Úvod Osobnosti Celebrity Česká Miss pomůže památkám
Celebrity

Česká Miss pomůže památkám

31
Nikola Kovaříková v Rajci nad Svitavou
Nikola Kovaříková v Rájci nad Svitavou

Česká Miss pro obnovu památek – tak se jmenuje nový, unikátní televizní cyklus regionalnitelevize.cz, který vznikl ve spolupráci s projektem Česká Miss a Národním památkovým ústavem ČR. Jeho cílem je zapojit veřejnost do péče o historicky významné, ale dnes trochu pozapomenuté památky a spojit prestižní jméno soutěže Česká Miss s touto záslužnou činností. Součástí projektu je totiž veřejná sbírka na obnovu konkrétních částí vybraných památek spravovaných NPÚ.

Deset dílů, deset památek

Desetidílný cyklus, který uvádějí finalistky soutěže Česká Miss, zve diváky k návštěvě méně známých hradů, zámků, ale i jiných památek naší země. Pořady se natáčely koncem června v Dole Michal v Ostravě, na hradech Krakovci, Točníku a Žebráku a na zámcích Náměšť nad Oslavou, Rájec nad Svitavou, Dačice, Hořovice, Stekník, Zákupy a Slatiňany. „Jako mediální partner soutěže Česká Miss a televize věnující se čtyři roky krásám a zajímavostem z českých regionů, je realizace podobného projektu logickým krokem další spolupráce,” uvedla ředitelka regionalnitelevize.cz Eva Stejskalová s tím, že pořady budou vysílány ode dneška minimálně do konce letošního roku.

Missky pomohou získat prostředky na rekonstrukce

Vendula Neumannová na Krakovci
Vendula Neumannová na Krakovci

Česká Miss vložila do projektu tváře nejkrásnějších dívek českých regionů. „Mezi průvodkyněmi jednotlivými pořady se tak objeví například Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová, Česká Miss Earth 2016 Kristýna Kubíčková nebo Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová,” řekla Marcela Krplová, ředitelka soutěže Česká Miss.
Národní památkový ústav vybral deset zajímavých, ale návštěvníky trochu opomíjených objektů. „Všechny si pro své kvality zaslouží větší pozornost návštěvníků a rovněž více financí na péči, údržbu a obnovu, které jim mohou přinést vyšší návštěvnost i sbírku doprovázející celý projekt. Co a kde bude za vybrané peníze opraveno, vytipovali sami kasteláni těchto památek, kteří svůj objekt nejlépe znají a vědí, co je právě potřeba,” řekla Naďa Goryczková, generální ředitelka NPÚ.

Eva Stejskalová

Foto: regionalnitelevize.cz

Populární články

Související články

CelebrityGurmánLifestyleSpolečnost

Šampaňské Mumm – styl hvězd zářijové edice pražského fashion weeku

Fashion week, který se letos odehrává v originálním barokním komplexu karlínské Invalidovny hostí  historicky...

CelebrityHodinkyŠperkySpolečnost

Montblanc představil v Houstonu novou kolekci psacích per StarWalker

U příležitosti blížícího se 50. výročí prvního přistání na Měsíci představil Montblanc...

CelebrityOsobnostiSpolečnost

Yemi porotcem ve světové soutěži!

Tvůrci populárních soutěží, jako je například The Voice, MasterChef nebo American Idol,...

CelebrityHudba

Hvězdy v kostele

Šňůru letošních adventních koncertů bude korunovat ten vánoční, v pražském kostele sv. Šimona...