Úvod Lifestyle Louis Vuitton přepravuje mistrovská umělecká díla: Mlékařka od mistra Johannese Vermeera
LifestyleLuxusNávrhářiVýstavy

Louis Vuitton přepravuje mistrovská umělecká díla: Mlékařka od mistra Johannese Vermeera

28
U příležitosti výstavy nazvané Making the Difference: Vermeer and Dutch Art, která otevírá své dveře veřejnosti v tokijském Královském muzeu Ueno se značka Louis Vuitton spojila s holandským muzeem Rijksmuseum, aby světově proslulé dílo Johannese Vermeera Mlékařka mohlo na výstavu odcestovat v na míru vyrobeném kufru od Louis Vuitton. 
Louis Vuitton and The Milkmaid
Díky své vášni pro umění a tradici mecenášství má značka Louis Vuitton dlouhodobě dobrý vztah s muzeem Rijksmuseum. Nyní se Louis Vuitton a Rijksmuseum opět potkávají v rámci projektu Art of Travel. Konkrétně se jedná o přepravu mistrovského díla Mlékařka z  Rijksmuseum v Amsterdamu do Tokia, do Královského muzea Ueno. Tento obraz holandského mistra Johannese Vermeera je olejomalba znázorňující mlékařku a Rijksmuseum ho považuje za jeden z vrcholů svých sbírek.
Malle MILKMAID_o V1 ombres
Mlékařka nalévá mléko, je do své práce zcela ponořena. V pohybu je jen proud mléka, ostatní jako by se zastavilo v čase. Vermeer si vybral zcela běžnou činnost, kterou svým mistrovstvím povýšil na neobyčejné umělecké dílo – žena stojí ve světlem prostoupené místnosti jako socha. Obrazy Johannese Vermeera jsou považovány za jedny z nejcennějších na světě a jsou k vidění v nejprestižnějších muzeích světa.
Malle MILKMAID_f
Louis Vuitton má tradici profesionálního baliče zavazadel – do péče značky jsou svěřovány předměty často velmi vysoké hodnoty. V roce 1924 značka vyrobila kufr pro Reného Gimpela, francouzského galeristu, který v něm po celém světě převážel obrazy, které prezentoval svým klientům. Od té doby mají klienti z celého světa důvěru ve značku Louis Vuitton – že bezpečně přepraví jejich umělecká díla a cennosti, kterým zajistí optimální podmínky přepravy. Díky této tradici se na značku Louis Vuitton obrátilo i Rijksmuseum s žádostí o zakázkovou výrobu speciálního pouzdra na přepravu Vermeerovy Mlékařky z Amsterdamu do Japonska.
Louis Vuitton Milkmaid Hand Painting
Kufr pro Mlékařku byl vyroben s veškerou péčí v historických dílnách Louis Vuitton v Asnières. Je potažen kultovním plátnem Monogram a nechybí ani tradiční mosazné rohové výztuže a bezpečnostní zámek. Dále jsou na kufru i ručně malované personalizované pruhy a vnitřní prostor je řešen ve žluté barvě, která dokonale ladí s většinovou barevnou paletou mistrovského díla.
Malle Rijks Museum 2018 Louis Vuitton Malletier - Gregoire Vieille (12)
„Značka Louis Vuitton vždy podporovala originální myslitele a umělce na jejich cestách. V žilách značky koluje skutečná vášeň pro umění – vždy jsme uměleckou tvorbu a kulturní odkaz podporovali. Je pro nás čest navrhovat pouzdro na míru pro jeden z nejslavnějších mistrovských obrazů všech dob,“ vysvětluje Michael Burke, předseda představenstva a generální ředitel Louis Vuitton.

 

Populární články

Související články

UměníVýstavy

Od Pocty recyklovanému papíru až k Fejsovým snům

V červnu tohoto roku oslavil své pětaosmdesátiny malíř Vojtěch Kolařík. Tento malíř nezaměnitelného...

UměníVýstavy

Deset svíček na želečském dortu

V loňském roce oslavila historická sýpka na jihu Čech proměněná z dobové zemědělské...

UměníVýstavy

Felix slaví kulaté narozky!

Někdo má takzvaně zlaté české ruce, jiny zase obě levé. A legendární...

UměníVýstavy

Připravuje se výstava mimořádného umělce…

…a to v prostorách jedinečného pražského Centra zdraví FUZHI. V pozitivní energií...