CestováníSportWellness

Na lyže do Korutan

39

chinaturm-mit-schneeMilovníci zimních radovánek se nemohou dočkat, až u nás začne skutečně hustě sněžit. Ale i při panujícím chladu to může ještě pěkných pár týdnů trvat, než se na našich horách rozjede umělé zasněžování a pohnou se první vleky. Pro nedočkavce máme však dobrou zprávu. Do rakouských Alp to není zas až tak daleko a tam se už od konce listopadu pravidelně lyžuje! Nemáte tedy chuť vyzkoušet si perfektně upravené a přitom nepřelidněné sjezdovky na svazích Turracher Höhe v Korutanech? Můžete je tady brázdit půl dne, aniž byste do jedné vstoupili dvakrát. Při přejezdech na vrcholy budete v unikátním “seetaxi” přejíždět nádherné zamrzlé jezero. A překvapení vás čeká i mimo sjezdovku: V legendárním hotelu Hochschober zažijete slasti tureckých lázní a objevíte kouzlo dávno zapomenutých her.
V lyžařském areálu Turracher Höhe v rakouských Korutanech, který obklopuje pomalu zamrzající jezero, je hostům k dispozici 42 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti a 15 lanovek a vleků. A pozor: sjezdovky jsou většinou – díky kombinaci nadmořské výšky (sjezdovky začínají v 1 800 n. m.) a promyšleného systému umělého zasněžování – pokryté sněhem až do 1. května!

Ze sjezdovky na jezerní Seetaxihotel-hochschober_seetaxi
Sjezdovky tady na sebe navazují a celý okruh zvládnete během půl dne, aniž byste jednu sjezdovku museli křižovat dvakrát. Nejvíce si tady užijí příznivci červených sjezdovek. Mnohé z nich však mají poměrně strmé úseky, takže si na své přijdou i nároční lyžaři.
“Jedním z největších zážitků tady pro vás rozhodně bude přejezd přes jezero Turracher See. Převeze vás tzv. Seetaxi, což je unikátní speciálně upravený sněžný skútr. V praxi to vypadá tak, že k němu přijdete na břeh jezera na lyžích, chytíte se tyče a už míříte na druhý břeh. Věřte, že i tato romantická jízda po zamrzlé lesknoucí se hladině jezera je skutečně neopakovatelný zážitek,” říká majitelka hotelu Hochschober Karin Leeb, která pro zájemce zajišťuje i lyžařské zážitky.
A pokud zatoužíte po troše samoty a ještě více romantiky, vybavte se běžkami a nastupte do některé ze skvěle upravených běžeckých tratí, které se táhnou v délce 15 kilometrů kolem jezera a lesem.

HOS-06062011-0995Do tureckých lázní i světa her
V Turrache Höhe najdete perfektní zázemí v hotelu Hochschober, odkud pohodlně dojdete pěšky k nástupní sedačkové i kabinové lanovce. Věřte ale, že tady se budete do své základny skutečně rádi vracet (a někdy si možná i lyžovačku necháte ujít). Hochschober je jeden z nejlepších wellness hotelů Rakouska a pyšní se čínskou pagodou na břehu jezera, v níž si můžete dopřát čajový obřad i meditace anebo se vydat do autentických orientálních lázní. Hotelovým hostům jsou volně k dispozici po celý den a každý, kdo jednou zažije v atmosféře pohádky tisíce a jedné noci koupel a masáž v Hamamu, bude je vyhledávat už vždycky. Kromě fyzického odpočinku a lepší kondice totiž podle odborníků napomáhá také k mentální očistě. Tělo nádherně vyhladí a vaši duši prý přímo rozzáří.
Hochschober je ovšem vyhlášený především svým razantním přístupem k moderním vymoženostem. Jsou zde místa, kde je vstup s mobilním telefonem zapovězen a naopak zde mají hned u vstupu do hotelu velkou hernu – ovšem nejen pro děti, ale zejména pro dospělé, které tady učí znovu objevovat radost ze hry a hraní jako takového. „Společenské hry jsou součást kulturního dědictví lidstva a my je musíme chránit – o to více v době, kdy komercializace a návykové online hry ty pěkné původní, v nichž se bavíme s dalšími živými lidmi, ohrožují. Je naopak prokázáno, že společné hraní zlepšuje koncentraci, dobrou náladu i vztahy a to je naším cílem, protože zdravé musí být nejen tělo, ale i naše duše,” uzavírá Karin Leeb.

Perfektní servis, perfektní službyhamam-dame
Hotel Hochschober je jedním z nejlepších světových wellness hotelů a jeho historie začíná už v roce 1929. Unikátní je už i jeho poloha na břehu jezera v rakouských Korutanech. Jeho symbolem je čtyřposchoďová autentická čínská věž s pravou čínskou čajovnou a tradiční čínskou medicínou, orientální lázně Hamam a před hotelem celoročně vyhřívané jezerní koupaliště, kde se dá koupat po celý rok s výhledem na pohoří Nockberge a krásné alpské přírody, která má co nabídnout po celý rok.

Ivan Černý
Foto archiv

Populární články

Související články

KnihySport

Černí andělé jsou holky!

Legendární dámský házenkářský klub Baník Most oslavil před krátkým časem 70 let...

Cestování

Pozvánka do nejsevernějších Čech

Národní park České Švýcarsko je nejmladším z kvarteta NP České republiky. Hlavním...

Vše o cestování na výstavě v Letňanech 15.-17.3. 2024
CestováníLifestyleRelaxSoutěžZaujalo vás

Cestování všemi způsoby

Baví vás cestování v karavanu nebo toužíte plout na lodi kolem světa nebo...

CestováníKulturaVýstavyZaujalo vás

Kam budeme letos cestovat?

Již za pár dní vedou veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD trendy...