Úvod Knihy Velká kniha horoskopů
Knihy

Velká kniha horoskopů

8

Pražské nakladatelství Brána před krátkým časem opět potěšilo milovníky astrologie, hvězd a esoteriky. Známá autorka Olga Krumlovská, která napsala více jak třicet knih, zabývající se dlouhodobě touto tématikou, svým čtenářům tentokrát naservírovala objemný svazek, ve kterém srovnává jednotlivé astrologie široké palety světových kultur.

DSC_8087Na téměř čtyř stech stranách představované publikace čtenáři najdou základní charakteristiky horoskopů evropských a orientálních, ba i keltských, cikánských, indiánských a egyptských. Především laik bude překvapen, jak velmi se vzájemné znaky a dispozice zrozenců určitého období shodují, i když se jednotlivé kultury vzájemně neznaly a nemohly se ovlivňovat.

Hvězdy nad naší hlavou

Velká kniha horoskopů nám přináší základní orientaci ve světě horoskopů a ukazuje, jak se do názvů jednotlivých znamení promítá filozofie daného národa. A třebaže se pojmenováním liší, základní znaky jsou totožné. Je to proto, jak autorka zdůrazňuje v úvodu publikace, že všechny astrologie musí být založené na stejném základě – a tím jsou hvězdy nad naší hlavou.

Kdo je kdo

PhDr. Olga Krumlovská (nar. 1963 v Chomutově) je česká autorka, která se mj. zabývá orientálním léčením,

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

tajemnými silami či paranormálními jevy. Vystudovala gymnázium s pedagogicko-psychologickým zaměřením a poté Univerzitu Karlovu, Fakultu žurnalistiky. Její babička se věnovala bylinkářství a její děd prožil dva roky v Mongolsku, kde se zabýval orientálními léčebnými praktikami a tamější filozofií. V jejích prarodičích jsou nejspíše kořeny Olžina pozdějšího zájmu, které ji časem přiměly k psaní knih na téma jógy, alternativní medicíny, astrologie či tajemných jevů a magie. Z její tvorby namátkou jmenujeme: Jóga prstů, Andělské horoskopy, Léčení těla a duše nebo Harmonický život, Barvy, tvary a talismany předků či Tajemná místa republiky.

 

Ivan Černý
Foto Miroslav Feszanicz

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka základních receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...

KnihyOsobnosti

Jirka, Mirek, Slávek a ti druzí…

Memoárová literatura patří ke čtenářsky nejoblíbenějším žánrům. Populární pražské Nakladatelství Olympia publikace životních...

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...

Knihy

Jaký bude rok 2023?

Pro odpověď na tuto nelehkou otázku jsme si došli ke známé pražské...