Úvod Móda Alex Israel pro Louis Vuitton
MódaMódní trendyNákupyNávrháři

Alex Israel pro Louis Vuitton

33

Pro sezonu podzim/zima 2019 navázala značka Louis Vuitton spolupráci s Alexem Israelem na kolekci textilních doplňků, které se nesou v duchu sytě barevné popové estetiky – tak charakteristické pro tohoto umělce, který žije v Los Angeles. 

SKY BACKDROP MONOGRAM SHAWL_WAVE BLANKET_WAVE 90 SQUARE_WAVE GIANT SQUARE

Kolekce osmi originálních a výrazně moderních kousků – hravých a krásných šátků, šálů a dek – je pokračováním objevitelské cesty Alexe Israele za uměním a vizuální symbolikou značek. Kolekce začíná několika šátky, které nesou slavný motiv vlny Wave z obrazů Alexe Israela. Klasický formát hedvábného šátku tak dostává zcela nový rozměr. Šátky Wave jsou vytvořeny průlomovou a technicky vysoce inovativní metodou prošívání. Na jedné straně je šátek polstrován, aby vynikl plastický efekt Israelova motivu Wave; na druhé straně je ikonický vzor Monogram.

SKY BACKDROP MONOGRAM SHAWL_WAVE BLANKET

Israel navrhl čtyři barevné kombinace na třech velikostech (Classic, Giant a Jumbo, z nichž poslední funguje i jako deka). Je to úplně nový přístup k řešení velikosti, který vytváří prostor pro originální a moderní způsoby nošení klasického hedvábného šátku.

WAVE BLANKET_WAVE 90 SQUARE

Šály Sky Backdrop Monogram jsou vyrobeny z úchvatně jemné a vzdušné směsi hedvábí a kašmíru. Stěžejním motivem je zde Sky Backdrop, který se objevil již na nejznámějším cyklu Israelových obrazů, ve dvou barevných variantách. Motiv je na materiál natištěn nejmodernější metodou digitálního tisku, který má značka Louis Vuitton k dispozici.

WAVE 90 SQUARE_WAVE GIANT SQUARE

Posledním kouskem kolekce je jasně barevná oboustranná bandana (bandeau) Desperado s motivem poušti s kaktusy a auty. Inspirací zde byla bronzová socha Alexe Israele s názvem Desperado z roku 2015 a Sky Backdrop s druhou vrstvou vzoru Louis Vuitton Monogram.

WAVE 90 SQUARE_BLUE_2

Tato nová spolupráce mezi značkou Louis Vuitton a Alexem Israelem, která navazuje na nedávné společné projekty ArtyCapucines a flakony pro parfémy Les Colognes, představuje inventivní a hravou novou kapitolu v dlouhé historii spolupráce s umělci na tvorbě textilních produktů Louis Vuitton. Po kreativních legendách, mezi nimiž figuruje Sol LeWitt, James Rosenquist, Andrée Putman, Takashi Murakami, Richard Prince, Stephen Sprouse a Yayoi Kusama, se Izrael stává nejnovější osobností, která svým talentem oživí „prázdná plátna“.

 

 

Populární články

Související články

MódaMódní trendy

Ledové království na nohou

Animovaný film Ledové království se poprvé promítal v kinech v roce 2013. Neobyčejný příběh...

NákupyTéma dne

Jak poznat falešné tenisky a oblečení?

Noční můrou každého, kdo se rozhodne pro pořízení značkových tenisek a oblečení,...

MódaSpolečnostTéma dne

Maestro Žorž Rovalis v Praze

Holiči a kadeřníci, vizážisté, filmaři a především ženy a dívky, toužící státi...

Módní trendy

Vánoční lucerničky pro radost dětí i dospělých

Jak známo, letitý zvyk zdobení vánočních stromků přišel do českých zemí s největší pravděpodobností...