Úvod Návrháři RUSH London – nová extravagantní kolekce Neoplastic
Návrháři

RUSH London – nová extravagantní kolekce Neoplastic

32

artteam7Andy Heasman a Chris Williams z anglické školy střihu RUSH přijeli do Prahy a tak jsme si s nimi popovídali o jejich inspiraci i nejnovější kolekci Neoplastic.

Exkluzivní interview

Anglická skupina RUSH letos slaví už 15 let od svého založení. Za tu dobu si vytvořila velmi silné jméno nejenom ve Velké Británii, ale taky v zahraničí. RUSH se spojuje se slovy vášeň, kvalita, kreativita a profesionalita. Od samého začátku šíři skupina své nadšení pro rozvoj salonů, které poskytují skutečně tu nejvyšší úroveňartteam6 kadeřnických služeb. Stejně jako tým RUSH i jejich salony jsou velmi dynamické a inovativní a inspirují mnoho kadeřníků po celém světě. Mezi nejtalentovanější členy týmu RUSH patří bezpochyby Andy Heasman, spoluzakladatel a mezinárodní umělecký ředitel „RUSH Hair“ a Chris Williams, mezinárodní ředitel RUSH barvy. Jejich eklektické a avantgardní kolekce dokonale ztvárňují jejich výjimečnou
kreativitu a zručnost ve střihu i barvě. Není divu, že mají vždy veliký úspěch na prestižní kadeřnické soutěži British Hairdressing Awards. O jejich práci, inspiraci a poslední kolekci NEOPLASTIC jsme si s Andym a Chrisem popovídali během jejich poslední návštěvy v Praze, kdy nadšeným kadeřníkům předvedli v nové pražské akademii některé prvky z jejich nové kolekce.

img-4472
Andy HEASMAN

Mezinárodní umělecký ředitel RUSH HAIR


Kdy jste začal pracovat v kadeřnickém oboru?

Rozhodl jsme se pro tuto cestu když mi bylo teprve 14 let. Už tehdy jsme věděl, že to je práce, která mně bude naplňovat. A nikdy jsem toto své rozhodnutí nelitoval. Má práce mi umožňuje naplno vyjádřit svou kreativitu a emoce.


Kde berete inspiraci při tvorbě vašich kolekcí?artteam5

Je to různé. Někdy je to příroda, jindy zase nějaké umělecké dílo či architektura. U naší poslední kolekce NEOPLASTIC jsme se inspirovali 60´léty a 70´léty, které jsme chtěli zachytit v novém, moderním podání. Proto taky ten název NEO, co znamená nový pohled na tuto dobu. Odráží se to jak na geometrických tvarech, tak i na materiálu oblečení, kterým je latex. Ten odráží vzpomínku na lesklé vinylové desky.

artteam4
Jak probíhaly přípravy na kolekci NEOPLASTIC?

Přípravy na kolekci obvykle trvají asi půl roku. Mám nejprve o kolekci už nějakou tu myšlenku, či představu, kterou pak komunikuji svému týmu. Se zvědavostí sleduji jejich reakce a komentáře. Je velmi důležité, aby se s nápadem ztotožnili, je to přece jenom týmová práce.


Není to poprvé, co jste se dostal do finále kadeřnické soutěže British Hairdressing Awards. V čem myslíte, že tkví váš úspěch?

Je to spojení kreativity, talentu, ale hlavně tvrdé dlouholeté práce. artteam3Velmi mi taky pomohlo to, že jsme se stal členem týmu RUSH, který mně od začátku velmi podporoval. I v práci, stejně tak jako v soukromém životě, je totiž velmi důležité vybrat si toho správného partnera, který vás podpoří, dá vám nové možnosti a sdílí vaše nadšení.


Jak důležité je pro vás vzdělávání?

artteam2Vzdělávání je základem pro to, abychom byli v naši profesi skutečnou špičkou. Nestačí jenom každodenní praxe v salonu a talent. To je sice velmi důležité, ale jenom kvalitní školení nám dají potřebné informace o produktech, technikách barvení a taky aktuálních trendech. Sdílení či výměna vědomostí a dovedností s kolegy z oboru mi pomohla dostat se na úroveň, jakou mám dnes.

 

 

5

Chris WILLIAMS
Mezinárodní ředitel RUSH barvy

 

Co vás na barvách tak přitahuje?
Barvy poskytují neskutečné množství možností. Baví mně vytvářet různé barevné efekty, které dokonale podtrhnou daný střih, ozvláštní ho a vytvoří skutečné umělecké dílo. Mám rád jak přirozené odstíny tak i velmi extravagantní barvy.

artteam
Co říkáte na poslední trendy v barvení vlasů BRONDE a CONTOURING?

Líbí se mi na nich hlavně to, že se dají perfektně přizpůsobit každé klientce. Jde tady skutečně o preciznost práce kadeřníka, jaký bude výslední efekt. Výborně se mi pracuje s mokka odstíny, se kterými se dají vykouzlit opravdu nádherné barevné efekty, které navíc vypadají velmi přirozeně.


Co považujete za své největší úspěchy v kariéře?

Za svůj největší úspěch považuji vítězství v soutěži British andyheasman8Hairdressing Awards v kategorii kolorista roku. Dalším neméně velikým úspěchem je otevření vlastního salonu. Snažím se, aby byl můj salon místem, kde klienti najdou ten nejlepší servis, ale taky velmi příjemnou atmosféru. Jsem hrdý na to, že jsem si dokázal vybudovat skvělou kariéru v RUSH a zároveň otevřít svůj vlastní salon.


Které barvy L´Oréal Professionnel nejraději používáte?

andyheasman6Těžko říct…každá barva, či už Majirel, Inoa nebo Dialight jsou skvělé pro dosažení určitého efektu. Ale nejraději pracuji s barvami Inoa, které vlasům dodají krásný lesk a přirozený vzhled. Navíc mají velmi bohaté portfolio, které se nedávno rozšířilo o další zajímavé odstíny studené blond. Na ty jsem dlouho čekal.


Které barvy jste použil v nové kolekci NEOPLASTIC?andyheasman2

V kolekci jsou použité výrazné měděné odstíny Inoa. Ale použili i další barvící systémy L´Oréal Professionnel. Veliký důraz jsme kladli na vytváření různých geometrických a dvojdimenzionálních efektů. Na to jsme použili techniku stínování, která dokáže dokonale vytvořit právě tento efekt hloubky.

Populární články

Související články

MódaMódní trendyNákupyNávrháři

Magické momenty zimní kolekce Orsay

Magická, elegantní a zároveň příjemná… Taková je nejnovější zimní kolekce ORSAY! Vznikla...

MódaMódní trendyNávrháři

Kendall Jenner tváří nové kampaně RESERVED

Po úspěšných kampaních s Kate Moss, Cindy Crawford, Adwoa Aboah nebo Irinou...

MódaMódní trendyNákupyNávrháři

Přijměte pozvání do Toskánska

Módní značka Reserved nás s podzimní kolekcí Re.Design vezme na cestu po...

MódaMódní trendyNávrháři

LV Cruise Collection 2020

V terminálu TWA Flight Center na mezinárodním letišti J.F. Kennedy se uskutečnila...