Úvod Knihy Scott Jurek: Jez a běhej
KnihyTipy DÁMY

Scott Jurek: Jez a běhej

37

„Již téměř dvě desetiletí je Scott Jurek hvězdou a miláčkem publika v extrémně náročném, ale stále populárnějším sportu – ultramaratonu. V roce 1999 se jako naprosto neznámý závodník ujal vedení v závodě Western States Endurance Run, stomílové trati vedoucí kalifornským pohořím Sierra Nevada po stezkách z diob zlaté horečky. V tomto závodě zvítězil sedmkrát v řadě a stanovil při tom traťový rekord. Dvakrát vyhrál Badwater Ultramarathon, 217 km dlouhou cestu Údolím Smrti. Nedávno vytvořil americký rekord v běhu na 24 hodin – urazil 266 km, téměř šest a půl maratonu za jediný den. A byl jedním z elitních sportovců, kteří jeli do Mexika běhat s indiánským kmenem Tarahumarů, o čemž pojednává bestseller Zrozeni k běhu. Jurek dosáhl vpravdě vyjímečných úspěchů, což je tím pozoruhodnější, že to vše dokázal při veganském stravování.“ (citováno z obálky knihy)

Obecně je již dnes známo, že vegetariáni a vegani mají větší výdrž při dlouhodobější zátěži, ale tento fenomenální běžec je toho živým důkazem.

Kniha vydaná v nakladatelství Mladá fronta obsahuje množství fotografií, má 256 stran, 16 stran příloh a můžete ji zakopupit za 299 Kč.

Populární články

Související články

Knihy

Jubilující Olympia

Na svých internetových stránkách se toto pražské nakladatelství s dlouhou historií řadí...

KnihySport

Černí andělé jsou holky!

Legendární dámský házenkářský klub Baník Most oslavil před krátkým časem 70 let...

Knihy

Zcela výjimečná literatura

Na knihkupeckých pultech se v pyramidách překladového balastu jako příslovečný diamant v hoře hlušiny...

KnihyUmění

Za psacím stolem s Karlem Sýsem

Jmenovaný umělec, se kterým jsme před krátkým časem hovořili, patří mezi nejlepší...