Úvod Krása a zdraví Léto bez brýlí
Krása a zdraví

Léto bez brýlí

25

Prázdniny bezesporu patří k nejoblíbenějším obdobím. Možná ještě o něco netrpělivěji jejich začátek vyhlížejí děti, studenti a jejich učitelé. Ale i my ostatní se nedočkavě těšíme na období dovolených, na cestování, koupání, sportování a třeba i práci na zahrádce. Pokud trpíte dioptrickou vadou a neobejdete se bez brýlí či kontaktních čoček, tak se v tomto období více než kdy jinde může objevit problém, který jinak radostné chvíle plné pohody spolehlivě otráví.
Ať se již se o prázdninách chystáte věnovat sportu pouze příležitostně nebo jste aktivním sportovcem, určitě dobře znáte nepohodlí, které dioptrické brýle představují. Při pobytu u vody jsou krajně nepraktické, hrozí jejich ztráta, rozbití či poškození a ani plavání v brýlích není nic příjemného. Při sportech jako je volejbal nebo třeba tenis vám brýle omezují zorné pole, což vás může výrazně proti soupeřům znevýhodnit. Pokud sportujete v nepříznivém počasí, pak je nutné brýlová skla neustále otírat od kapek. Dioptrické brýle navíc neumožňují nosit módní sluneční brýle, které jsou do slunného letního počasí také velmi důležité, natož je střídat podle nálady nebo oblečení. V tomto případě je nutné, pořídit si dioptrická sluneční skla, samozabarvovací skla či nepříliš slušivé sluneční klipy na dioptrické brýle.

Kontaktní čočky určitě pomohou, ale…

Kontaktní čočky diskomfort dioptrických brýlí určitě vyřeší, ale přináší zase jiná rizika. Některá se právě vlivem teplého počasí ještě zvyšují. U vody hrozí riziko jejich vyplavení, či zanesení nepříjemné infekce do oka. Při pobytu v prašném prostředí je nutné čočky čistit, měnit, v případě většího podráždění očí vyjmout a nasadit brýle. Ale co je hlavní? Je potřeba neustále dodržovat hygienu. Jenže jak dodržovat poměrně striktní pravidla při celodenním výšlapu, na pláži nebo na výletě v přírodě? Navíc je potřeba, mít u sebe vždy dostatek roztoku i náhradní čočky pro případ jejich ztráty či poškození. Pokud plánujete cestu letadlem, počítejte s tím, že suchý vzduch v kabině může vaše čočky vysušit, je tedy nutné, zejména na delší cesty, mít s sebou brýle a v případě nepohodlí je za kontaktní čočky vyměnit. Kontaktní čočky nás zkrátka umí v létě pěkně potrápit a způsobit zanesení infekce, která nás spolehlivě z letních radovánek na čas vyřadí. Bohužel jsou známy i případy, kdy nebezpečný zánět v oku, který prokazatelně vznikl nedodržením hygienických pravidel, trvale zrak poškodil, tudíž by bylo vhodné, této situaci se předem vyvarovat. A co navíc dělat, když čočka vypadne, poškodí se nebo ztratí?

Řešení je  snadné

Bezpečná, rychlá a přesná laserová operace očí. Refrakční Centrum Praha si připravilo pro své klienty akční slevovou nabídku, která platí po letní měsíce. Sleva v celkové výši až 10 000 Kč je připravena pro všechny klienty, kteří se rozhodnou během července a srpna letošního roku podstoupit laserové operace očí FEMTOLASIK nebo dokonce iDESIGN iLASIK, který je považován za nejpřesnější a nejbezpečnější metodu korekce refrakčních vad (jako jediný splňuje i nejpřísnější kritéria pro piloty NASA). Tato procedura je dostupná jen v Refrakčním Centru Praha, jako na jediném pracovišti v ČR. Podrobnější informace klienti získají telefonicky nebo při vstupním vyšetření.

Populární články

Související články

Krása a zdraví

Představujeme jedinečné Ozdravné centrum FUZHI

V čase respiračních chorob, dlouhotrvajícího boje s pandemií covidu a dalších nástrah, oslabujících naší...

Krása a zdravíWellness

Věnujte v novém roce více času péči o tělo a mysl

Že je novoroční předsevzetí považováno za klišé? Ne tak docela. Zvolíte-li si...

Krása a zdravíTrendy zdraví a krásyWellness

Nechte se hýčkat

Hotel Mandarin Oriental, Prague nabízí ve svém SPA exkluzivní světoznámou britskou kosmetiku značky...

Krása a zdravíSpolečnostTrendy zdraví a krásyWellness

La Praire atelier

V Praze se začátkem září otevřel exkluzivní prostor zasvěcený věčnému mládí a luxusním pečujícím produktům...