Úvod Knihy Boj s rakouskou hydrou v deníku Čeňka Klose
Knihy

Boj s rakouskou hydrou v deníku Čeňka Klose

11
Boj_s_Rakouskou_hydrou_OBALKA_V8.ai

Přinášíme vám tip na dárek pro vašeho partnera. Má rád historii a zvláště legionářskou? Nakladatelství Epocha společně s Československou obcí legionářskou vydávají působivé svědectví ruského legionáře Čeňka Klose.
Kniha Boj s rakouskou hydrou představuje jeho deník, který si vedl během první světové války. Autentické zápisky nám Klose představují jako zapáleného vlastence, který byl odvelen do rakousko-uherské armády, ale při první příležitosti v roce 2015 přeběhl na ruskou stranu.
Deník popisuje pobyt v zajateckém táboře, práci v kontrarozvědném oddílu čs. vojska a touhu vrátit se zpět na frontu. Další život mladého Klose ovlivnila vážná nemoc, které v roce 1920, v pouhých šestadvaceti letech, podlehl. Jeho zápisky končí popisem překročením hranic svobodné vlasti… Vychází jako 4. svazek nové Edice pamětí Československé obce legionářské vydávané  společně s Československou obcí legionářskou. Edice představuje ojedinělá autentická svědectví z válečné doby přímých účastníků – dobrovolníků I. a II. československého zahraničního odboje a členů Armád ČR.

 

 

Foto: Nakladatelství Epocha

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka základních receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...

KnihyOsobnosti

Jirka, Mirek, Slávek a ti druzí…

Memoárová literatura patří ke čtenářsky nejoblíbenějším žánrům. Populární pražské Nakladatelství Olympia publikace životních...

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...

Knihy

Jaký bude rok 2023?

Pro odpověď na tuto nelehkou otázku jsme si došli ke známé pražské...