Úvod Knihy Daně, a jak na ně
Knihy

Daně, a jak na ně

13

Většina z nás má základní povědomí o ekonomice a jejím chodu, i když již dávno neoplatí legendární201701061419_0001 Leninův příměr, že má být natolik srozumitelná, aby ji rozuměla každá hospodyně. Její složitý matematický řád vyžaduje studium a hluboké znalosti, abychom nezabředli kupříkladu do marastu půjček, dluhů a platební neschopnosti, končící leckdy i obecními a v neposlední řadě firemními i osobními krachy a tragédiemi.

Cesta do otroctví?

Kapitolou samo o sobě jsou pak daně. Je nutné je platit, a proč? Známe dobře jejich funkce a daňové principy? Co vám říká kupříkladu „vliv daňové redistribuce na chování poplatníka“? A jaká je vlastně daňová soustava ČR a jsou možné směry reformy naší daňové soustavy?

Ladislav Šafránek
Ladislav Šafránek

Na tyto otázky (a ještě více), odpovídá ve své nové knize „Daně aneb cesta do otroctví?“ Mgr. Ing. Ladislav Šafránek, CSc., právní a ekonomický odborník, působící v podnikatelské oblasti. Jedná se o znalce na slovo vzatého, autora řady odborných studií a popularizačních článků v českém i zahraničním tisku. Na svém autorském kontě má rovněž několik publikací, dotýkajících se makroekonomicky a evropské integrace.

Vtipy Vladimíra Jiránka201701061420_0001

Knížka je psána svižným a především pochopitelným perem. Není zatížena suchopárnými teoriemi ani přemírou cizích slov či pojmů. Zcela jistě leckomu z nás otevře oči a bezesporu její obsah patří k základnímu vzdělání člověk jednadvacátého století. Na svých sto padesáti stránkách ji oživují kreslené Jiránkovy vtipy. Vydalo nakladatelství OREGO productions. Více na: www.orego.cz

-icer-
Foto archiv

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka základních receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...

KnihyOsobnosti

Jirka, Mirek, Slávek a ti druzí…

Memoárová literatura patří ke čtenářsky nejoblíbenějším žánrům. Populární pražské Nakladatelství Olympia publikace životních...

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...

Knihy

Jaký bude rok 2023?

Pro odpověď na tuto nelehkou otázku jsme si došli ke známé pražské...