Úvod Lifestyle Cestování Zámecké zahrady v Děčíně se probouzejí
Cestování

Zámecké zahrady v Děčíně se probouzejí

30
IMG_5891Jedna z nejnavštěvovanějších památek Severních Čech, zámek Děčín, je známý svým celoročním provozem. Své brány návštěvníkům neuzavírá téměř nikdy. Zámecké zahrady ale v zimě odpočívají. 1. duben bude letos tím dnem, kdy se znovu otevřou ve své kráse. Tradiční Odemykání zámeckých zahrad otevře turistickou sezonu roku 2017. Pro návštěvníky je v ten den připraven bohatý doprovodný program, a zcela nově, prohlídky první části zrestaurované výmalby Čajového pavilonu v Jižních zahradách. Odemykání zahrad lze spojit s prohlídkou zámku nebo některé z výstav – Děčínského hodinária v půdních prostorech a historických kočárů. Od 1. dubna budou tedy zahrady v plném provozu. Ale i před tímto datem stojí děčínský zámek za návštěvu. V březnu chystá taneční seminář, prohlídky zámeckého sklepení, dětský zámecký karneval nebo akci Hrátky s pamětí. V dubnu se mohou návštěvníci potěšit hudbou při koncertu Jarní dialogy s Lípou Musicou, děti jistě ocení Pohádkovou pomlázku v Růžové zahradě či Čarodějnickou stezku odvahy, pro všechny věkové kategorie jsou určeny doprovodné akce k Mezinárodnímu dni tance. Zámek Děčín je také letos připraven pro všechny milovníky dobré zábavy a kultury a těší se na ně.

Odemykání zámeckých zahrad141-Skala

„Zámecký program připravujeme každý rok tak, aby nejenom pobavil, ale i leccos zajímavého návštěvníkům přinesl,“ uvádí Ing. Iveta Krupičková, ředitelka zámku Děčín. „Snažíme se být pro návštěvníky atraktivní. Jsme tu konec konců pro ně, a když k nám budou hodně chodit, povede se zachovat a restaurovat řada důležitých historických předmětů i celé nové prostory. Jako se to daří s Čajovým pavilonem v zámecké zahradě. Mám velkou radost, že první zrestaurovaná freska bude moci být představena veřejnosti při příležitosti Odemykání zámeckých zahrad,“ dodává Iveta Krupičková.
Čajový pavilon byl postaven v letech 1736 – 1737 a sloužil jako zahradní pavilon nebo pro odpočinek a pobývání v horkých letních dnech. Uvnitř je dochovaná fresková výmalba, která je nyní postupně restaurována. V loňském roce bylo dokončeno restaurování fresky v kupoli hlavní lodi pavilonu. Obdivuhodně zachovaná malba představuje výjev z antických bájí.

Slunecni_hodinyBřeznové akce na zámku

4.3. proběhne na zámku v Děčíně Taneční seminář. Jedná se o pokračování úspěšných tanečních seminářů Tomáše Hrona s partnerkou. Seminář se odehraje v Modrém sále a jeho účastníci se budou moci zdokonalit ve standardních i latinsko-amerických tancích.

11.3. čeká na odvážlivce Prohlídka zámeckého sklepení. Tyto běžně nepřístupné prostory děčínského zámku se opět po čase otevřou veřejnosti a při prohlídce s průvodcem bude možné projít i ty nejhlubší sklepy pod západním křídlem zámku.

12.3. proběhne Dětský zámecký karneval s bohatým programem, hudbou a soutěžemi. K zábavě a tanci zahraje hudební skupina O.L.I., o program se postará Divadlo VeTři. Chybět nebude balónková show a modeling.

19.3. Knihovní sál poskytne své prostory akci Hrátky s pamětí. Evropský den mozku si návštěvníci mohou připomenout formou her, rébusů, hádanek a cvičení paměti pro dobrou mysl a náladu. Akce je určena všem, dětem, rodinám s dětmi, mladým lidem i seniorům.
Dubnové akce na zámkuDSC_0046

1.4. Odemykání zámeckých zahrad. Od 1. dubna budou moci návštěvníci opět korzovat nejen po jarních terasách zámeckých zahrad. Po zimním spánku se probouzí i některé prohlídkové okruhy. Jedním z nich je i okruh Barokní perly, jehož součástí je výstava Chrámový poklad, která vznikla z prostředků Evropské Unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

9.4. koncert Jarní dialogy – MHF Lípa Musica představí skladby A. Dvořáka, F. Schuberta či M. Ravela. Tóny skladeb zazní v Knihovním sále od 17 hodin za zvuků harfy, violoncella, flétny a houslí.

17.4. Pohádková pomlázka v Růžové zahradě proběhne formou hledání velikonočních vajíček Komtesek. Zámecká koleda s hrou bude obohcena soutěžemi a výtvarnou dílnou. Akce proběhne od 14:00 do 17:00. V 15:00 na děti čeká loutková pohádka v prostorách Sala terreny v Růžové zahradě.

29.4. Mezinárodní den tance je připraven jak pro děti v dopoledních hodinách, tak dospělé odpoledne. Tančit se bude od 10:00 do pozdních hodin v Jižních zahradách, Knihovním i Rohovém sále. Mezinárodní den tance je den, kdy se tančí všude a nejinak tomu bude i na děčínském zámku. Závěr dne bude ukončen v zámecké restauraci Tango tančírnou.

30.4. od 15:00 se jižní zahrady děčínského zámku stanou místem setkání čarodějnic a dalších pohádkových bytostí, které mají pro zvídavé a odvážné děti připraveno plno úkolů. Proběhne zde Čarodějnická stezka odvahy se závěrečným opékáním buřtů.

red
Foto: Zámek Děčín

Populární články

Související články

Cestování

Pozvánka do nejsevernějších Čech

Národní park České Švýcarsko je nejmladším z kvarteta NP České republiky. Hlavním...

Vše o cestování na výstavě v Letňanech 15.-17.3. 2024
CestováníLifestyleRelaxSoutěžZaujalo vás

Cestování všemi způsoby

Baví vás cestování v karavanu nebo toužíte plout na lodi kolem světa nebo...

CestováníKulturaVýstavyZaujalo vás

Kam budeme letos cestovat?

Již za pár dní vedou veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD trendy...

Pázdniny na|Zanzibaru nemají chybu
CestováníKulturaZaujalo vás

Dva týdny prázdnin na Zanzibaru

Když přistanete na letišti na Zanzibaru, projdete další kontrolou zavazadel a teprve...