Úvod Krása a zdraví Krásná a svěží pleť i po dlouhém letu
Krása a zdravíRady odborníků

Krásná a svěží pleť i po dlouhém letu

34

Letadlo je rychlé, praktické, zkracuje vzdálenosti – za necelé dvě hodiny vás přepraví do Londýna za 4 hodinky na Kanárské ostrovy za 9 hodin do New Yorku. Pokud jste úspěšně překonali aviafobii a létáte v podstatě rádi, pak vás však možná začal děsit vliv tohoto způsobu transportu na vaši pleť.
Vlhkost vzduchu v kabině letadla je totiž pouhých 8 %. Pro srovnání: trpí-li vaše pokožka už v klimatizované kanceláři, jejíž ovzduší obvykle skýtá 20% vlhkost, v letadle si zřejmě připadáte obzvlášť nepříjemně vysušená.  „S vhodnou péčí začněte už před odletem. Dbejte na důsledné dodržování pitného režimu a z nabídky vybírejte především bylinkové a zelené čaje, neperlivou vodu či ovocné šťávy. Do jídelníčku zařaďte maximum ovoce a zeleniny, čímž napumpujete svůj organismus vitamíny, které zužitkuje i vaše pokožka,“ radí Dagmar Korbová Krůzová, kosmetická odbornice Vivantis.cz.

Vyhněte se make-upu a pudruhttp://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-images-businesswoman-resting-airplane-image23911809

Zatímco budete ukládat do svého zavazadla ty nekrásnější prázdninové šatičky, naneste na vyčištěnou pletˇ kvalitní hydratační pleťovou masku. Zapomeňte na make-up nebo pudr, který vysušuje pokožku. Naličte si jen řasy a ošetřete rty balzámem. Nezatížená pokožka bude moci lépe dýchat i vstřebávat další péči,“ doporučuje Dagmar Korbová Krůzová z Vivantis.cz. Do letadla si nezapomeňte vzít i menší balení kvalitního hydratačního krému, tyčinku na rty, dezinfekční gel na ruce a krém na ruce.
Svojí pokožku hydratujte také pitným režimem: „V letadle hodně pijte, nebojte se do sebe nalít každou hodinu kelímek neperlivé vody. Naopak ignorujte nabídky štědrých letušek v oblasti kávy, čaje a alkoholu, které zadržují v těle vodu, ale pokožku tak paradoxně vysušují.

Nezapomeňte se protahovat

„Malý prostor a nemožnost se i dlouhé hodiny protáhnout působí také na nohy, které mají tendenci bolet, těžknout, otékat. Neseďte se zkříženýma noha, občas vstaňte a projděte se, není-li to možné, protáhnete si končetiny alespoň vsedě. Po vstupu na palubu se zujte a boty si znovu natáhněte až ve chvíli, kdy budete muset opět stát na vlastních nohou.“ Ještě doma si chodidla namasírujte krémem proti otokům nebo chladivým krémem na nohy
„Cokoli si však chcete brát do letadla, kupujte raději v menším balení. Všechny nápoje, ale i krémy, parfémy, pleťové vody, gely, oleje či spreje jsou totiž v celní zóně považovány za tekutiny, na které se z bezpečnostních důvodů vztahují přísná pravidla. Musí být v balení do maximálního objemu 100 ml a všechny nádobky této velikosti je nutné umístit do jednoho průhledného uzavíratelného plastového sáčku o maximálním obsahu 1 litr, o který můžete požádat na letišti,“ varuje Dagmar Korbová Krůzová z Vivantis.cz.

Populární články

Související články

Krása a zdraví

Představujeme jedinečné Ozdravné centrum FUZHI

V čase respiračních chorob, dlouhotrvajícího boje s pandemií covidu a dalších nástrah, oslabujících naší...

Krása a zdravíWellness

Věnujte v novém roce více času péči o tělo a mysl

Že je novoroční předsevzetí považováno za klišé? Ne tak docela. Zvolíte-li si...

Rady odborníkůTéma dne

Vytěžit z online prostředí maximum? Studujte v něm!

Online prostředí nabízí prostor k seberozvoji a prohlubování znalostí a dovedností. Přihlaste...

Rady odborníků

Tajemství samozavlažovacího truhlíku

Při návštěvě pražské ordinace obvodního lékaře Mudr. Tomáše Syrovátky jsou v čekárně pacienti...