 14. – 19. července se náměstí Na Kampě již poosmé promění v pulzující francouzskou čtvrť, která milovníkům jídla zprostředkuje neobyčejný gurmánský a kulturní zážitek. Malebné náměstí pod Karlovým mostem se stane dějištěm Francouzských trhů a návštěvníci se mohou těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, bohatý hudební doprovodný program a na řadu nových vystavovatelů.
V rámci oslav u příležitosti jednoho z nejvýznamnějších francouzských svátků – pádu Bastily, se na Kampě každý den od 10:00 do 20:00 hodin představí prodejci a výrobci francouzských regionálních specialit. Návštěvníci si budou moci užívat lahůdek ze široké nabídky pokrmů, jako například burgundské hlemýždě, delikatesy z mořských plodů, tradiční slané či sladké bretaňské palačinky. Na místě připravované pochoutky doplní variace uzenin, aromatických sýrů a nebude chybět ani rozmanitý sortiment francouzských vín včetně champagne nebo pro Francii typický anýzový aperitiv.

Koncerty francouzských skupinFrancouzsky_trh_2

Mezi vystavovateli se nově představí Petite France s nabídkou ručně vyráběného slaného a sladkého pečiva inspirovaného Francií a Votre Plaisir s luxusními francouzskými deserty.
Partnerem letošního Francouzského trhu je společnost ADP, jeden z globálních lídrů v oblasti outsorcingu business solutions, který zaměstnává stále rostoucí počet francouzsky mluvících zaměstnanců podporujících nadnárodní francouzské společnosti z pražské pobočky. Společnost se na trhu představí formou stánku, ve kterém poskytne aktuální informace a možnost zapojit se do soutěže o iPad Mini.
Celých šest dní se ponese v rytmu francouzských melodií a živá vystoupení se postarají o jedinečný zážitek. Na své si přijdou milovníci swingu, šansonu i jazzu. Na podiu se  v rámci svého evropského turné opět představí francouzští Les Garçons Trottoirs se svým repertoárem zábavných francouzských písní a další dvě francouzské kapely – Karpatt a Fabergo. Mezi další hvězdy patří skupina Circus Problem, Futur Swing, BRAN a mnoho dalších.
Francouzsky_trh_1Trh bude slavnostně zahájen velvyslancem Francouzské republiky 14. července v 10 hodin.
Vystavovatelé Francouzského trhu jsou například: Atelier Red & Wine, Café Amandine, Champagne J.M. Tissier, Le Château de Croûte, D&G wines, La Ferme Elizaldia, Fransýr, Gourmet Partners, Gurmissimo, Klobáskárna, La Cave d’Adrien, Languedoc.cz, Les “Roches Blanches”, Moje Levandule, La Petite France, Votre plaisir a další.

 

Program hudebních vystoupení
Úterý 14.7.
12:00 Futur Swing
14:00 Charlie and the Chocolat’s
17:00 Jazz in flagranti

Středa 15.7.Francouzsky_trh_5
12:00 Justin Lavash
14:00 Bran
17:00 Karpatt

Čtvrtek 16.7.
12:00 Shahab
14:00 Karpatt
17:00 Circus Problem

Pátek 17.7.
12:00 Betty Lee
14:00 Futur Swing
17:00 Fabergo

Sobota 18.7.
12:00 Krystof
14:00 Jazz In Deck
17:00 Les Garcons Trottoirs

Neděle 19.7.
12:00 Lavash
14:00 Les Garcons Trottoirs
17:00 Charlie and the Chocolat’s

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka základních receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...

GurmánUměníVýstavy

Za dobrým vínem a…

… výborným výtvarným uměním zve požitkáře všeho druhu známá pražská vinárna U...

CestováníFilmyGurmánSpolečnost

Bobule konečně vyrazily do světa

Lépe řečeno do našich kin. Dlouho čekávaná premiéra závěrečného dílu úsměvné filmové...

Gurmán

Významný vinařský svátek

Gastrosoutěží, zaměřených na nápoj bohů, domácích i zahraničních, je spousta. Zadáním jsou...