Úvod Společnost AUTEM ROKU KMN 2010 se stala Škoda Yeti
Společnost

AUTEM ROKU KMN 2010 se stala Škoda Yeti

34

Tradiční odborná anketa o českého automobilového krále AUTO ROKU KMN 2010 zná svého vítěze! Stalo se jím první SUV domácí automobilky Škoda s názvem Yeti. Druhý skončil Opel Astra a třetí Mercedes-Benz třídy E.

Yeti_3

O titul bojovalo celkem 34 automobilových novinek tohoto roku, ze kterých 5 postoupilo do finále. V něm odborníci rozdělili body podle pravidel vycházejících z renomované evropské ankety Car of the Year (COTY), ve které rozhodují o umístění aut také motorističtí novináři.

Pořadí a body finálových vozů
1. Škoda Yeti 223 bodů
2. Opel Astra 164 bodů
3. Mercedes-Benz E 143 bodů
4. BMW X1 136 bodů
5. VW Polo 134 bod

Co je AUTO ROKU KMN 2010?

AUTO ROKU KMN je nejprestižnější anketa hodnotící automobilové novinky na našem trhu. Titul a právo být označován jako AUTO ROKU KMN získává vůz, který volí porota složená z  odborných motoristických novinářů nezávislých na kterékoli vyrábějící nebo dovážející společnosti. Vítěze vybírají tito odborníci ve dvou kolech z nominovaných vozidel. Pro účast v anketě musí každý automobil splňovat řadu podmínek, včetně té základní, že jde o novinku na českém automobilovém trhu. Proto musí být vůz zároveň sériově vyráběn a prodáván v ČR nejpozději do 31. 12. 2009.

image005

Při posuzování jednotlivých kandidátů se hodnotí především celková konstrukce a design, komfort, bezpečnost, hospodárnost, ovladatelnost, jízdní vlastnosti a chování na vozovce, výkon, funkčnost, plnění ekologických norem a cena. Jedním z hlavních kritérií umožňujících porovnání nominovaných aut nejrůznějších tříd a kategorií je value for money – hodnota získaná za vynaložené peníze.

Populární články

Související články

Společnost

Hold fotbalové legendě

Nové pražské nakladatelství Vzděláním a sportem k sebevědomí potěšilo (nejen) milovníky bezesporu...

SpolečnostUmění

Za jedinečnou krásou vitráží…

…  se můžeme vydat koncem měsíce září na Karlovarsko, do obce Lubenec...

DivadloHudbaKnihySpolečnostUmění

Ocenění nositelů dobré nálady

V mediální smršti kolem letošního ročníku Thálie, udělované od roku 1994 Hereckou asociací...

Společnost

Neuvěřitelná výdrž Jiřího Suchého

V roce 1931 u nás ještě vládl jako prezident Tomáš Garrigue Masaryk, v Duchcově...