Úvod Umění Výstavní síň EXPO 58 ART
UměníVýstavy

Výstavní síň EXPO 58 ART

33

S letošním podzimem se v Praze otevřela nová výstavní síň Adolf Loos Apartment and Gallery. Najdeme ji v Letenských sadech v legendárním pavilonu Expo 58, který je považován za jednu z nejkrásnějších staveb světové architektury druhé poloviny 20. století. V této unikátní budově, jako zrozené pro prezentace výtvarného umění, naváže společnost ADOLF Loos na dlouhý řetěz úspěšných výstav českých i zahraničních kumštýřů, které doposud realizovala v pražské výstavní síni Mánes. A pokračovat tady budou i exkluzivní aukce výtvarného umění, při kterých Adolf Loos Apartment and Gallery dosáhla skvělých aukčních rekordů včetně mnoha světových.2604014-expoSpolečnost Adolf Loos Apartment and Gallery, založená roku 2009, je prodejní galerie a aukční síň, specializovaná na prodej kvalitních obrazů, plastik a designu významných českých a zahraničních mistrů. Jako jediná aukční síň a galerie v ČR poskytuje na prodaná umělecká díla doživotní záruku pravosti. Zprostředkovává odborné konzultace, znalecké posudky a expertizy od renomovaných znalců. V neposlední řadě pak zajišťuje i restaurování či rámování obrazů. Od svého vzniku se společnost zároveň zabývá vydavatelskou a publikační činností. Mezi její knižní novinky patří kupříkladu publikace Mezi dvěma světy s podtitulkem Židovští malíři v Bohemii.

Evening Sale Prague

Od roku 2009 Adolf Loos Apartment and Gallery jako první aukční síň v České republice pořádá nejvýznamnější aukci uměleckých děl, tzv. Evening Sale Prague. Tato exkluzivní aukce je vždy aukční událostí roku českého uměleckého trhu a byly zde dosaženy prakticky všechny české aukční rekordy obrazů, s ojedinělou úspěšností prodaných položek ve výši 95%. Stejně tak bylo na této aukci dosaženo i několik světových aukčních rekordů.expo58-clanek-detail-sirka
Listopadová exkluzivní aukce

První aukce vybraných uměleckých děl v nových prostorách se bude konat v sobotu 27. listopadu tohoto roku od 14 hodin. Předaukční výstavu je možní navštívit od 29. října do 27. listopadu, včetně sobot, nedělí i svátků. Dražit se bude 114 položek umělců zvučných jmen, za všechny jmenujme alespoň Emila Fillu, Františka Kupku, Jana Preislera, Antonína Slavíčka, Jana Štursu, Františka Tichého či Toyen – Marii Černínovou.expo58 uvnitrSamotné aukci bude předcházet charitativní aukce, aukční výtěžek bude v plné výši darován na podporu Nadačního fondu Kateřiny Sokolové, Nadačního fondu Filipa Venclíka, Domova sociální péče Hagibor a Czech National trust. Velké poděkování patří Viktoru Pivovarovi, Jaroslavu Rónovi a Janu Šídovi, kteří do této charitativní aukce svá díla poskytli zcela zdarma s úctou a respektem k lidem, kteří tuto pomoc potřebují.
Více na: www.aloos.cz

Ivan Černý
Foto archiv

Foto v záhlaví:
Budova Expo 58 je dodnes symbolem mezinárodního úspěchu československého umění a architektury. Objekt je zapsaný na listinu Světového kulturního dědictví UNESCO, který obdržel na Světové výstavě Expo 58 v Bruselu hlavní cenu – Zlatou hvězdu – a dalších třináct ocenění, dnes po rekonstrukci znovu otevřený veřejnosti.

 

 

 

 

 

Populární články

Související články

KnihyUmění

Kotvaldův ohňostroj barev

Jako desátý svazek jedinečné pelhřimovské Edice výtvarného umění, nazvané přiléhavě Probuzené palety,...

Umění

Tváře a ruce

Našim čtenářům dobře známý malíř Vojtěch Kolařík oslavil v loni v plném zdraví a...

CestováníKulturaVýstavyZaujalo vás

Kam budeme letos cestovat?

Již za pár dní vedou veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD trendy...

Umění

Šípkova čínská karta

Bylo to právě osm let, kdy třináctého února roku 2016 zemřel světoznámý...