Úvod Divadlo Laskonky chutnají i pomáhají
DivadloKultura

Laskonky chutnají i pomáhají

5

Laskonky, charitativní představení podle knihy Barbary Nesvadbové uvede 24. června Divadlo Na Maninách. Výtežek z představení věnuje celý do poslední koruny Nadační fond Be Charity malému chlapci Hynkovi, který utrpěl úraz v bazénu. 

Charitativní divadelní představení se sladkým názvem Laskonky uvede dne 24. 6. 2019 od 19 hodin Divadlo Na Maninách. Představení v režii Ireny Žantovské vzniklo na motivy knihy Barbary Nesvadbové a přináší pohled na každodenní starosti a radosti, co mohou potkat každého z nás a ukazují nám, jak krásný a barevný, ale zároveň i nespravedlivý může náš život někdy být…Všechny tyto oblasti života představí skvělé dámy a  úžasné herečky: Jitka Asterová, Ivana Jirešová a Daniela Choděrová. 

Celý výtěžek představení věnuje Nadační fond Be Charity malému chlapci jménem Hynek Skůra. Ten v létě 2014 utrpěl úraz v bazénu a byl v kritickém stavu letecky převezen do nemocnice. Došlo k  poškození mozku v důsledku doby strávené pod vodou. Vzhledem k tomu, že se to stalo v jeho třech letech, je velká šance na návrat do plnohodnotného života. Terapie v Axonu je ale finančně náročná – jedna stojí 68 800 Kč. Hynek také podstupuje delfino terapii, Feldenkrais cvičení, biofeedback, vitalism a logopedii, dále rehabilituje v Saremě Liberec. Má velkou šanci s nepřízní osudu bojovat a to i díky tomuto představení.  

Nadační fond Be Charity moc děkuje dámám, které se zřekly honoráře a také Divadlu Na Maninách, které poskytlo prostor a technické zázemí. Pokud i Vy chcete Hynečkovi pomoci a máte rádi divadlo, kupte si vstupenky za 350 Kč, 450 Kč nebo 550 Kč na www.divadlonamaninach.cz nebo na info@becharity.cz

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

Kultura

Beyond Vibrations – neobyčejný balet Národního divadla

Máte rádi balet? Chodíte často do divadla? Máte nyní neobyčejnou možnost vidět...

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...

DivadloKnihyUmění

To byla pražská bohéma!

Před krátkým časem vydalo populární pražské nakladatelství Olympia jedinečnou knížku málo známých...

DivadloHudbaKnihySpolečnostUmění

Ocenění nositelů dobré nálady

V mediální smršti kolem letošního ročníku Thálie, udělované od roku 1994 Hereckou asociací...