Úvod Knihy Scott Jurek: Jez a běhej
KnihyTipy DÁMY

Scott Jurek: Jez a běhej

10

„Již téměř dvě desetiletí je Scott Jurek hvězdou a miláčkem publika v extrémně náročném, ale stále populárnějším sportu – ultramaratonu. V roce 1999 se jako naprosto neznámý závodník ujal vedení v závodě Western States Endurance Run, stomílové trati vedoucí kalifornským pohořím Sierra Nevada po stezkách z diob zlaté horečky. V tomto závodě zvítězil sedmkrát v řadě a stanovil při tom traťový rekord. Dvakrát vyhrál Badwater Ultramarathon, 217 km dlouhou cestu Údolím Smrti. Nedávno vytvořil americký rekord v běhu na 24 hodin – urazil 266 km, téměř šest a půl maratonu za jediný den. A byl jedním z elitních sportovců, kteří jeli do Mexika běhat s indiánským kmenem Tarahumarů, o čemž pojednává bestseller Zrozeni k běhu. Jurek dosáhl vpravdě vyjímečných úspěchů, což je tím pozoruhodnější, že to vše dokázal při veganském stravování.“ (citováno z obálky knihy)

Obecně je již dnes známo, že vegetariáni a vegani mají větší výdrž při dlouhodobější zátěži, ale tento fenomenální běžec je toho živým důkazem.

Kniha vydaná v nakladatelství Mladá fronta obsahuje množství fotografií, má 256 stran, 16 stran příloh a můžete ji zakopupit za 299 Kč.

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka základních receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...

KnihyOsobnosti

Jirka, Mirek, Slávek a ti druzí…

Memoárová literatura patří ke čtenářsky nejoblíbenějším žánrům. Populární pražské Nakladatelství Olympia publikace životních...

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...

Knihy

Jaký bude rok 2023?

Pro odpověď na tuto nelehkou otázku jsme si došli ke známé pražské...