Úvod Lifestyle Rozsviťte si barevným nábytkem
Lifestyle

Rozsviťte si barevným nábytkem

32

S pošmourným podzimním a zimním počasím trávíme více času doma. A najednou nás napadá řada možností, jak vylepšit interiér – i když v létě jsme na změny neměli ani pomyšlení. Co si takhle domů pustit veselé barvy a netradiční materiály a rozsvítit tak místnosti v dosud netušených odstínech?

„Pozorujeme to každý podzim, že zákazníci mají najednou více času a chuti dělat změny ve svém bydlení,“ říká Martin Tomín ze společnosti IDpoint, která je specialistou na italský designový nábytek. „Snažíme se zákazníkům vysvětlit, že stačí při renovaci či jen malování do bytu koupit pár zajímavých kousků, aby si dopřáli změnu, ale přitom se stále cítili ´jako doma´. Snadnosti změn nahrává i vývoj materiálů pro výrobu nábytku. Ten jde rok co rok kupředu a materiály, které byly ještě před rokem pro výrobu nábytku utopií, jsou letos běžné,“ dodává Martin Tomín z IDpointu.

Nejlépe je tento vývoj vidět na židlích. Jsou to právě ony, na kterých výrobci nejraději zkoušejí nové materiály, barvy a tvary. Navíc vyměnit židle je snadná operace, pokud ve svém bydlení chcete udělat finančně poměrně nenáročnou, ale přitom viditelnou změnu.

010203

Design židle Crystal – zn. Arter&Citton Italy – prodává IDpoint (materiál leštěný polykarbonát), cena: 4340 Kč, k dostání v oranžové, bílé, kouřové, černé, čiré a fialové barvě.
Nové chemické sloučeniny, jako je například polykarbonát, použité pro nové typy laicky řečeno plastových židlí přinesly neuvěřitelnou čirost, lesk, pevnost a pružnost. Příkladem mohou být židle s příznačným názvem Crystal. Zejména v kombinaci s kvalitním osvětlením vynikne krystalická čirost materiálu. „Chce to jediné – nebát se začlenit do interiéru jednu zcela nesourodou věc. Váš domov díky ní dostane zcela nový náboj,“ říká Martin Tomín.

0405

Design židle Lynea – zn. Adriano Balutto – prodává IDpoint (materiál leštěný polykarbonát), cena 4750 Kč, k dostání v oranžové, žluté, červené, kouřové, černé, transparentní a bílé barvě. Navíc všechny barvy, které jsou obvyklé pro nové materiály, jsou již několik let moderní pro všechny různé bytové doplňky. Závěsové látky, koberce, misky, vázy, prostírání, rámy obrazů a mnoho dalších. Pokud tedy použijete polykarbonátové nebo metakrylátové barevné „bonbónky“ na sezení, máte zajímavou šanci propojit nábytek s ostatními doplňky.

0607

Design židle ForYou a ForYou2 – zn. Dual Design – prodává IDpoint (materiál plnoprobarvený, ztužený polyprophylen). ForYou cena: 2300 Kč, k dostání v oranžové, bílé, zelené, černé a fialové barvě. ForYou2 cena: 2306 Kč, k dostání v oranžové, bílé, zelené a fialové barvě. Další nespornou výhodou moderních plastových židlí je dokonalá ergonomie.  „Aby bylo možné vyrobit pohodlnou dřevěnou židli, potřebujeme mnoho specifických strojů pro ohýbání a frézování a ani tak si dřevo nenechá líbit vše. Plastové židle jsou nakresleny designérem shodně jako dřevěné, ovšem zde již shoda v postupu výroby končí. Design se následně přenese do počítače, kde se tvary optimalizují podle lidské anatomie tak, aby bylo dosaženo maximálního možného pohodlí při sezení. Poté se vytvoří optimalizovaná lisovací nebo vyfukovací forma, ze které pak vypadne židle ergonomicky dokonalá pro sednutí,“ popisuje Martin Tomín z IDpointu.

Zdálo by se, že takový výrobek by měl být mnohem levnější, avšak kvůli vysoké pořizovací ceně forem  to zatím neplatí. Proto jsou ceny těchto skvostů velmi blízko např. židlím dřevěným.  „Aby se prodejní cena některé z těchto velmi kvalitně zpracovaných židlí pohybovala okolo 4 tisíc korun, musí být forma konkrétního modelu schopna vyrobit okolo 200 tisíc kusů pro celý svět,“ vysvětluje Martin Tomín.

0809

Design židle Chili – zn. Domitalia – prodává IDpoint (materiál probarvený tvrzený polyprophylen v kombinaci s lakovaným dřevem), cena: 3730 Kč, k dostání v oranžové, bilé, fialové, třešňové a wengé barvě. A ještě jedna velká výhoda plastových židlí. Až zjistíte, že je vám stůl malý, že potřebujete větší, že nepotřebujete židle 4, ale 6, můžete být klidní. Na rozdíl od židle dřevěné se totiž nemusíte obávat, že doobjednané kusy budou mít trochu jiný tvar nebo barvu. „Forma je stále stejná a stálobarevnost neboli odolnost těchto materiálů proti slunečnímu záření je nesrovnatelně vyšší než u dřevěné mořené židle. A když náhodou tento trend už nebude v módě, dáte prostě židle ven. Většina z nich vám ještě další řadu let poslouží venku na terase nebo balkóně,“ radí Martin Tomín z IDpointu. Takže žádný strach a vzhůru na podzimní oživování interiéru!

Pozorujeme to každý podzim, že zákazníci mají najednou více času a chuti dělat změny ve svém bydlení,“ říká Martin Tomín ze společnosti IDpoint, která je specialistou na italský designový nábytek. „Snažíme se zákazníkům vysvětlit, že stačí při renovaci či jen malování do bytu koupit pár zajímavých kousků, aby si dopřáli změnu, ale přitom se stále cítili ´jako doma´. Snadnosti změn nahrává i vývoj materiálů pro výrobu nábytku. Ten jde rok co rok kupředu a materiály, které byly ještě před rokem pro výrobu nábytku utopií, jsou letos běžné,“ dodává Martin Tomín z IDpointu.

Populární články

Související články

Vše o cestování na výstavě v Letňanech 15.-17.3. 2024
CestováníLifestyleRelaxSoutěžZaujalo vás

Cestování všemi způsoby

Baví vás cestování v karavanu nebo toužíte plout na lodi kolem světa nebo...

Lifestyle

Moser strom v hotelu Mandarin Oriental

Křišťál Moser se letos poprvé ukazuje v novém kabátě. V rámci re-brandingu značky představila...

LifestyleMódaMódní trendyNákupy

Připravte se na období večírků a plesů se značkou Reserved

Reserved vítá sezónu vánočních večírků a novoročních plesů s capsule kolekcí, která...

LifestyleSpolečnost

Těhotná Petra Němcová na obálce lednové Vogue CS

Modelka, filantropka a ambasadorka udržitelného životního stylu Petra Němcová krátce před porodem...