Úvod INVICTUS: NEPORAŽENÝ

INVICTUS: NEPORAŽENÝ

12

Nový film v režii čtyřnásobného držitele Oscara® Clinta Eastwooda („Million Dollar Baby,” „Nesmiřitelní”), “Invictus” vypráví pravdivý příběh o tom, jak Nelson Mandela (Morgan Freeman) spojil síly s kapitánem jihoafrického rugby týmu Francoisem Pienaarem (Matt Damon), aby pomohl sjednotit zemi. Nově zvolený prezident Mandela ví, že jeho národ zůstává po apartheidu stále ještě rasově i ekonomicky rozdělen. Věří, že může svůj lid spojit přes sport, proto se rozhodne sjednotit hráče rugby, kteří patří v celosvětovém měřítku mezi outsidery.

Jihoafrický rugby tým nakonec postoupí na Světový pohár roku 1995. Ve filmu hrají oscaroví® Morgan Freeman („Million Dollar Baby,” „Temný rytíř”) a Matt Damon („Dobrý Will Hunting,” série „Bourne”). Za kamerou stál Tom Stern, výpravu měl na starosti James J. Murakami, střih Joel Cox a Gary D. Roach a kostýmy navrhovala Deborah Hopper, kteří spolu pracovali už na filmu „Gran Torino.“ Film se celý natáčel v Jihoafrické republice ve městech Johannesburg a Kapské Město a v jejich okolí.

Film bude do českých kin uveden 4. února 2010. „Invictus” bude celosvětově distribuován společností Warner Bros. Pictures, a Warner Bros. Entertainment Company.

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

Vztahy

Rozvíjejte naplno mozek svého dítěte

Slavný neuropsychiatr Daniel J. Siegel a odbornice na výchovu Tina Payne Bryson...

Kultura

Beyond Vibrations – neobyčejný balet Národního divadla

Máte rádi balet? Chodíte často do divadla? Máte nyní neobyčejnou možnost vidět...

Video

Káva a hodinky?

Ptáte se, co mají společné? Jde o zajímavou spolupráci dvojice švýcarských společností:...

Hodinky

Pouzdro z kávových kapslí

Kávě, tomu božskému nápoji, holduje většina z nás. To je na místě...