Úvod Kultura Francouzský herec Pierre Richard v Praze představil své nové víno
Kultura

Francouzský herec Pierre Richard v Praze představil své nové víno

21
Pierre Richard a vinice, Gruissan

Slavný Francouz Pierre Richard zavítal s cílem představit novou edici vín na dva dny do Česka. Během nabitého programu slavnostně otevřel pražskou restauraci, usedl v pořadu Jana Krause, zúčastnil se degustace sýrů a vín a rozdal přes 400 podpisů na autogramiádě. Hlavním důvodem jeho návštěvy bylo představit novou řadu vín Noces d´Argent (Stříbrná svatba) z vlastní vinice Château bel Evêque.

V pondělí 7. listopadu herec a zapálený vinař slavnostně otevřel novou pražskou restauraci Mon Rouge Pif, jež nese jméno po prvním vínu z jeho vinic. Dále se stal hostem v televizní show Jana Krause. Večer hostům v již zmíněné restauraci nabídl večeři podle vlastních receptů. Tu připravil šéfkuchař podniku Michal Tanko. Pierre Richard poté vedl krátkou degustaci svých vín.

Pierre Richard a Jan Kraus

Druhý den herec nejprve zamířil na degustaci vín a sýrů v rámci projektu Symfonie vín a sýrů , jež se konala v Novoměstské radnici. Poté následovala 1,5hodinová autogramiáda v Café Rozmar v Praze 2. Usměvavý herec rozdal přes 400 podpisů na vína ze svých vinic, kvůli kterým do Česka zavítal. Zájemci o Richardův podpis vytvořili už dlouho před začátkem podpisové akce dlouhou frontu.

Návštěvníky nejvíce lákala bílá a červená vína řady Le Demon de l´Eveque. Dále  jevili zájem o víno Mon Rouge Pif. „Zájemci o podpis nakonec vykoupil všech 306 vín, řada z nich si navíc přinesla svá vlastní vína nebo fotografie. Ke konci byl zájem i o krabice od vín, na nichž je Pierrova silueta,“ okomentoval velký zájem o herce Pavel Ondráček, výhradní prodejce Richardových vín v České republice.

Koncert vín a delikates
Autogramiáda

 

 

 

 

 

 

 

Vinařství se Pierre Richard začal věnovat v roce 1986, kdy koupil usedlost v panství Evêque u Středozemního moře ve vinařském regionu Languedoc, Corbieres. Už jeho první produkce se setkala se značným ohlasem, proto se rozhodl utvořit svou první pevnou řadu regionálních červených vín. Nazval ji humorně Mon Rouge Pif (Můj červený frňák). Od té doby jsme se mohli setkat i s několika jeho dalšími edicemi. Vína Pierra Richarda jsou odborníky řazena mezi nejlepší Corbieres na trhu. Herec získal řadu ocenění doma i v zahraničí včetně několika prestižních zlatých medailí z Paříže.

 

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

Kultura

Beyond Vibrations – neobyčejný balet Národního divadla

Máte rádi balet? Chodíte často do divadla? Máte nyní neobyčejnou možnost vidět...

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...

KulturaUměníVýstavy

V ateliéru Bohunky Waageové

Tato talentovaná malířka mazlivého jména není našim čtenářům neznámá. Rozhovor s ní jsme...

HudbaKnihyKultura

Napsal písňový text i na tácek od piva

Potkali jsme se před krátkým časem u příležitosti křtu monografie kreslíře-humoristy Slávy...