Úvod Lifestyle Na francouzský trh? Na Kampu!
LifestyleRůzné

Na francouzský trh? Na Kampu!

30

Francouzský trh 1Od 10. do 14. července ožije náměstí Na Kampě autentickou francouzskou atmosférou oslavující jeden z nejvýznamnějších francouzských svátků – pád Bastily. Sedmý ročník Francouzského trhu bude každý den od 10.00 do 20.00 nabízet jedinečný gurmánský a kulturní zážitek. Kromě lahůdek francouzské kuchyně se mohou návštěvníci těšit na kvalitní vína, stylovou hudbu a řadu nových vystavovatelů, to vše v bujaré atmosféře francouzských oslav. 
Malebné náměstí Na Kampě se na pět dní promění v rušnou francouzskou čtvrť a bude lákat kolemjdoucí omamnou vůní lokálních delikates, jakými jsou například burgundští hlemýždi, mořské mušle a bretaňské palačinky. Připravené pochoutky doplní široká nabídka aromatických sýrů a jedinečných uzenin, které ideálně doplní ochutnávku francouzských vín proslavených značek jako například Côtes du Rhône nebo Bordeaux a řadu dalších z oblastí Loiry, Alsaska a Burgundska.

Francouzský trh 3Novinky letošního trhu

Francouzský trh letos vůbec poprvé představí několik novinek, z nichž čestné místo zaujímají ovocná vína VeRy rodinné vinařské společnosti Famille Castel. Tato osvěžující kolekce přináší na trh čtyři harmonická spojení lahodné chuti vína a ovocné svěžesti s využitím přírodního aroma (VeRy Grapefruit, VeRy Peach, VeRy Lime, VeRy Pomegranate) a nechává ožít stoletý francouzský zvyk míchání dobře vychlazeného vína s ovocem. Amabasadorkou těchto osvěžujících vín je Nikol Moravcová a v její společnosti bude možné si VeRy vína na Francouzských trzích vychutnat v nedělní podvečer.
Mezi další zajímavé nováčky letošního ročníku patří stánek se specialitami ze sušeného hovězího masa (Pasterma, sušené hovězí maso na pepři); baskický výrobce vepřových specialit s výběrem šunek či klobás například se sýrem feta; samostatný stánek věnovaný pouze oblíbenému francouzskému sýru „Comte“ a stánek s nabídkou korsických výrobků.

AnastasiaK tanci a poslechu zahrají… 

Celých pět dní se ponese v rytmu francouzských melodií, nebudou chybět šansony, swing, ani jazz v tradičním i netradičním pojetí a mnohé z nich budou vybízet k tanci. O nezapomenutelný hudební zážitek se postarají dva speciální hosté – francouzská zpěvačka Anastasia, která v sobotu od 18:00 – 19:30 za doprovodu své kytary a kontrabasu představí okouzlující repertoár francouzského šansonu a veselá kapela Les Garcons Trottoirs, která vystoupí v neděli od 17:00 s repertoárem zábavných francouzských písní.

 Více informací lze najít na: http://www.francouzskytrh.cz/

Populární články

Související články

Vše o cestování na výstavě v Letňanech 15.-17.3. 2024
CestováníLifestyleRelaxSoutěžZaujalo vás

Cestování všemi způsoby

Baví vás cestování v karavanu nebo toužíte plout na lodi kolem světa nebo...

Lifestyle

Moser strom v hotelu Mandarin Oriental

Křišťál Moser se letos poprvé ukazuje v novém kabátě. V rámci re-brandingu značky představila...

LifestyleMódaMódní trendyNákupy

Připravte se na období večírků a plesů se značkou Reserved

Reserved vítá sezónu vánočních večírků a novoročních plesů s capsule kolekcí, která...

LifestyleSpolečnost

Těhotná Petra Němcová na obálce lednové Vogue CS

Modelka, filantropka a ambasadorka udržitelného životního stylu Petra Němcová krátce před porodem...