Úvod Knihy Nové knihy
Knihy

Nové knihy

7

obalka-panek-klima-malJosef Pánek: Láska v době globálních klimatických změn

Hlavní hrdina cestuje na konferenci do Indie a ve slumu si vyfotí indickou dívku v džínách. Ta ho požádá, aby fotku smazal a on tak učiní. Zanedlouho ji potká na konferenci a zjistí, že je vědkyně. Seznámí se s ní blíž. Bude jejich vzájemná přitažlivost tak silná, aby překonala i ohromné kulturní rozdíly? Novela Láska v době globálních klimatických změn vypráví o globální vesnici zvané Země, nelogičnosti rasismu i nevyzpytatelných cestách srdce, a hlavně o tom, jak se všichni bojíme změn, zatímco ta největší z nich se odehrává kolem nás.

Škola, jaká může býtprirodopis-8-2

Nakladatelství Fraus je největším učebnicovým nakladatelstvím u nás. Patří také mezi největší propagátory interaktivní výuky a zavádění nových výukových metod do škol v ČR. V produkci nakladatelství najdete také učebnice, které vycházejí vstříc školám se zájmem o alternativní postupy při výuce. V roce 2007 Nakladatelství Fraus jako první ve střední Evropě vyvinulo interaktivní učebnici a významně tím ovlivnilo další vývoj způsobu výuky v českém školství. V současné době využívá interaktivní učebnice Nakladatelství Fraus více než polovina škol ČR.

ultramaratonec-obUltramaratonec – proslulý ultramaratonský běžec Charlie Engle vypráví svůj strhující životní příběh

Charlie Engle se kvůli drogám postupně propadl až na dno společnosti a zdálo se, že tragický konec je neodvratný. Pak mu do života náhle vstoupila jiná vášeň. Vášeň, která mu zachránila život – běhání. Dokázal mnohé a dostal se mezi světovou špičku extrémních běžců, běhal nejtěžší světové závody a jako první přeběhl se dvěma kolegy Saharu. Ale ani pak se jeho život neubíral klidně a přišel další zvrat – vězení. Naštěstí tu bylo běhání, které mu pomohlo překonat nespravedlivý trest. V knize Ultramaratonec, kterou v češtině vydává Práh, vypráví svůj vlastní životní příběh. Příběh muže, který neuvěřitelnou vůlí a díky pomoci dobrých přátel a rodiny dokázal to, co se na počátku zdálo nemožné… Novinka Ultramaratonec je nejen napínavou četbou, ale také skvělou motivací.

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka základních receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...

KnihyOsobnosti

Jirka, Mirek, Slávek a ti druzí…

Memoárová literatura patří ke čtenářsky nejoblíbenějším žánrům. Populární pražské Nakladatelství Olympia publikace životních...

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...

Knihy

Jaký bude rok 2023?

Pro odpověď na tuto nelehkou otázku jsme si došli ke známé pražské...