Úvod Luxus Hodinky Hodinky Baignoire de Cartier – kultovní oválný tvar v novém provedení
HodinkyLuxus

Hodinky Baignoire de Cartier – kultovní oválný tvar v novém provedení

12

Odhalovat krásu ve všech svých možných podobách, to je koncept, který Cartier dlouhodobě využívá a pomocí kterého nahlíží na všechny své kreace. Tato myšlenka stála také za vznikem hodinek Baignoire. Vše začalo nevídaným krokem ukázat kreativní sílu hodinářského designu ukrytou v běžných tvarech a formách.

Cartier v roce 1910 představil oválný tvar hodinek, který byl v průběhu dalších let neustále inovován. Za použití dvou klíčových elementů, které značka využívá ve svém estetickém přístupu, tedy transformace předmětů a vytrvalá snaha o dosažení krásy, Cartier vytvořil klasický a velmi nadčasový design Baignoire.

[500K]_08 - LIFESTYLE - WGBA0007 - Cartier - Baignoire - Montre Baignoire

Baignoire, evokativně pojmenované hodinky se staly kultovním objektem domu Cartier. Příběh se začal psát v roce 1912, kdy Louis Cartier vzal tradiční oválný tvar hodinek a protáhl ho. Jeho stylistický výzkum vyústil do dvou přímých linií, doplněných o dvě křivky, které společně vytvořily tvar vany (z francouzského baignoire pro koupací vanu) – odtud hodinky získaly svůj název. Estetika hodinek se dále vyvíjela, dokud na konci 50. let 20. století nedostala svůj typický, lehce zakřivený oválný tvar. Ciferník zdobily římské nebo arabské číslice ohraničené zlatým gadroonovým motivem. To představovalo první fázi kreativního procesu. Kompletně přepracované designérským studiem domu Cartier, podoba nových hodinek Baignoire je svojí vlastní esencí.

[500K]_07A_CARTIER_SIHH2019_BAIGNOIRE_WGBA0010

Jejich precizní zpracování a dokonalá rovnováha mezi čistým designem a sofistikovaností vzdává hold kultovnímu modelu z roku 1958. Design zůstává stejný, avšak je vybaven užším řemínkem a přepracovanými římskými číslicemi na stříbřitě-pískovém pozadí. Zadní víčko je dokonale integrované do pouzdra s vodotěsností do 30 m v plném souladu s moderními standardy kvality.  Hodinky Baignoire pokračují ve svém estetickém dědictví a odhalují svoji novou oslňující podobu grafického a smyslného oválu ve žlutém zlatě zdobící zápěstí. V provedení z bílého zlata je pouzdro, z vnitřní části ohraničené gadroonovým zdobením, osazené diamanty po celé jeho šíři, přičemž diamantové pavé přesahuje i do zadní části pouzdra.

[500K]_CARTIER_MELANIE_LAURENT

French chic

Baignoire jsou signaturní hodinky značky Cartier určené pro sebevědomé ženy, které nepodléhají trendům a módním výstřelkům a pro něž hodinky představují ztělesnění francouzského šarmu.
Hodinky jsou spojovány s mnoha kultivovanými ženami, pověstnými pro svůj vytříbený vkus, jako například Catherine Deneuve, Romy Schneider či Jeanne Moreau – s ženami, které v životě považují za důležité svobodu a důvtip, zajímají je krásné věci a sám život jako takový.  Baignoire nosí ženy, které si uvědomují sebe sama, osvojují si jejich styl a přijímají ho za svůj.

[500K]_04_CARTIER_SIHH2019_BAIGNOIRE_WJBA0015

Ve stylu swingujícího Londýna 
60. léta 20. století znamenala druhý vrchol v historii hodinek Baignoire. Pohupující se v rytmu „Swingujícího Londýna“, model Baignoire Allongée spatřil světlo světa v dílnách Cartier v Londýně. Baignoire Allongée byly hodinky ve zvětšeném, oversize provedení, rozprostírající se přes celé zápěstí své nositelky, kombinující vysokou eleganci a zároveň jednoduchost. Tento vybraný model, objímající kontury zápěstí, vyzařuje jedinečný styl a charakter.

[500K]_07 - LIFESTYLE - WGBA0007 - Cartier - Baignoire - Montre Baignoire

Hodinky Baignoire Allongée jsou třetí kapitolou tohoto neuvěřitelného příběhu. Nové modely přinášejí nové touhy v podobě výrazných reliéfů. Přidání materiálu a textury neobyčejně elegantnímu modelu dává vzniknout odvážnému designu s extravagantním pouzdrem. Zlato vytvarované do cvoků stylově zapracovaných do tvaru Clou de Paris – zlatých hranatých čtverců s pyramidovým efektem – vychází ze šperkařského repertoáru Cartier.

[500K]_03B_CARTIER_SIHH2019_BAIGNOIRE_WJBA0010

[500K]_01_CARTIER_SIHH2019_BAIGNOIRE_WGBA0007

 

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

Hodinky

Pouzdro z kávových kapslí

Kávě, tomu božskému nápoji, holduje většina z nás. To je na místě...

HodinkyLuxusSpolečnost

Značka HUBLOT uspořádala slavnostní večer Hublot Sapphire Night

Švýcarská hodinářská značka Hublot uspořádala pro své přátelé a významné klienty slavnostní večer...

LuxusŠperky

Chanel představuje novou kolekci šperků COCO CRUSH

Kolekce, v níž najdeme jednoduché prsteny a náramky, je inspirování pro Chanel...

HodinkyLuxusŠperky

Ella Balinska, Nová ambasadorka Panthère de Cartier

Odhodlaná a svobodomyslná herečka Ella Balinska se připojuje ke klanu silných žen...