Úvod Společnost INVICTUS: NEPORAŽENÝ
Společnost

INVICTUS: NEPORAŽENÝ

34

Nový film v režii čtyřnásobného držitele Oscara® Clinta Eastwooda („Million Dollar Baby,” „Nesmiřitelní”), “Invictus” vypráví pravdivý příběh o tom, jak Nelson Mandela (Morgan Freeman) spojil síly s kapitánem jihoafrického rugby týmu Francoisem Pienaarem (Matt Damon), aby pomohl sjednotit zemi. Nově zvolený prezident Mandela ví, že jeho národ zůstává po apartheidu stále ještě rasově i ekonomicky rozdělen. Věří, že může svůj lid spojit přes sport, proto se rozhodne sjednotit hráče rugby, kteří patří v celosvětovém měřítku mezi outsidery.

Jihoafrický rugby tým nakonec postoupí na Světový pohár roku 1995. Ve filmu hrají oscaroví® Morgan Freeman („Million Dollar Baby,” „Temný rytíř”) a Matt Damon („Dobrý Will Hunting,” série „Bourne”). Za kamerou stál Tom Stern, výpravu měl na starosti James J. Murakami, střih Joel Cox a Gary D. Roach a kostýmy navrhovala Deborah Hopper, kteří spolu pracovali už na filmu „Gran Torino.“ Film se celý natáčel v Jihoafrické republice ve městech Johannesburg a Kapské Město a v jejich okolí.

Film bude do českých kin uveden 4. února 2010. „Invictus” bude celosvětově distribuován společností Warner Bros. Pictures, a Warner Bros. Entertainment Company.

Populární články

Související články

Společnost

Hold fotbalové legendě

Nové pražské nakladatelství Vzděláním a sportem k sebevědomí potěšilo (nejen) milovníky bezesporu...

SpolečnostUmění

Za jedinečnou krásou vitráží…

…  se můžeme vydat koncem měsíce září na Karlovarsko, do obce Lubenec...

DivadloHudbaKnihySpolečnostUmění

Ocenění nositelů dobré nálady

V mediální smršti kolem letošního ročníku Thálie, udělované od roku 1994 Hereckou asociací...

Společnost

Neuvěřitelná výdrž Jiřího Suchého

V roce 1931 u nás ještě vládl jako prezident Tomáš Garrigue Masaryk, v Duchcově...