Úvod Lifestyle Gurmán Francouzský trh na Kampě
GurmánLifestyle

Francouzský trh na Kampě

33

Francouzsky_trh_3Tradiční Francouzský trh na Kampě nabídne již poosmé jedinečný gurmánský zážitek. Autentická francouzská atmosféra přímo pod Karlovým mostem! Ve dnech od 14. – 19. července se náměstí Na Kampě již poosmé promění v pulzující francouzskou čtvrť, která milovníkům jídla zprostředkuje neobyčejný gurmánský a kulturní zážitek. Malebné náměstí pod Karlovým mostem se stane dějištěm Francouzských trhů a návštěvníci se mohou těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, bohatý hudební doprovodný program a na řadu nových vystavovatelů.
V rámci oslav u příležitosti jednoho z nejvýznamnějších francouzských svátků – pádu Bastily, se na Kampě každý den od 10:00 do 20:00 hodin představí prodejci a výrobci francouzských regionálních specialit. Návštěvníci si budou moci užívat lahůdek ze široké nabídky pokrmů, jako například burgundské hlemýždě, delikatesy z mořských plodů, tradiční slané či sladké bretaňské palačinky. Na místě připravované pochoutky doplní variace uzenin, aromatických sýrů a nebude chybět ani rozmanitý sortiment francouzských vín včetně champagne nebo pro Francii typický anýzový aperitiv.

Koncerty francouzských skupinFrancouzsky_trh_2

Mezi vystavovateli se nově představí Petite France s nabídkou ručně vyráběného slaného a sladkého pečiva inspirovaného Francií a Votre Plaisir s luxusními francouzskými deserty.
Partnerem letošního Francouzského trhu je společnost ADP, jeden z globálních lídrů v oblasti outsorcingu business solutions, který zaměstnává stále rostoucí počet francouzsky mluvících zaměstnanců podporujících nadnárodní francouzské společnosti z pražské pobočky. Společnost se na trhu představí formou stánku, ve kterém poskytne aktuální informace a možnost zapojit se do soutěže o iPad Mini.
Celých šest dní se ponese v rytmu francouzských melodií a živá vystoupení se postarají o jedinečný zážitek. Na své si přijdou milovníci swingu, šansonu i jazzu. Na podiu se  v rámci svého evropského turné opět představí francouzští Les Garçons Trottoirs se svým repertoárem zábavných francouzských písní a další dvě francouzské kapely – Karpatt a Fabergo. Mezi další hvězdy patří skupina Circus Problem, Futur Swing, BRAN a mnoho dalších.
Francouzsky_trh_1Trh bude slavnostně zahájen velvyslancem Francouzské republiky 14. července v 10 hodin.
Vystavovatelé Francouzského trhu jsou například: Atelier Red & Wine, Café Amandine, Champagne J.M. Tissier, Le Château de Croûte, D&G wines, La Ferme Elizaldia, Fransýr, Gourmet Partners, Gurmissimo, Klobáskárna, La Cave d’Adrien, Languedoc.cz, Les “Roches Blanches”, Moje Levandule, La Petite France, Votre plaisir a další.

 

Program hudebních vystoupení
Úterý 14.7.
12:00 Futur Swing
14:00 Charlie and the Chocolat’s
17:00 Jazz in flagranti

Středa 15.7.Francouzsky_trh_5
12:00 Justin Lavash
14:00 Bran
17:00 Karpatt

Čtvrtek 16.7.
12:00 Shahab
14:00 Karpatt
17:00 Circus Problem

Pátek 17.7.
12:00 Betty Lee
14:00 Futur Swing
17:00 Fabergo

Sobota 18.7.
12:00 Krystof
14:00 Jazz In Deck
17:00 Les Garcons Trottoirs

Neděle 19.7.
12:00 Lavash
14:00 Les Garcons Trottoirs
17:00 Charlie and the Chocolat’s

Populární články

Související články

Vše o cestování na výstavě v Letňanech 15.-17.3. 2024
CestováníLifestyleRelaxSoutěžZaujalo vás

Cestování všemi způsoby

Baví vás cestování v karavanu nebo toužíte plout na lodi kolem světa nebo...

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka snadných receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka základních receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...

GurmánUměníVýstavy

Za dobrým vínem a…

… výborným výtvarným uměním zve požitkáře všeho druhu známá pražská vinárna U...