Úvod Osobnosti Celebrity Petra Němcová postavila 100. školu
CelebrityOsobnosti

Petra Němcová postavila 100. školu

43

obrázek 3Koncem roku 2014 nezisková nadace Happy Hearts Fund Petry Němcové na ostrově Haiti dokončila výstavbu již 100. školy, která bude slavnostně otevřena v září tohoto roku. Na její vybudování byly využity finanční prostředky, které supermodelka Petra Němcová pro svou nadaci získala prostřednictvím dražby na již 3. ročníku charitativní Gala večeře, která se uskutečnila v polovině září loňského roku v rámci Unique Fashion Week.
„V dražbě, kterou jsme zrealizovali v rámci Gala večeře v průběhu Unique Fashion Week se nám podařilo vybrat 1,232,009 Kč. Tato částka byla následně zdvojnásobena tichým dárcem, a my jsme tak měli na vybudování nové, v pořadí již 100. školy k dispozici celkem 2,464,018 Kč. Kromě této částky jsme navíc získali 530,000 Kč, které putovaly na konto nadačního fondu DOBRÝ obrázek 1ANDĚL,“ uvádí Petra Němcová. „Jsem nesmírně šťastná, že se mezi námi stále najdou lidé, kteří na pomoc druhým neváhají vynaložit nemalé finanční sumy. Ráda bych vyjádřila velký dík všem našim štědrým dárcům a také magazínu Forbes, který celou akci zaštítil bez nároku na honorář jako hlavní mediální partner,“ dodává Petra. Výstavba již 100. školy byla zahájena v srpnu roku 2014 a k jejímu dokončení došlo téhož roku v prosinci. Jejím cílem je především poskytnout zázemí pro 600 dětí
zasažených přírodními katastrofami. Nadace Happy Hearts Fund touto cestou naplňuje své poslání budovat bezpečné školy pro děti v oblastech, které byly postižené přírodními katastrofami, a přináší tak naději a podporu nejen samotným dětem, ale rovněž celým komunitám. ObrázekUnique Fashion Week, který v Praze ve spolupráci s předními módními návrháři každoročně organizují jeho zakladatelky Barbora Bergová a Karolína Bosáková, se uskuteční i letos, a to v týdnu od 21. do 27. září 2015, a jeho program bude opět velmi atraktivní. V pátek 25. září se v opětovné spolupráci s magazínem Forbes uskuteční další ročník charitativní Gala dinner. Nově se navíc v jeho průběhu v letošním roce bude konat také tradiční projekt Prague Fashion Night, jehož termín je předběžně stanoven na 23. září 2015.
„Jsme vděčné, že máme podporu a díky ní můžeme společně prostřednictvím našich módních projektů pomáhat. Pro letošní rok jsme se rozhodly projekt Prague Fashion Night posunout dál a věnovat 10% z celkového výtěžku PFN na vybavení školy na Haiti. Věříme, že i projekt Prague Fashion Night si díky svému charitativnímu záměru zaslouží být „Unique“,“ říkají společně všechny tři organizátorky tohoto úspěšného projektu Petra Němcová, Karolína Bosáková a Barbora Bergová.
Obrázek_1

 

Populární články

Související články

Ahoj, Vlastíku! Foto Lenka Hatašová
AmbasadořiDivadloFilmyHodinkyHudbaNovinkyOsobnostiSpolečnost

Vlastimil Harapes -odešel geniální tanečník a skromný člověk

Vlastimil Harapes, Vlastík pro přátele. Měla jsem tu čest, že jsem byla...

KnihyOsobnosti

Jirka, Mirek, Slávek a ti druzí…

Memoárová literatura patří ke čtenářsky nejoblíbenějším žánrům. Populární pražské Nakladatelství Olympia publikace životních...

CelebrityGurmánLifestyleSpolečnost

Šampaňské Mumm – styl hvězd zářijové edice pražského fashion weeku

Fashion week, který se letos odehrává v originálním barokním komplexu karlínské Invalidovny hostí  historicky...

CelebrityHodinkyŠperkySpolečnost

Montblanc představil v Houstonu novou kolekci psacích per StarWalker

U příležitosti blížícího se 50. výročí prvního přistání na Měsíci představil Montblanc...