Lázeňský dům Praha, jedna z nejvýraznějších budov meziválečné lázeňské architektury, po dvouleté kompletní rekonstrukci znovu přivítá hosty.
Někdejší provozovatel Československé státní lázně Teplice nad Bečvou postavily Dům Praha pro své pacienty v letech 1931-1932 podle projektu Ing. Aloise Jambora. Pětipodlažní volně stojící stavba s nezvykle zaobleným půdorysem a plochou střechou, rozsáhlými terasami a symetrickým průčelím, umístěná do lázeňského parku, tvoří nezaměnitelnou dominantu celých lázní.
V uplynulých dvou letech budova v majetku společnosti Lázně Teplice nad Bečvou a.s. prošla náročnou komplexní rekonstrukcí, v jejímž rámci byly renovovány interiéry, vnitřní sítě, venkovní plášť budovy a okolní venkovní plochy. Významné funkcionalistické prvky – venkovní terasy, vnitřní schodiště se zábradlím a tercovými podestami a vstupní hala se stropními reliéfy, byly ponechány a citlivě restaurovány.
Do náročné rekonstrukce domu Lázně Teplice nad Bečvou vložily přes osmdesát miliónů korun. V investicích budou pokračovat i v příštím roce, kdy plánují vybudování nových parkovacích ploch, chodníků a úpravy lázeňského parku.
V renovovaném lázeňském domě Praha nyní najdou ubytování hosté, kteří preferují hotelové ubytování ve vysokém standardu. K dispozici mají 29 pokojů či apartmánů s 55 lůžky a prostornými lodžiemi. V domě je finská sauna, společenská místnost, nechybí bezbariérový přístup a několik pokojů pro imobilní klienty.
Lázně Teplice nad Bečvou se specializují na léčbu kardiovaskulárních chorob. Zdejší Odborný léčebný ústav pro kardiorehabilitaci je dokonce prvním zařízením svého druhu v České republice. Kromě srdce a cév tu léčí také onkologické nemoci, nemoci z poruch látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, pohybový aparát i nervová onemocnění, cukrovku, vysoký krevní tlak a další civilizační choroby.
-ks-
Foto archiv autorky