Úvod Vztahy Sex Plastika intimních partií: boj proti tabu
SexVztahy

Plastika intimních partií: boj proti tabu

32

České ženy pomalu překonávají stud a začínají řešit, jak zlepšit svůj intimní život. Zajímají se o plastiku intimních partií. Místo v ordinacích však hledají informace na internetu. Statistiky zdravotnického zařízení GynCetrum za poslední roky totiž dokazují, že české ženy stále častěji využívají plastickou gynekologii. K zákrokům je nejčastěji vedou komplikace po porodu nebo přechodu a někdy nespokojenost se vzhledem genitálií. Společnost na intimní zákroky genitálií teprve zvyká, lékaři z pražského GynCentra se proto rozhodli bořit tabu v oblasti plastické gynekologie, která pomáhá tisícovkám žen zlepšit jejich intimní život.
primář PíchaTéměř polovina dospělých žen středního a vyššího věku uvádí, že není schopná dosáhnout sexuální satisfakce. Často s tím souvisí i problémy s intimními partiemi po porodu nebo v souvislosti s přechodem. „S těmito problémy k nám přichází až sto padesát pacientek ročně,“ popisuje Petr Pícha, primář GynCentra. Češky se také stále více zajímají o intimní operace, což dokazují statistiky z vyhledávání na internetu.
Největší zájem mají o labioplastiky (modelace malých stydkých pysků). Měsíčně si tento zákrok vyhledá až 1300 uživatelek internetu. Že se ženy o tyto operace zajímají i ve chvíli, kdy je neplánují podstupovat, dokazuje i fakt, že samotnou cenu zákroku si hledá jen devadesát uživatelek měsíčně. Nejčastější jsou labioplastiky. Ročně je v GynCentru provádí až stu pacientkám. Omlazení genitálu patří k dalším častým operacím plastické gynekologie, v Hloubětíně tento výkon provádí až dvacetkrát ročně. Další typy operací plastické gynekologie jsou již méně časté, provádí se průměrně jednou až dvakrát měsíčně.

Pro stud není důvod

Proti zažitým tabu gynekologických plastik se snaží bojovat i odborníci z pražského GynCentra. Lékaři se zde snaží dokázat, že plastické operace ženských partií nejsou nic, za co by se měly pacientky stydět. „Důvodem k zákroku často bývá například nedostatečná pevnost tkání pánevního dna způsobená porodem nebo stárnutím. Tyto problémy může vyřešit jednoduchý zákrok,“ vysvětluje primář Pícha.
Za odborníky z plastické gynekologie přichází ale pacientky i z jiných důvodů. Nejčastěji kvůli rejuvenaci (omlazení intimních partií) či hymenoplastice (obnova panenské blány). Hymenoplastiku si některé vybírají z náboženských důvodů, jiné zahajují společný život s novým mužem, a operaci považují za důležitý krok k vymazání starého vztahu. Oproti labioplastice je ale o hymenoplastiku menší zájem i v internetovém vyhledávání. Měsíčně si tento zákrok vyhledá zhruba padesát žen.

Průměrné měsíční vyhledávání v roce 2015 ve vyhledávači Google:
labioplastika – 1300
labioplastika cena – 90
vaginoplastika – 110
hymenoplastika – 50
plastika pochvy – 30

Populární články

Související články

Vztahy

Rozvíjejte naplno mozek svého dítěte

Slavný neuropsychiatr Daniel J. Siegel a odbornice na výchovu Tina Payne Bryson...

Krása a zdravíSex

Třetina žen má v těhotenství větší chuť na sex

Až 40 % žen má během těhotenství větší chuť na milování. Přesto...

CelebritySexVýstavy

Výstava Sexplicit upozorňuje na jedinečnost lidské sexuality

Galerie Tančící dům otevírá v Kotvě výstavu Sexplicit vol. 3., která se...

DětiKnihyPartnerRodinaVztahy

Mateřská, ale určitě ne dovolená

Jak nejlépe spojit mateřství, zaměstnání a vytvářet dobré rodinné vztahy? Vše se dovíte v zábavném,...